Rahova sau apropiere (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

La noi au inceput iar plinsetele dimineata ca nu vrea la gradinita . Azi l-a dus tati si tot in plinsete l-a lasat.
Dar seara cind il intreb daca ii place la gradinita, spune ca da.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Originally posted by sirimie

La noi au inceput iar plinsetele dimineata ca nu vrea la gradinita . Azi l-a dus tati si tot in plinsete l-a lasat.
Dar seara cind il intreb daca ii place la gradinita, spune ca da.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei




Simona, din cate inteleg Vladut e la gradi de langa mine: Petre Ispirescu colt cu Margeanului.
Stiu ca asa fac toti copiii la inceput. Mai lasa-i putin timp. Mai ales ca zice ca-i place.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.20058+
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Andre_ea, felicitari pentru rezultatele bune de la eco!
Simona, tu esti necajita ca Vladut plange cand il duci la gradi, iar eu sunt necajita ca a mea plange cand, dimineata la trezire, observa ca am plecat. Ma gandec cu groaza ce va fi cand va incepe si ea gradi. Azi de exemplu m-a auzit cand am iesit din camera, Doamne, ce mai tipa dupa mine, efectiv cu disperare.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Mirela, poate ca ai dreptate, fata de alti copii o fi ea cuminte, dar pe mine nu ma incalzeste cu nimic lucrul asta, pe mine tot ce ma intereseaza este ca trebuie sa inteleaga ce ii explic eu si ce-i spun in casa ca e bine sa faca sa faca, ce nu nu...Ma lupt cu, chestia asta de vreo luna de zile dar vad ca sunt slabe sperante ca sa faca ce-i spun si cred ca nu mai am mult si o sa cedez pshihic .Cel mai tare ma enerveaza faptul ca tot la copii afara a vazut chestia cu : e a mea, etc...., si a inceput sa copieze si ea chiar si gesturile copiilor le copiaza, lucru care nu-mi place deloc.
Sirimie, Lexi, pup copii plangaciosi, eu zic ca sunt lucruri normale si firesti si care or sa treaca repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
andre-ea, ma bucur din suflet ca sunteti bine si tu si bb pe toti 3
Dory asa face si ruxi cand o apuca cand vrea ea da tot la toti copilashii din parc si ea vine la mine si ma intreaba nu mai ai o lopatica si pentru mine? cu alex procedeaza la fel...cand e cea mai buna si-i da tot cand nu vrea sa-i dea nici macar sa guste ceva dintr-o punga intreaga daca manance ceva dar o sa-i treaca ei...
asa cum zici si tu tot la alti copilashi a vazut asta...sunt convinsa ca si ea si alexa cand or sa mearga la gradi o sa uite de treaba asta
Mirela andutul...eu sunt pe-aici...n-am disparut dar ii fac un tortulet lui alex pentru maine...unul mic fiindca vrea sa stam si sa papam numai prin orash...asa ca n-are rost sa ma muncesc aiurea...doar sa marcam momentul cu suflat in lumanarele
vio pregatiri, pregatiri?
vickyyyy... azi nu ne dadusi cafelutza? ce mai faceti voi?
lexi fetitza mica... off...cred ca ti se rupe sufletul...
simona vladutul sa nu mai planga la gradi...mey asa facea si ruxi...plangea atunci cand o duceam si apoi cand o luam imi povestea ce frumos, fain si ce s-a distrat ea la gradi
va pe toate si fug sa-i dau sa pape ruxandrei

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Monica, sper sa fie ceva trecator..., uneori da si ea si cand zic ca si-a revenit a doua zi o ia de la capat....
Tu ce ai mai facut bun de papa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:


uraaaa,sunt prima
LA MULTI ANI!!! Alex....sa -ti dea DD tot binele din lume,sa fii fericit si sanatos si destept si dulce asa cum esti acum toata viata!
si pt mami si pt voi toti toata dragostea mea

noi am fost bolnavi azi,a facut febra...dim mi-a spus ca-l doare capul si eu credeam ca-i e lene,i-am dat nurofen si s-a mai revenit...insa cand sa iesim din casa am pus mana pe fruntea lui si avea febra...i-am luat temp si avea 37,3...
n-a vrut sa ramanem acasa ca cica el vrea sa invete
asa ca a mers la scoala dar la semi a vomat si i-a fost rau,doamna zicea ca l-a lasat pe canapea sa doarma vreo 2 ore...
asa ca toata dupa amiaza a zacut....nu vrea sa papa nimic,doar ceiut si panadol,supozitor cu algocalmin...sper sa isi revina...
mai rau e ca nu stiu de la ce o fi...se tot vaita ca-l dare gatul...
ca altceva nu i-a aprut pe corp...
daca nus-i revine,Doamne fereste ma gandesc sa mergem la spitalllsi sunt si singura,offf

va pup si noapte buna,

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Vio, mi-ai luat-o inainte dar vroiam sa treaca de 12 noaptea, dar cum este aproape 12 pot sa ii transmit si eu Monicai pt. Alex: La multi ani!, sa creasca mare si sanatos si sa aibe drumul vietii lin, .Petrecere frumoasa maine,

Vio, multa sanatate lui Mihnea, sa intrii maine sa ne spui cum se mai simte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

multumim mult de tot fetelor(vio, Dory)
multa, multa sanatate lui mihnea sa se faca bine repede sa nu fie bolnavior de ziua lui
va servesc cu Tortuletz (alex a vrut la fel cum i-am facut ruxandrei la 3 ani numai ca varianta masculina)
toata petrecerea(noastra de acasa...doar noi 4) este cu acest personaj (farfurioare, coifuri, invitatii, etc) am cumparat deja si pentru la scoala desi este abia pe 27 iunie dar alex nu mai avea rabdare sa le vada pe toate cumparate.
deja i-am dat cadourile, bineinteles ca a primit si d-ra un cadou si acum sunt super ocupati, incantati si fericiti amandoi
va pupam pe toate si va uram numai bine si somn usor

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Neata!
Si inca o data pe ziua de astazi La multi ani! sarbatoritului din grupuletul nostru.
Monica, arata super tortul, cand vii in tara sa ne faci si noua unul ca sa gustam si in realitate din el nu numai virtual , si petrecere frumoasa. Ce au primit cadou copii?

Noi astazi nu avem nici un plan pentru ca tati a plecat la fotbal cu, colegii de serviciu si nu stiu cand se intoarce.


Va pup pe toate, sa aveti un we. fain.

Mergi la inceput