Gravidute si mamici de Cluj - 82

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

GABI ai o minunatie de fetitza ,ce scumpa i
sandalute i am cumparat lui Tiadris de la un mag de pe Calea Floresti la 690 ron si s super frum si normal din piele
am o prietena ce i a cump puiutzului ei sandalute din piele la 40 ron ,de la un magaz aproape de p ta Flora
ANCA asa mi ai facut o pofta de papanasiiiiii
OANA inca nu i am facut papanasi lui Tiadris ,dar pe sapt viitoare o sa i fac sigur


tu fetelor ,cu cresa asta hai sa mai fim si optimiste sa privim si partea buna a lucrurilor ,totusi copilashii nostri au de a face cu un personal calificat
incercati sa va gasiti pt bebei educatoare tinere ,eu zic ca au mai multa rabdare



INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

buna fetelor..revenind la crese..eu am una in fata blocului. e in regim saptamanal. de multe ori vad copilasi afara la joaca si tot timpul sunt mai multe ingrijitoare( educatoare) cu ei....dar tot mi se rupe inima cand il aud pe vreun copilas plangand. intr-o zi erau multi pe-afara si eu eram cu edi la plimbare, l-am dus langa gard sa-i vada si s-a speriat saracul cand au inceput toti sa strige" bebe..bebe". ce mi-a placut a fost ca una dintre educatoare a inceput sa cante si i-a facut si pe cei mici sa cante si s-au oprit din strigat. eu ma gandesc sa mai vad cum sta treaba si la anu poate il duc si eu pe edi.

azi am papat peste..si se pare ca-i place. saptamana viitoare incercam si noi papanasii. nu face rau albusul de ou???

noapte buna. edi se lupta cu dintele nr 4 si avem nopti tare agitate.

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.c5qxmnvj&x=0&y=-v3oux6" target="_blank">poze Eduard 0-3 luni
www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.70cfcnbb&x=0&y=5th0zj" target="_blank"> poze Eduard la 3 luni
www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.3re2sve7&x=0&y=sh43dl&localeid=en_US" target="_blank">poze Eduard la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

slaba miscare astazi pe-aici....nu se vede ca a fost timp destul de urat..probabil din contra toata lumea s-a plimbat pe-afara nefiind naduseala

am fost si noi la doctor...are o laringita usoara.bine ai zis adriana ca etse epidemie.o fi luat-o din parc ...cine stie.nu-mi pot da seama.plus a facut si 2 scaune diareice astazi.sper sa nu patim iarasi ceva.ne tratam cu nurofem si ceva med pt burtica,pt refacerea florei,sper sa scapam repede

insanatosire grabnica si alexiei..

gabriele....mare si frumoasa s-a facut sara....sa va traiasca..

nici una n-a raspuns in legatura cu strandul.nu ati vrea niciuna?

anca.b sigur ies buni papanasii...ar trebui sa incercam si noi.

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Anca.b – multumesc de reteta! O sa o incerc!

papanasii se servesc ca si desert la papa de pranz sau ca si papa de seara???

ce le mai dati bebeilor de papa la pranz? unde ati gasit avocado? in ce combinatii il folositi?

o seara frumoasa!

Oana-Alina si Maria-Teodora (30.10.2007)

comoara din viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Salutare f3etelor....

Gabi am vazut ca ziceai ceva de papanasi...nu stiu daca se pot da la bebe dar eu ii fac asha...
branza de vaci..zahar....gris....si un ou sau 2.ii fac "chiftelutze" si ii fierb in apa...dupa aceea calzi ii pun in gris cu zahar prajit.Mama ii face cu pezmet,dar mie nu imi plac.

Mi-am luat carucior sport.Sunt super incantata.E de la primii pasi,dse face umbrela,are cos de cumparatui(cam mic, dar exista),spatarul se lasa pana aproape jos,deci poate dormi....si a fost doar 150 de lei.

Va doresc noapte buna si weekend placut.

Cine stie de cand se pot da cirese copiilor?

David,www.hi5.com/friend/video/7575382--158238046--David--view-html" target="_blank">Stam in picioare,
Copilul se naste fara "instructiuni de folosinta".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Neatza!

Ioana, si Alexia a facut un scaun moale aseara. Si verde, de la antibiotic. Sper sa-i treaca. Sanatate Sarei.

Oana, avocado gasesti peste tot (Auchan, Careffour)



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Neata!
Lore, cred ca tu ai putea sa-i dai cirese lui david. stiu sigur ca visinele se pot da de la 4 luni. carucior sport cred ca ne-am luat la fel. tot de la primii pasi am luat si eu. inca nu l-am scos la "teste".

Adriana, Ioana, sanatate multa micutelor.

In alta ordine de idei, ieri, fiind ziua picilui, am sarbatorit cu o cintarire. rezultatul: 8.880 gr.

Si ne-am intilnit in parc cu un "coleg de salon", un bebe care s-a nascut in aceeasi zi cu stefan si care e mai lung decit al meu cu vreo 5 cm. mama, ce de copii mari am vazut in ultimul timp...mai ales baietei, ca fetitele sint inca "normale"



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutza24 spune:

NEATZA
azi am inceput ziua in fortza la 7 i am dat sa manance la prichindel si apoi treburi administrative iar acum sper sa mai doarma prichi un pic sa mi beau cafeaua
sa aveti o zi frumoasa si Sarei si Alexiei multa sanatate

magda si victoras ( 31.03.2008)http://community.webshots.com/user/magdutza24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Neata, si eu la cu voi:)

Multumim fetelor de aprecieri si de urarile de ieri:) ce a trecut timpul:)... Ana si Stefan pt ieri

Gabitzo, pupam printesa mareeee si frumoasaaa!!!!si cuminte si vorbitoare

Oana, eu fac des avocado, cam de 2 ori/ sapt ii dau cu banane sau cu mar copt sau chiar cu dovlecel, depinde ce am la indemna. dar dulce si foarte gustos este intr-adevar cu banana.

Asa, despre crese si altele de genul. am luat un pliant de la scoala intrenationala.ro (adica happy kids) au cresa de la 1-3 ani costa in jur de 600 + 200 masa (pretul l-am aflat de la Gabi) in pliant nu scria nimic de preturi. am fost acolo, mai demult ce e drept si atunci arata foarte ok, dar mai ales politica lor de lucru este interesanta si la gradi si la scoala. Adica eu, ca pedagog, mi-as da copilul acolo. e foarte important pe langa siguranta si caldura etc, copilul sa beneficieze si de o oarecare educatie in institutie, chiar de la o varsta atat de mica. e fain ca se preocupa si de mancarea copiilor, mai exact este interzis junkfoodul si sucurile carbogazoase.

despre bone, e clar noroc...eu am dubii in a-mi lasa copilul cu cineva complet nesupravegheat si necunoscut...in casa mea. nu stiu, vorba Paulei, oi fi mai paranoica....

In rest, ne laudam si noi cu primii pasi, mai timid, ce e drept, dar facuti din proprie initiativa. nu vrea sa fortam nota, inca e prea mica puiul, dar incetul cu incetul ne urnim si noi;)

va pupam si va dormim multtt soareee






Co +Carina Alysa
http://b1.lilypie.com/tm33p2/.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

salutare fetelor ...remember us???sper

vazut poze cu frumoasa Sara si familie fericita!Gabi draga ai deja printesa mare ,ce repede trece timpul vad ca deja cautati gradinita...

cu Bex si scumpa de Carina ne vedem in parc la Pritax,e frumoasa de pica si mereu eleganta ,ochisori expresivi si a crescut ,bravo pt primii pasi.

sandalute...pt fetite sa va orientati sa fie cu sustinere de glezna si daca se poate sa aiba talpa ortopedica.

gradi,evident la particular sunt alte conditii si servicii ca doar de asta dai un ban -nu se compara cu cele de stat,da trebuie sa iti si permiti....adica la rate si cheltuieli cat 1 salar nu-ti mai vine sa dai 800 ron pt gradi particulara si porma ce faci???
ma rog pt cine isi permite sa aleaga din start particulara...am auzit ca este una draguta undeva pe langa Kaufland (manastur).

eu am fost norocoasa si Sorana sta cu buni(socrela) si nu ma costa nimik ..ba ne mai da socrela bani...hihihi din toamna o dau la gradi de 4 ore de stat (8-12)educatoarea e vecina de usa cu noi , pana la ora 16 va sta tot cu socrela...pt ca asa a vrut ia, o iubeste nespus de mult pe Sorana si reciproc.

noi suntem bine ...tot cautam oferte pt vacanta ....vom merge anul acesta la noi la mare(august) ,probabil pe cont propriu la vreo vila,nus sa vedem(cautam ceva ieftin si bunvb aia si saraci si cu pretentii!)

mami-alexia,sanatate piticei tale,da-i lichide sa nu se deshidrateze daca nu vrea e suficient cate o lingurita la intervale scurte),eventual ceva saruri de rehidratare...gasesti la farmacie!

va pup ,weekend placut



SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput