Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

maria stai linistita in pat si gandeste pozitiv, o sa fie bine, si pe mine la prima sarcina ma durrea burtica asa ca la CM cateodata simteam niste intepaturi,si m-a tot durut pana pe la 9 saptamani, doctora mi-a dat utrogestan 3 luni (ovule), 2 dimineata si 2 seara, acid folic tot 3 luni plus 1 milion de anallize

Adee mersi de raspuns...sper sa rezist pana in we si sa nu fac testul...ufff da' greu mai e

eu prima eco am facut-o la 6s5z bebe era mic dar ii batea inimioara avea 6 mm...cat un bob de orez



va pe toate fug la nani ne vedem maine dimi...somn usor

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie 2005)


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ohoooo, ce de gravidutze.....bun venit noilor fete viitoare mamici, sa aveti sarcini usoare ca un fulg si sa va fereasca DD de probleme, celor care sunteti in faza de incercari, multa multa bafta, sa vina bb repede repejor si la voi.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii
www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157605771628637/" target="_blank">Poze nunta
de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jersey3681 spune:

Buna dimineata viitoare mamici, vin si eu cu vesti bune Am aflat azi rezultatele de Sambata: BHCG ul era 2315 (Joi imi iesise 1004 - deci s a dublat la 48 hrs) si progesteronul se mentine sus cu 69. Sunt tare fericita si sper ca totul sa mearga bine in continuare. Lunea viitoare imi iau din nou sangele sa vedem cum e. In rest tot nu am nici un simptom...voi cum va simtiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jersey3681 spune:

Aaa, am uitat sa va rog sa ma treceti si pe mine pe lista: DN 03.06.1981, UM 23.05.2008, DPN 18.03.2009 Din pacate UM si DPN nu sunt clare dar le voi schimba pe parcurs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Elilove multumesc de raspuns si de info.

Adee eu am observat ca e bine sa mananc dimineata inainte de a pleca. Si la lucru bag fructe cat de multe si iaurt. Incerc sa mananc si legume si carne dar in general am grija sa nu le combin, sa evita painea si dulciurile ca la ce cantitate bag...

Adriana si la mine au iesit liniutele vagi cu 2-3 zile inainte de data in care trebuia sa apara CM si clare in ziua respectiva. Tinem pumnii sa vezi dublu pe test. Eu ca sa fiu sigura mi-am luat mai multe si faceam cate unul in fiecare zi :))) Eco aceea era la 6s si 5z de la UM cand i-ai vazut inimioara? Hai ca devin obsedata.

Petra bun venit. Eu la sarcina trecuta am facut un eco transvaginal tot la 5s. Nu cred ca medicul ti-ar fi facut controlul daca il afecta pe bb.

Jersey felicitari pentru rezultate. Cu optimism inainte.

Maria uite ce multe fete sunt acum langa tine. Pupicei.

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

Neata dragelor...v-ati trezit...eu sunt deja la servici ...as vrea sa fiu acasa in pat sa dorm...
Cum va simtiti azi?
Eu la prima sarcina aveam greturi la greu dar fara finalitate ...imi treceau daca mancam mere verzi si gref


Aalina da de la UM se calculeaza , cel putin dr mea asa calcula

va pe toate ...ma apuc de lucru

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie 2005)


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Neatza fetele.
Aalina eu mananc de dimineata si imi trece greata, insa greata asta ma tine toata ziua.

Fetelor, voi unde ati mers prima data dupa ce ati aflat ca sunteti insarcinte, la ginecologie sau la dr. de familie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

Adeeeu m-am dus la ginecolog prima data, eram disperata sa-l vad pe bb ...dupa la dr de familie care m-a luat in evidenta ca-s gravi ...

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie 2005)


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Adee eu de obicei merg la gine prima data. Acum insa cum fusesem dupa UM si am hotarat sa ma duc numai cand am 8 saptamani am fost la medicul de familie sa ma ia in evidenta si sa imi fac macar o parte din analize.

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madymar spune:

buna dimineata fetelor , a inceput sa creasca listuta
bun venit noilor gravidute si sarcini cat mai usoare, am sa intru si eu de acum mai des ca ne-am pus si noi net acasa,ca la servici nu prea am timp.
adee eu la inceput am mers la med de fam de mi-a dat de facut niste analize si apoi m-am prezentat la ginecolog
fetelor,voi ati inceput sa va luati haine largi? eu nu mai suport blugi sau alti pantaloni care sa ma stranga la burta.
v-am pupat dulce

Mergi la inceput