Dulceturi si papanasi de sept-oct (161)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Hai maruntescu.. zi-ne de soacra-ta? Vorba lu' Roxali.. ai sunat-o? S-a bucurat sa te auda?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Alinkav, pupici Oliviei. E o dulce cum se plimba ea peste tot. Tin pumnii sa fie bine cu ochisorul.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by carpatina

Auzi mai Adimercedes....daca acu' te deprima schimbarea prefixului.. la urmatoarea schimbare ce faci?
Btw, cine se ocupa acum de magazinul vostru?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



Carpatina, dupa cum ziceam, cred ca urmatorii 5 ani voi avea 29, apoi urmatorii 5 vreo 36, asa... Dupa cum vezi, am planul stabilit pe urmatoarele 2 cincinale.

De magazin ne ocupam amandoi, eu si sotul. Bine, avem angajati. Dar acum restructuram afacerea si vom tine doar partea online si vrem sa o extindem. Dar mai intai vom lua un concediu dupa ce terminam restructurarea, ca sa ne incarcam bateriile.

Acum totul e o varza in capul meu, ca sunt f obosita.

Noroc ca tu o ai pe mama ta la tine sa te ajute!!!




"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Neatza fetelor!
Azi sunt matinala, ca de... mi-a plecat sotul la examen, am niste emotii pt el . Ieri am dormit toti pana la 11, pitica noastra nici gand sa ne trezeasca, dupa ea am dormi...........
Vreau sa multumesc fetelor care ne-au urat de 9 luni, Nico, Madalina (Aduta ii intoarce pupicii lui Robert), Adriana30 si in mod special pt poezioara de sezon multi pt Luy.
Ieri am avut o mare lene si am profitat ca a fost si sarbatoare asa ca am lenevit, bine si pe caldura ai a chiar nu aveam chef de nimic. Descarcasem niste poze, dar mi s-a blocat calculatorul asa ca m-am dat batuta, Luy oricum a fost pe faza. Daca vreti sa vedeti poze noi va poftim aici:
http://good-times.webshots.com/photo/2603990480103069517rslTiq

LA MULTI ANI! mami25_7

LA MULTI ANI! navicula



Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Am vazut poze frumoase cu Robert care e un scumpic , noi il urmarim asa din umbra . Am vazut si pozele lui Dantje si cum se distreaza impreuna Eliza si Stefan.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Ma duc sa ma bag langa gaza mica ca trage la somn. Va doresc o zi buna tuturor si putina ploaie ca rau e pe caldurile astea.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Acum rapid despre noi si poate aveti ceva sugestii...

Lisa refuza sa pape branza, iaurt nu mai accepta, de la mine nu prea mai ia laptic. Adica eu ii ofer, dar ea mai mult ma biberoneaza, suge putin, vreo 1-2 minute si e gata de joaca. Si seara, cand adoarme, tot asa. Ma biberoneaza putin, apoi isi cere suzeta - are un stil... face din buze pa-pa-pa (fara voce); o aud si noaptea, ca
daca si-o scapa tot asa face

Dilema mea e ca nu cred ca isi ia suficient calciu - nu prea are din ce. Pt fier ii dau dimineata baby rice in diverse combinatii cu fructe (nu a acceptat nici orz cu lapte cand i-am facut diverse amestecuri). Dar cu lactatele nu prea am succes. Am facut paste bolognese cu branza de cedru si a mancat, dar minim, asa... mult sub 100g. Azi am reusit sa ii pun in legumele cu somon lapte in care am fiert somonul si a mancat tot bolul. Dar au fost doar 2-3 linguri de lapte. Si nu fac asta in fiecare zi. O sa incerc sa gasesc branza de cedru mai moale, pt copii, poate o sa ii placa asa simpla, pe post de snack.

Dar daca nu mai suge bine (adica foloseste tzitzi pe post de comfort doar), oare sa ii dau intre mese formula??? Zau ca nu mai stiu ce sa fac. As vrea sa nu aiba probleme cu calciu, ca asta se reflecta asupra dintilor si stiu ca sotul nu se prea omoara dupa lactate si asta se reflecta in dantura lui sensibila.

Un sfat valid, va rog. Si nu imi ziceti sa o las in pace, pls!!! Vreau solutii, daca va veti obosi sa imi raspundeti .

Multumesc .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna dimineata !
Adi, incearca iaurt cu fructe ( banane, caise, cirese, etc, ce-i place mai mult) .Nici al meu nu vrea branza dar acum papa in fiecare zi un iaurt, la inceput nu voia decat cu fructe dar acum vrea si simplu. Si tot din cand in cand ii mai pun cate o lingurita de cas in piureul de legume ( care poate contine orice daca are si conopida )


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by gabitz78

seara buna.
si noi am facut pasaport pentru matza mica, si are poza cu limba scoasa!asa ca la granita va trebui sa repete miscarea!abia astept sa plecam...si cand ma gandesc ca va trece asa repede....
p.s. pentru fetele care inca se mai gandesc daca sa faca si bb 2 sau nu!!!!!!!
http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/?action=view¤t=ras8luni.flv
pupici dulci tuturor si somn pufos.

gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/


ioooi cat sunt de frumosi copii tai gabitz,si ce rade micutza ta la Stefan,e topita dupa el
sa iti traiasca puiutzii si sa fie sanatosi


pozici

danielle de Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by alehiam

Danuta acum de asta ma ocupam. Deci poftiti la vizionat www.flickr.com/photos/24773408@N05/?savedsettings=2563777947#photo2563777947" target="_blank">aici.



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)




ce bine sta in picioare Robert e atat de scump si finutz



pozici

danielle de Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput