Copii din 1995-1998 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Mikki2, tare dulci si frumosi, puii tai! Amandoi sunt gingashi! Acum o sa mergeti si voi la plaja cand e mai frumos.

Ana68, la voi au fost festivitatile?

mhldvrc, in cls. a V-a si-a VI-a, eu n-am mai fost la Andrei.. Ca la cei mari nu prea se mai practica si cu venirea parintilor...

Andra, dupa ce c-am scris un "cearceaf", mai vroiai si poze? Poate reusesc azi ceva cu albumul personal.

Va din nou



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Da,Agho,au fost...a mers Alex de la ora 10...eu nu am avut cum sa merg si,sincer,nici nu as fi avut chef sa ma intalnesc cu tzatzele alea pe acolo si cu diriga...
Pai m-a sunat Alex sa-mi povesteasca cum a fost,ca abia a ajuns acasa cu o plasa mare prima cu premii,diplome si cadouri...ca festivitatea de deschidere a inceput cu el...doamna de mate a vorbit despre el si performantele lui,l-a scos in fata scolii,l-a laudat si a impartit revista scolii unde este un articol despre Alex...a fost felicitat de toti profesorii si pana si diriginta i-a zis "bravo Alex"...ca a luat intai premiul I pentru cel mai bun elev din scoala,a incheiat clasa a V-a cu media generala pe an 10,apoi a luat premii si diplome pentru dierse participari si pentru locul I pe clasa....si tot asa...Suna poate a lauda,insa sunt bucuroasa...
Saru-mana ca m-ai intrebat...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Ana68, felicitari lui Alex!!! Meritati toate laudele! Fooooarte frumos cu-atatea diplome, premii si aprecieri!

Andra, uite, am adaugat cateva poze, pt. ca in celelalte sunt si colegii Anei si-am zis sa fiu OK.

poze iunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Seara buna!
In asteptarea sotului, care inca e la munca, a fetelor care sunt pe afara la joaca si a meciului care sta sa inceapa, sa va scriu cateva randuri...

agho, m-a emotionat povestea ta, surprizele s-au tinut lant in clasa Anei si mi-am amintit de anul trecut cand a terminat Diana cl.4-a, cat de emotionant mi s-a parut. Am vazut si pozele, tortul a fost superb! Cat despre fata ta, e o isteata frumusica foc!

andra, imi pare rau de Robert, poate e o invatatura buna ce a primit. Felicitari pentru restul rezultatelor!

mihaela, mara, cum a fost la voi la festivitati?

Ana-Maria, daca mai incap, primeste si felicitarile noastre din tot sufletul! Trebuie ca esti tare mandra de el, e vedeta(in sensul cel mai bun) a scolii, premiant si zecist! Bravo si sa o tina tot asa!
Silvia s-a distrat excelent au stat toata ziua afara, au calarit pe ponei si s-au distrat. Da, e un obicei, am dedus si eu, ca prea multe evenimente din astea am avut cu totii, noi cei scolari .

mikki2, da, e bine ca e vacanta asa repede...poate la voi incepe mai tarziu anul scolar, aici incepe pe 19 august. Vreme buna va doresc!

mQQm, ma bucur ca s-a intors Mr.P cu bine si ca a progresat cu limba romana . Succes lui Dedi la pian si o vacanta cat mai frumoasa si voua!

Sanca, gata bagajele? Ai emotii? Pana la urma nu ai ajuns la scoala la festivitate?

Fetelor, va doresc un we deosebit!


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

‘Neata fetelor,

Bravo tuturor copiilor pentru un an bun si memorabil, o vacanta faina la toti, cu multe distractii si amintiri frumoase.

Nu m-am apucat de bagaje. Nici macar valizele nu le-am scos din garaj, si nici cumparaturile nu le-am terminat.
Vorba aceea, "numa maine nu-i poimaine."

