Nasterea la maternitatea Pantelimon in 2008

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annavq spune:

Buna

Am promis ca dupa ce voi naste voi avea ceva de spus despre nasterea la spitalul mai sus mentionat. Am nascut acum in iunie. Despre preturi va spun ca fiecare om da exact atat cat poate sa dea. Nici un medic nu te sare din schema daca nu dai sute de euro. Inainte de a naste am citit tot felul de povesti cu sute de euro dati cred ca ajungeau pana la 700 euro pentru o nastere prin cezariana, ceea ce nu este adevarat. Cand m-am internat toate mamicile de acolo ma intrebau cat dau ca sa vada daca ele dau mai putin sau mai mult. Nu am spus nimanui cat am sa dau ci doar ca dau cat pot eu sa dau, iar daca medicul va fi sau nu multumit nu ma interesa pentru ca mai mult nu aveam. Cat despre asistente, dupa operatia de cezariana s-au purtat normal, asta daca nu vrei sa te gadile in talpa si sa iti faca vant ca unei printese. La asistente am dat in total cred ca doar 30 ron adunati pe 3 zile, dar nici pe astia nu trebuia sa ii dau. Am intalnit oameni de toate felurile. Si anume, tot pe site se scria ca sunt tot soiul de oameni acolo si ca ar fi bine sa iti ascunzi bunurile de pret, partea adevarata din aceasta poveste este ca sunt oameni si oameni asa cum ii intalnim si pe strada si in mijloacele de transport in comun, dar cat despre bunurile de pret, eu le-am lasat la vedere si asa faceau toate maimicile si nu s-a intamplat nimic.
Despre cazare, intr-adevar la etajul 2 nu e ca la hotel dar e curat, au doar gemuri termopane, la etajul 3 e ok, acolo e renovat si pentru cele mai pretentioase exista rezervele care sunt de 3 stele.
Despre colul unde e tinut bebe, si acolo e curat, acesta este la etajul 2, asistentele sunt dragute cat pot si ele, medicii de la bebe sunt ok, ma refer la cei de la neonato.
Sunt mai multe de spus, cand o sa imi mai aduc aminte o sa mai scriu, deoarece de cand sunt insarcinata am citit o multime de aberatii despre nastere si despre spitalul asta, incat am ajuns acolo si am inceput sa plang de frica.

Mergi la inceput