Rahova sau apropiere (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Buna.
Alinutzaa, sa-ti traiasca baiatul, La Multi ani!
Mirela, spor la treburi, unde inclini sa mergeti in CO?
Monica, fetele singurele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mai avem putin si terminam papita de pranz si fugim si noi pe-afara si apoi sa-l luam pe alex de la scoala

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Sa va fie de bine, Ruxi nu mai doarme la pranz?
Noi avem o m,are problema de ceva vreme cu somnul de pranz, nu mai vrea sa se culce, imi spune inca de cand se trezeste dimineata ca ea nu se mai culca si incepe sa planga , dar cand adoarme doarme vreo 2 ore de voie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

ruxi doarme la pranz si ea zice de fiecare data ca nu vrea(nu cred sa fie vreodata cand vrea de buna voie) dar apoi doarme vreo 2 ore cand nu adoarme la pranz fiindca suntem plecati pe undeva adoarme pe la 19 si se trezeste la 7 dimineata

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

'Neata fetele!

Aseara am fost la eco. Am vazut imediat pe ecran o mogaldeata cu inimioara pulsand . Bb e bine, nu retin dimensiunile. Dr. mi-a dat emotii la un moment dat cand m-a intrebat daca sunt gemeni in familie. Dar nu, e doar un bb.

Firma ne-a facut abonament la Medsana, si am constatat ca e taaaaare bun. Ieri am facut eco gratis, azi toate analizele de sarcina (inclusiv toxoplasmoza, listeria, etc.) au fost gratis. La Tudor am cheltuit o gramada cu ecografii si analize. Macar atat, ca in rest ne munceste ca pe hotii de cai.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.20058+
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Neatza!
Va servesc cu o ca sa va treziti.
Monica, pai si asa este bine ca adoarme pe la 19 si se mai trezeste dimineata, Alexa nici macar cand suntem plecati si nu doarme la pranz nu adoarme seara mai devreme, tot pe la 22.30 se culca si atunci ca o bag eu la nani.

Aseara ne-am intalnit cu Mirela si cu Andi care este un baietzel tare cumintel si a crescut mareeeeeee, fata de Alexa care sa facut o rea si nu vrea sa dea jucariile la copii pe motiv ca sunt ale ei , dar ea vrea sa se joace cu jucariile altor copii , pe tema asta duc multa munca de lamurire cu ea, cand plecam de acasa o intreb dai si jucariaX la copii sa se joace cu ea?, ca altfel nu o mai iei afara , ea imi spune DA mami o dau, iar afara..... jale mare, nu vrea sa le dea
Apropo de chestia asta, voi ati intampinat astfel de probleme cu copii? Daca da, cum ati procedat cu ei ca eu nu mai stiu ce metoda sa aplic.
Va pup , sa aveti o zi minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Andreea, ma bucur ca totul e ok, sarcina usoara in continuare, si da, ai mare noroc ca ai toate eco si analizele gratuite ca altfel te costa o gramada de bani.Ca ginecolog pe cine ai?, la ce spital?,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna dimineata
DORY multumim de cafeluta,lasa ca asa este si andy,tot asa face si el,cred ca este o perioada a "proprietatii"dar oricum lasa ca e cuminte alexa,fata de alti copii....
ANDREEA ma bucur ca sunteti bine si ca sarcina decurge normal,oricum trece timpul si maine,poimaine iti tii bebelusul in brate

MIRELA mami de andreas nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Dr. Badiu, Municipal.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.20058+
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

s-a dus mesajul meu...mai vroiam sa spun ceva

restul fetelor pe unde sunteti?
va pupic pe toate si va doresc o zi buna

MIRELA mami de andreas nazdravan

Mergi la inceput