Noi avem musafiri. Prietenii parintilor mei, au venit de ziua lui tata. A fost surpriza pentru tata, ca nu a stiut. De ziua lui, l-a dus mama la un restaurant, care era la un hotel. Tata a inceput sa intre la idei cand s-a vazut la restaurant la hotel, mama a mers si pana la receptie, omul era sigur ca au camera acolo....
Eu la aeroport, ii asteptam sa soseasca (zborul a avut intarziere cam o ora), iar mama nu mai stia ce aperitive sa comande...
Dupa ce au sosit, recuperat bagaje, am mers direct la restaurant unde erau ai mei. Tata, habar nu avea ce-l asteapta. Cand i-a vazut trecand pe langa masa lor, a ramas fara cuvinte... Pana acuma am crezut ca numa o formula, dar zau, ca vroia sa zica ceva, si nu ieseau cuvintele, si eu cu mama radeam in hohote...

Astazi am fost si eu la serbarea de sfarsit de an, adica mama cu mobilul la scoala, eu trageam cu urechea pe fir. Nu am putut sa ajung mai tarziu la servici, tocmai azi din toate zilele, a trebuit sa fiu aici de dimineata. Plus ca in ultimile 2 zile de scola, Matei a avut petrecere ieri cu clasa lui, la plaja. Elliot a refuzat sa mearga cu clasa lui Matei. Eu nu am insistat, decat sa stea impreuna. Asa ca dupa scoala au mers la socrella acasa. Elliot astazi are petrecere cu clasa lui la un Yacht Club, dar daca ar merge si Matei, unul din noi ar trebui sa fie acolo, si cum noi santem la munca, si mama cu musafiri, nu se duc nici acolo... Le-am promis ca o sa organizam o distractie in week –end. Poate ii trimit undeva cu tatal lor, si eu sa incep bagajul lui Elliot....

Revin mai tarziu, sa va raspund la fiecare in parte.

O vacanta minunata la toti,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikki2 spune:

Bunå zuia dragelor, da unde umblati?Nu e niciuna la o cafea...ocupate?Atunci imi beau cafeaua singurå..

Agho, multumesc

Miha, aici incepe anul scolar deja pe 13 august, deci inaintea voastrå

Sanca, ce surprizå frumoaså i ati fåcut tatålui tåu.Ce e mai plåcut decit så revezi niste prieteni buniLa multi ani tatålui tåu si mult spor la bagaje

Noi ne relaxåm pe acaså, vremea nu e asa de bunå.Bine cå au terminat åstia cu greva si copiii pot merge såpt viitoare la grådinitå.
Vå doresc o zi frumoaså la toate si multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Salutare ,
si scuze de lipsa la raport ,dar se vede treaba c-am imbatranit .Pur si simplu mi-am amintit de o sarbatoare care mi-a placut (catolica),la noi se celebreaza tare frumos si mi-am dorit sa merg ,desi nu mai fusesem di-nainte de studentie .Este vorba de SF.Anton ,si chiar ca a fost tare frumos ,biserica plina de crini care se sfintesc .Eu nu sunt de felul meu asa bisericoasa ,insa mi-am amintit de asta ca de ceva placut , mi-am dorit sa merg...si am mers .Asta ieri dupa-masa,dimineata a avut loc festivitatea de inchidere si ...premiere.Noi,dupa cum v-am mai scris am avut de miercuri banchetul cu distractie si momentele surpriza .Asa ca festivitatea de sfarsit de an (care s-a desfasurat in sala de sport ,imensa ,datorita unor nori amenintatori )a fost cam lunga dat fiind ca mai intai s-au dat premiile la Cangur ,Smart ,Labirint ,Nastasescu ,MM......,si apoi au urmat clasele in ordine ,noi fiind a 4-a ,a durat ceva ,sonorizarea a fost destul de proasta ,drept pt care eu care m-am tinut ceva mai pe margine n-am auzit cine stie ce .Tata-su a facut poze si parc-a si filmat ,eu m-am intretinut cu ceva mamici ...Ne-am intors cu un vraf de diplome ,cu coronita pe care nush de ce abia astepta sa si-o scoata .Eu i-am zis ca s-ar putea sa fie ultima .......

M-am dus inapoi ca sa citesc ,sarisem paragraful cu babuina ,despre care scria Ana ,ce sa zic Andra ,cu cat mai pe picioarele voastre cu atat mai bine .Stiu ca nu-i usor dar decat stres zilnic ...
Pacat ca Robert a trebuit sa primeasca lectia asta ca sa inteleaga ca noi nu-i putem scoate chiar din orice .Sigur ca le e destul de greu sa inteleaga cum stau lucrurile ,bietilor copii ,atata timp cat rigoarea doar se pretinde si nu se si practica ...Sa speram ca ii va ajuta aceasta experienta .

Sanca mi-a placut surpriza ce i-ati pregatit-o tatalui ,apriga femeie mama ,parc-o si vad la receptie ,a intrat saracu om la idei ca-i pusese gand rau Deci i-ati copt-o bine .Good for you !Asa surpriza zic si eu .De unde veneau prietenii ?
Drum bun lui Elliot !Am avut si noi la banchet o mamica ce-a participat prin intermediul ...telefonului si-al bunicii ,doar ca atata ce-a tot sunat in timpul dramatizarii si-al momentelor de ...suflet .

Mikki ,iata, iti tin eu companie la cafeaua de dupa-amiaza.Da grabiti mai sunteti voi nordicii cu inceperea scolii .Sa nu v-o ia altii inainte

Agho ,scuze de dezinformare ,neseriosi au fost cei de la Mamitzu Prduction care produc emisiunea si care asa i-au spus mamicii ,se pare ca abia saptamana viitoare va fi transmisa emisiunea in care Cora Paula canta .Dimineata am fost intr-o vizita de fapt si cu un pic de treaba pe la ei si i-am spus sa-mi dea si mie niste autografe ,de fapt ...ma uitam la niste poze ale ei tare reusite si am rugat-o sa-mi scrie cateva randuri pe ele .I-am zis ca atunci cand eu voi fi batrana si ea o mare vedeta o sa i le arat ca proba .Ne-a cantat in prima auditie melodia cu care va participa la Mamaia in iulie .Am fost consultata si in privinta costumatiei ,melodia fiind latino .Frumoase poze .Sper sa ma invrednicesc si eu

Miha
,ce mai puneti la cale ?,o distractie ,ceva ...

mQQm,sper sa-i 'cauzeze bine ',vorba cuiva , proaspata experienta lui Mr.P.Felicitari lui Dedi in mod sigur va fi de bine sfarsitul de an scolar si vacanta placuta si voua .

Miha ,cum a fost la festivitate ?



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Vacaaaaantzaaaa!!!!!!!!!!

Uite ,va trimit ceva pt cafelutza de dimineata http://www.youtube.com/watch?v=rfk_4oCvqZA&feature=related,care mai sunteti pe baricade .Mie imi place mult ,sper ca si voua .



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikki2 spune:

Neata la toate fetele
Flowermultumesc de clip, e bun si merge la cafeaua de dimineatå.

Så aveti o duminicå frumoaså.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ziua buna la cafelutza, acum o savurez si eu...

Mara, distractia de ieri a fost vopsitul tavanului din living , curatenie in casa, un gratar in curte si o plimbare scurta pe seara. Nimic deosebit de data asta .
Azi suntem loco, Ovi are garda toata ziua, asa ca vrem sa papam de pranz si sa plec putin la plimbare cu fetele, prin zona doar...

Faina de tot piesa, sunt fan Anatomia lui Gray, ma uit la film de cate ori imi amintesc...acum e pauza peste vara, abia astept sa reinceapa...

Hai va pup, o duminica frumoasa!


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput