Regasiri (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetelor

Mephala, La multi ani! pentru Iustin. Sa creasca mare, frumos, destept, sa va bucurati de el. Astept si eu pozele de la chef
Mirona, bafta in continuare si sa ne tii la curent
Dayanara, eu bag mancarea Iuliei la congelator chiar daca este calda. Probleme are frigiderul, nu mancarea.

Sa va spun cum a fost cu blugii: au venit Mircea si Iulia la mine la servici si mi-au adus o alta pereche de blugi, ca tot aveam in program sa mergem la supermarket. Si asa am plecat toti 3 fericiti la magazin

Desiree, treaba cu literele este o pura joaca la Iulia. Noi nici n-avem pretentia sa recunoasca de acum literele, darmite sa citeasca, sa scrie, etc. Insa pentru noi a fost o surpriza, nu ne asteptam. Iulia vine singura cu tablita de litere la noi sa ne jucam. Sunt convinsa ca daca ii arat literele acelea scrise in alta parte nu le recunoaste. Chiar, asta nu am incercat. Poate diseara o sa scriu pe o hartie M sa vad daca tot MAMI reprezinta pentru ea
Cu cifrele cred ca ai dreptate, daca nu se lucreaza cu copilul, n-are de unde sa stie. Si cum Diana (fetita despre care am povestit) a stat mai mult pe la tara la bunici... mamaie si tataie nu cred ca i-au aratat ei cifrele

quote:
Originally posted by desiree
...am langa mine un castron mare mare de seminte si o bere rece...ma simt bine!


Mai, tu astepti deja meciul de maine? Tricou galben ai? Mie nu-mi place fotbalul. Nici nu stiu cu cine joaca Romania
Bambo, cred ca o sa cam cheltuiti ceva bani cu ochelarii Antoniei. Nici nu ai ce sa-i faci... este normal pentru varsta asta.
Dastefa si Mayaione, multa sanatate Dariei si Anei

Trimit mesajul asta si revin


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Dbunny, eu n-am raspuns la chestia cu disimulatul. Iulia nu am vazut-o sa disimuleze. Ei putin ii pasa daca o vedem sau nu cand face o prostie. Ba, mai mult, cateodata chiar ii convine sa o vedem ca face prostii ca o alergam. La ea totul e o joaca, ori asta e un motiv in plus de a se juca cu mami sau cu tati. Si rade de se prapadeste. De cele mai multe ori, cand face o prostie, se uita cu coada ochiului sa vada daca suntem pe faza, si daca reactionam... incepe distractiaaaaa!!!
Desiree, mi-a placut la nebunie pupaciosul. Iulia pupa mai mult maimutoii decat pe noi. Iar pe mine ma musca ... de drag. Apoi ma dau de suparata si ii arat buba si o pun sa pupe buba sa treaca... si ma pupa si ma topesc
Mayaione, eu la muci nu stiu alt tratament decat spray, scosul mucilor, panadol (sau nurofen) si zyrtec. Cred ca o luam si noi de coada cu mucii. Azi-noapte s-a cam infundat la nas si s-a zvarcolit toata noaptea. Si aseara i-am dat panadol (am vazut eu si vreo 2 canini razleti care se chinuie sa iasa )
Dbunny, noi nu ne-am confruntat pana acum cu asa ceva... dar chiar antibiotic? De fapt, o sti doctorul ce-o sti... o mai fi vazut filmul asta si la altii Sper sa va treaca repede... si buba si mucii...



"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

dbunny..nu acum, cand ai tu timp si chef imi spui. ce chestie mai cu vaccinul ala..ce reactie..ce vaccin i-ai facut?scuze daca ai scris si nu am citit.

la multi ani Iustin, sa cresti maricel, cumintzel si sa-ti bucuri parintii

fetelor...sunt intr-o maaare dilema...sa-l dau sau nu pe david la cresha..voi ce faceti cu puii din toamna?nu sunt hotarata ce sa fac pentru ca la noi e problema cu mancatul si cu racelile..bine, racelile le poate face si la gradi unde chiar am de gand sa-l dau

dolores si David Cristian -22.11.2006-


Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Pe mine ma apuca o cistita de aseara...
In plus, acum ma doare ceafa, cred ca m-a tras curentul pe-aici pe la servici, ca aici in dreptul meu este si geamul care se deschide, si aerul conditionat.
Aseara am luat niste no-spa, azi-dimineata luai si urinex, beau ceai de galbenele la greu. Toata lumea imi zice sa fac bai calde cu tot felul de minuni, insa cum o stiu eu pe Iulia ca nu se desparte de mine, sigur e langa mine sa faca si ea baie... pai cum, sa rateze ea o balaceala?
Fusei si dusei de dimineata urina pentru urocultura (apoi eventuala antibiograma). Rezultatul il iau luni seara. Pana atunci ma doftoricesc cum pot. Deja acum ma simt mai bine decat azi-dimineata.


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Dolores, noi am gasit deja o bona. Se inteleg tare bine, iar bonei ii este drag de Iulia. Eu as vrea sa o dau pe Iulia la gradi de la 3 ani, Mircea vrea de la 4 ani. Pana la anul ne-am hotari noi. Si noua tot de raceli ne este teama.


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Nu mai stiu daca v-am spus ca Mircea a inceput deja serviciul. De luni. Astazi are toata ziua evaluare. Adica astia de la Ford vor sa vada ce au cumparat si evalueaza oamenii care sunt angajati. Si incep cu inginerii. Evaluarea tine toata ziua (adica 8 ore). De-abia astept sa aflu ce a facut... parca nu mai am rabdare.


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Gata, a iesit Mircea din evaluari. Facu cel mai bine de la el din birou. Cica a fost tare greu. A iesit capiat de acolo. Nu a mancat, nu a baut apa. Catre sfarsit ii era atat de rau incat isi dorea sa greseasca sa il dea afara din sala.


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Da' voi pe unde umblati, dragutelor? Numai eu mai bantui pe-aici?


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

am venit de la joaca rupti..ca de obicei..pe drum i se facuse foame si daca tot abia luasem cirese s capsuni de la piata..l-am incercat cu una..asa ca pana acasa s-a facut din cap pana in picioare de cirese si a mancat multe rau..nu i-a mai trebuit mancare....

angi, ce "ocupata" ai fost azi..sa te tot citeasca omu cu asa mesaje multe...felicitari pt mircea...si eu urasc fotbalul..semintele sunt surogate deocamdata..pentru altceva.....desi stiu ca e falsa impresie, vointa face totul si vad ca am (asta ca sa ma laud si eu..sau ca sa ma auto-imbarbatez)..desi imi ploua in gura ...

mirona..tu cu ce te mai ocupi?

dimineata am deschis frigi sa iau laptele pt cerealele lui, el dupa mine, a vazut ouale si nu am scapat pana nu i-am fiert unu, eram convinsa ca nu-l va manca..dar l-a mancat tot..fiert mediu, maruntit cu furculita, cu putina sare si cascava ras..a bagat un ou din asta, de tara..si castronu de cereale...


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

azi s-a pus singur pe oala de 2 ori...eu crezusem ca terminase..imi vedeam de altceva, el s-a urcat cu picioarele in ea si apoi s-a pus in fund si a facut kk...


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput