Regasiri (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

sunt aici - sunt alaturi de voi - va pup si va citesc - cand pot.

am venit de la job pe la 9.30 - deci sunt rupta - am profitat de faptul ca sta buni cu Kara si am plecat pe la 2.30 la job. ca am profitat eu- sau sefu ... asta nu mai conteaza - cert e ca am primit ceva de lucru si abia la 9.30 am ajuns acasa - sunt rupta.
fug la nani.
v-am pupat.


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

mai a intrat forumul in greva?

mirona, harnicuto! ce mai face kara?

vrusei sa caut ceva pe net si muri hardul..isi reveni dupa 2 ore..deci daca crapa de tot sa stiti din ce cauza nu apar!

caut asiduu pe net adrese multe cu magazine de jucarii, maine toata ziua vrem sa le vizitam si sa-i cumparam lui octavian o masinutza-tricicleta-motocicleto-bicla..nu stiu, ceva sa se plimbe in ea pe afara ca e innebunit dupa motorete si masinute cand vede la alti copii si vreau sa-i iau si eu o jucarie din asta mare, de plimbare...wish me luck!

mare eveniment mare: octavian a adormit singurel, fara sa suga..langa mine, pe pat, tinandu-0ma de mana...ideea e ca se speriase de unii care dadeau cu bormsina la ora 10 seara si s-a cuibarit urgent langa mine si daca voia sa se scoale eu ii tot ziceam sa stea linistit langa mine ca sa nu se mai sperie daca incep aia iar sa uruie..si uite asa,,,a durat cam o ora..la final a adormit...si la prima trezire la fel am procedat si tot asa a adormit!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

dbunny, cum e dani cu pata acum?


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Pata care-i ocupa a cincea parte din corp daca stau sa ma gandesc bine....ca toata pulpitza era rosie deja...s-a transformat in punctulete mici si rosii, si parca se scarpina mai mult, noroc ca pantalonii nostrii scurti nu-s deloc scurti si n-ajunge cu manutele acolo decat prin pantaloni...
Acum ne ferim de soare(dupa capul meu, ca doctorii n-au stiut ce sa-mi spuna, e consecinta a vaccinului si e bina sa luam antibiotic nu care cumva sa apara complicatii).
Mi se pare ca s-a inmoiat caca...de la antibiotic...trebe luat 7 zile, nu stiu daca apucam...
Aseara a zburdat pana la 10.30 in curte, e cald deja si seara, e timp de stat cu vecinii pe veranda la o carte, o inghetata...

Angi imi pare rau de 'cinstita' ta, cel mai bun e tratamentul doctorului...mama zicea ca daca femeile ar stii cat de bune-s baile de sezut(stat la abur) cu ceai de coada calului, ginecologii ar da faliment...eu cand am dureri de ovare ibuprofenul ma scoate la mal...ma bucur ca avem pile la Ford

desiree felicitari la cacacios...azidimineata Dani si-a coborat pantalonii...a facut caca, sa fie un semn ca ni-s pregatiti? poate el e...eu nu

dolores ...era vorba de poza cu tine gravi la piscina...in costum de baie albatru...mie dor de pozele noastre de la odisee si nu mai stiu un sa le caut...

Stiti careva ceva remedii pt varice? ca ale mele tot mai urate-s...cauza la noi ii circulatia proasta, ca dupa ce-am nascut nu aratau excelent si am zis ca-i din cauza ca mai am de dat jos kile, dar am ajuns inapoi la ex-greutatea pe la 7-8 luni...acu am pus iar 1 kil -2 dar chiar asa sa simta varicele mele 1 kil in plus? stiti ceva pastile , creme efective? nu ma dor, doar ca arata urat...



Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

dbunny - nu.i dai si ultralevura sau dupa ce terminati cu antibioticul se da?

si eu ma bucur sa am pile la ford :) si voi tot ford aveti diana ?
eu am un mondeo si sotul un volvo

dolores - da e nasol cu bolile de la gradinita dar in parc le ia la fel de bine am observat, si mie mi.e frica dar nu am ce sa fac, nu stau cu el acasa pt asta, ca asa nici in parc nu l.as mai scoate
am o prietena care si.a dat fetita la 4-5 luni parca la cresa si a facut bronqulitis nu bronsita si acum tuseste , se spune ca una e sa o faci sub un an alta e sa o faci peste un an...

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by dayanara

dbunny - nu.i dai si ultralevura sau dupa ce terminati cu antibioticul se da?

si eu ma bucur sa am pile la ford :) si voi tot ford aveti diana ?
eu am un mondeo si sotul un volvo




Daca se inmoaie mult caca atunci ii dau...
Eu un Mitsubishi Montero 4x4...lung si lat...pe care vrem sa-l vindem, il avem de 6 ani deja...vrem ceva care sa nu consume 300€ pe luna
Paco are 2 motociclete...mi-a promis ca vinde cel putin una...si-asa stau in garaj cu praful pe ele...

Dolores...gradinita...daca gasesti un job bun, de ce nu?

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

eu mai am vreo 10 pastile si termin sticla de ultralevura, am inteles ca pt anumite infectii, etc se face tratament lung si de cand ii dau nu mai am probleme cu stomacul, la inceput pana sa.mi zici de ultralevura, ii adusesem smecta din tara si e o porcarie, pe langa faptul ca se face cu un car de apa care nu.l bea ca are gust naspa, i.am dat si n.a avut nici.un efect

noi cand vine bb2 luam un chrysler voyager sau asa vrea leo eu prefer masini sport, in care nu intra 2 copii cu scaune cu tot tacamu

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by Dbunny


desiree felicitari la cacacios...azidimineata Dani si-a coborat pantalonii...a facut caca, sa fie un semn ca ni-s pregatiti? poate el e...eu nu



da care-i baiul fata draga? nu-i ignora semnalele doar fiindca scrie in carti ca la 2 ani se pune cupilu pe olita! cum adica nu esti pregatita? da ce faci tu sau face el? pentru ce anume nu esti? ia pune mana cumpara oala si dimineata pune-l pe oala primul lucru dupa trezire...in fiecare dimineata...poate ai o surpriza si face si mege repede..daca zici ca da semne! lasa lenea...ai sa vezi ce bine o sa fie sa-l poti lasa fara pamepers prin casa..al meu acum se opareste daca-i mai pun pampers..mai ales pe afara, ca inca nu indraznesc sa nu-i pun...sau noaptea..s-a dezvatat..si e asa de bine, mi tare drag sa-l vad cum se racoreste si nu mai sta cu sinteticul ala la fund!

baga mare!uite si niste ..asa, de incurajare!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragi regasite,
bine v-am gasit la capitol nou .

Am terminat de strans hartii pt dosarul lui Bodo acum suntem obositi dar pe la calculator.


intregul




Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Dbuuny cand ii dai antibiotic se recomanda ca la 3 ore dupa administrarea antibioticului sa-i dai si ceva pt flora intestinala...daca nu are inca diaree o sa faca dupa tratament, asa ca mai bine da-i de acum.
Angi bea ceai de coada soricelului, spalaturi cu ceai de nalba, pana ajungi sa-ti iei rezultatul. Poti lua si Biseptol, e eficient.
Dolores e greu cu datul la cresa, daca il ai asa sensibil se vor lipi toate de el si nici de servici nu o sa te poti tine ca o sa ai mereu medicaluri pentru a sta cu el acasa. Mama mea e educatoare si mi-a zis sa nu o dau pe Ana pana la 4 ani, daca rezist. In mod normal nu ai voie sa-ti duci copilasul bolnav la gradinita, dar sunt parinti care nu au cu cine sa-i lase si ii aduc oricum.
Sotul meu chiar se gandea de ce nu or face astea particulare o camera separata special pentru cei raciti, sa-i izoleze cumva, cu o asistenta care sa le administreze pastilutele, sa-i supravegheze etc.
Desiree nu-i spui povesti la culcare? Ca eu am ajuns s-o urasc pe Scufita Rosie si o mai fac si portocalie sau albastra pentru diversificare. Ana o apuca rasul cand modific ceva in poveste, chiar ma uimeste cat de atenta e la detalii.


Mergi la inceput