Regasiri (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

quote:
Originally posted by dastefa

dodo ma tem ca nicuodata n-ai sa devii imuna la rautatile celor din jur fata de Bodo
Eu cred ca parintii sunt vinovati in cea mai mare masura de reactiile copiilor.Eu am un nepotel cu o situatie mult mai grava decat a lui Bogdan,e total inert si la 10 ani nu poatesa faca nici o miscare iar mancarea i-o da pasata semifluida ca nu poate nici macar sa inghita..Eu locuiesc in aceeasi curte cu cumnata mea asa ca Daria se duce frcvent in camera lui Tudor si de prima data cand a inceput sa mearga si am dus-o la el i-am spus doar ca Tudor are buba iar ea fara sa ii spunem noi cand merge la el il ia de mana si i-o mangaie.
Daca parintii le-ar spune de mici copiilor in momentul in care intalnesc alti copii cu probleme sa ii ajute,sa-i mangaie sa se joace cu ei,sa le spuna ca nu e bine sa-i loveasca ,jigneasca nu cred ca ar mai exista astfel de reactii ca cele care te necajesc pe tine
In alta ordine de idei vreau sa-ti zic ca-s revoltata la capitolul acordarea indemnizatiei de insotitor.Eu am o prietena care are 2 gemeni ,fata si baiat de 6 ani. Baiatul s-a nascut cu hidrocefalie si pt ca i-au dat ceva sperante a plecat in strainatate cand copii erau de 6 luni si i-a lasat cu sotul si soacra ei.Povestea e lunga icalcita si discutabila in anumite aspecte cert e ca baiatul a ramas cu taicasu iar pe fata au dat-o in plasament unei rude.Cand a venit prietena mea in tara a divortat, a luat copii si a descoperit ca-i facusera si fetei certificat de handicapat ca sa ia mai multi bani.Fata e perfect sanatoasa desteapta si frumoasa .Ar fi putut sa faca scandal dar s-a multumit doar sa-i anuleze certificatul ca era deja scarbita de tot ce i se intamplase pana atunci.
Eu sper din tot sufletul sa primesti prelungirea de care aveti atata nevoie
si multa sanatate

dastefa mami de DARIA -16 nov 2006



din pacate stiu ca ai dreptate.Multumesc pentru urari.Doamne ajuta! Multa rabdare cumnatei tale si putere.



Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ieri au inceput reducerile in madrid, aici incep mereu pe 21 fata de restul spaniei unde se incepe mai tarziu am inteles, asa ca am avut noroc, blugii care ii vroiam nu aveau masura mea dar mi.am luat altii tot de la salsa redusi de la 75 de euro la 37 :)

la kiabi i.am luat lui ivan si.mi facusem socoteala ca tre sa platesc vreo 23 de euro cu reducere a costat totul 9! au reduceri si de 80%

dbunny - ca tu ma intrebasei dar am uitat, da in nord plecam la mare in asturia, vrem sa ne mutam definitiv dar nu acum, acum doar vacanta si aruncam cate un ochi dupa casa

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

dastefa

fetelor, mersi de raspunsuri cu julitura...rivanol nu mi-a trecut prin cap, parca-s tampa....o sa iau si spray din ala..ca parca vad ca ne mai asteapta multe julituri de acu incolo!

acu va las si revin mai pe seara ca mi se topeste tastatura pe caldurile astea!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragi regasite,

Poftiti la cafa si o gustarica .


Noi suntem ok,asteptam sa iesim in parc (el)dar eu nu cred ca vom fave "multi purici" pe acolo azi s-a anuntat canicula.

intregul



Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Neatza buna, ca noi nis treji de la 7, si asta in conditiile cand s-a culcat la 11 si s-a trezit de 3 ori, c-a trebuit sa vada meciul Spania- Italia...mai da bun ii Ikeru nostru!

dayanara spor la shopping...poate dau si eu o tura la Kiabi, chit ca tzoale avem cu carul, adica Dani, ca eu acushi umblu-n curu gol...Poate prind Crocsi la reducere

Ieri am fost la mare, nitel, de la 6 dupamasa ca nu se poate sta la soare cum arde...Dani se carm sperie de valuri, apa e nitel rece nu l-am bagat decat putin pana la oo, in rest tavaliri multe prin nisip, aviz Bambo, si cu slipi ii se poate baga nisip asa ca las-o in putza goala...ca tot acolo-i...

Desire si mie-mi place oita ta cu zulufi, doar ca la noi cu caldura asta e jaleeeee, transpira si iar transpira...

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

da da bun iker si sexos :)

ieri am facut cateva poze pe aci prin cartier ca n.am fost decat la magazine ca de obicei si pe afara
http://good-times.webshots.com/photo/2444020990101703877RKEoXW

dbunny ca sa vezi cum sunt ca nu m.am uitat la crocsi ieri sa vad reducerile :(((

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

pupici calzi de la noi !

P nu vrea papa, intr-una imi spune " nu pace" dar nici nu apuca sa guste. speram in zile mai bune ;)

dodo: iti urmaresc demult povestea, nu iti pot spune decat ca il pupez pe bodo si va imbratisez cu drag !

miro: pupici super-mami !

desiree: maiiii ce cositze blonde :) .

pupici ca s-a trezit
D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

quote:
Originally posted by danita
dodo: iti urmaresc demult povestea, nu iti pot spune decat ca il pupez pe bodo si va imbratisez cu drag !


nu stiu daca realizezi/ati cat de important e sa nu te simti dat la o parte.Sa stii ca poti vorbi cu cineva care te asculta(chiar daca nu are cum sa te ajute).



Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

dodo, esti de-a noastra..si bodo la fel !
trnaspir si iar transpir..mai beau un kil de apa si transpir si mai rau....

infiorator de cald, octavian se pare ca nu sufera prea rau ca cere baitza de vreo 5 ori pe zi...si sta numai printre ligheane cu apa...

mi lene sa si scriu...

mirona, scoate si tu capu...


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

quote:
Originally posted by desiree

dodo, esti de-a noastra..si bodo la fel !



Asa ma simt altfel nu intram sa "vorbesc"cu voi



Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput