Gravidute si mamici de Cluj - 83

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ripley, sory, da' chiar nu stiu nimic de dna dr...eu am fost cu stefan la clinici, la dr Vasilescu, pt eco la sold

Geany, am uitat sa scriu aseara!!!! S-a calificat Spania!!!! Felicitari!!!! Ce zice sotul tau, e bucuros?


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ripley, respectiva doctorita nu figureaza la Colegiul Medicilor cum ca ar lucra si in privat. E medic de interne la Medicala 1 pe Clinicilor.
Multa sanatate fetitei.

Ani de Stefana (23.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Puisor, a lucrat ani de zile la clinica lui Bolosiu, pe Dostoievski (ma rog in zona aia) eu am fost cu fetita mai mare la ea la eco sold, si s-a mutat de acolo cu practica privata, stiu sigur ca face si consulatii private si ca fetele de la noi au fost la ea. Nico a fost cu Andrei, stie zona unde e cabinetul (vizavi de Bila) dar nu stie nr de tel etc.

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Delia Noi am fost la ecografie cu P la Dr Dudea, la Sonodent, pe Calea Floresti nr 1. Aproape vis-a-vis de Billa. Poate de asta e vb.

Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Avem pozici noi de ieri din parcul din spatele blocului!

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii

de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Ioana, am tot incercat sa sun acolo si e vesnic ocupat. M-am gandit si eu sa le ofer ca varianta Dr. Dudea, care e fte bun (e drept ca specializat pe interne, gastro) da' nu reusesc sa prind tel liber.
Dna. Fodor nu e acolo.

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Am reusit pt data de 30 o programare la Dudea, la Sonodent, tare ma bucur. Mersi mult de ajutor.

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:

nrl-

ancab-da s-a calificat SP.si o meritau din plin,sotul a stat ca si pe ace toata partida,si m-a molipsit si pe mine pana la urma,si zicea ca trebuia sa joace in finala cu RO.si sa castige SP,HIHIHIHIHI

NOI am sambata in parcul de distractzi,si ne-am petrecut o zi minunata,s-a distrat AL de minunenu stia in ctro sa se uite,era fascinat de toate pe acolo,
era sa uit,l-am lasat sambata dimineatza fara scutec si stiti ce facut?s-a dus in baie si afacut kk intre vana si veceu,hihihi,el stia saracutzul ca acolo,tre sa faca kk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Salutare scumpelor!

n-am mai intrat de o vreme lunga, scuze dar sunt tare pe fuga, sunt in sesiune, fac lucrarea dse licenta, cui piti, cu tata care se pare ca o ia razxna din ce in ce mai mult. asta e, viata merge mai departe, sunt intr-o continua fuga, mi se pare cateodata ca nu ma mai ajung din urma. cel putin inca o luna pana termin cu sesiunea tot asa voi fi, mai greu cu netul, dar incerc sa mai citesc cate ceva de voi, sper sa fiti toate ok, am citit de bebei bolnaviori care sper ca de atunci si-0au mai revenit.

noi in principiu bine, nu stam tare bine cu papa, dar asta e, mai intre joaca fig dupa ea cu papi, mai papa, mai nu, ce sa fac? nu ma mai stresez, e vioaie tare, ok, deci poate ca asa e ok sa pamance. are cateodata pusee de papa cand nu apuc sa-i dau cat vrea, dar rar, hihi. umbla singura deja, nu-i pklace s-o tin de mana, vrea singura fata, hihi, si de cateva zile chiar fuge. ne copiaza in toate, daca zici ceva care e scurt repeta, daca ai gesturi cu mainile rle repeta la fel, sau chiar si tonalitatea vocii. mai greu ca nu stau tot cu ea, mai la bunici si socrii, dar asta e. va trece si perioada asta.
cu tzitzi ma simt super, o sa va pun poze de la banchet, deci e de vis, sincer ca recomand tuturor, pe mine m-a schimbat in ceea ce ma priveste, increderea in sine, foarte mult conteaza.

va pupic dragelor, va doresc tot binele, as vrea si eu la un strand sau ceva dar momentan mai stau pe fundic si invat.

Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Buna fetelor.
Nu am mai intrat pe-aici de cand eram gravidutza.Parca a fost acum un secol.Acum sunt mamica
Am cerut si-atunci sa fiu trecuta pe lista, dar probabil s-a sarit peste postarea mea.Poate,poate acum voi fi trecuta si eu in listuta.

Vad ca tot se dicuta pe-aici de probleme la sold.Medicul de familie ne-a dat trimitere la ortopedie desi Julia nu pare sa aiba nici o problema (dar a zis ca e obligata sa dea trimitere).Unde trebuie sa ma duc? La clinica de copii? Si ce-i face? Ii face ecografie? Sau mai bine mergem si noi la privat? Ce ne recomandati?
Merci mult fetelor

Andree27 nu te-am mai vazut demult pe la mamici de mai-iunie 2008. Eric si sper sa-i treaca repede coliceii. Julia mea nu cred ca are colici, dar are momente cand vrea doar sa stea agatata de mine si sa suga; daca nu-i fac pe plac urla in asemenea hal incat se inroseste.Si noi am fost vineri in Polus.Eram cam stresati sa nu se treseasca pitica si sa ceara de mancare, dara fost f cumintica si-a dormit 99% din timp.
Aseara ne-am plimbat cu caruciorul prin manastur Super nashpa cu masinile astea. Trebuie sa mergi pe strada ca trotuarele is ocupate de masini.

Poze
Lilly ,mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput