Mamici din Arad! (99)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Gabi, tare scumpa-i Ioana cum vorbeste, am auzit-o si duminica.
Scrie-mi te rog cati ml de Eurespal i-ai dat la Tudor (stii ca am vorbit o data la tel.) ca si Dragos tuseste putin si vreau sa-i dau ca am in casa. Stiu ca ti-a prescris dr. altfel de cum stiam eu ca se da.

Moni, bun venit Dianei!
S-a dus linistea si relaxarea ta.

Miha, felicitari Dariei!
Si Adelina e super maraita si numai in brate si la tzatza vrea.




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Miha felicitari Dariei!Imi pare rau ca a "trebuit"cineva sa ia locul I.
Gabi e o scumpa Ioana.Mela-si spunea Mimia si asa a ramas si pt noi:Mimi,de multe ori ii spunem asa cand trebuie sa o facem atenta.Taica-meu o mai striga Ioana si ma enerveaza .
Alina tu cat mai alaptezi?O intarci cand mergi la servici?
Moni multe mai ai pe cap.Zici ca se desfinteaza firma.Naspa perioada cu interviuri.Sa ne spui noutatiile invatate de Diana.
Ada tu ma intrebai daca mai pot dormi.Pot pt ca nu am burta mare(ceea ce devine stressant)nu e chiar asa de cald si se rezolva cu putin aer conditionat.Rabdare am pt ca ma gandesc ca la ce burta am,sper sa fie Serban de 2700g si sa nu fie iar cordonul atrofiat partial-motiv de neluare in greutata.
Apropo de burta ,il intreb si eu pe Ovi pt a-mi oferi o consolare:e mica burta mea?la care el imi raspunde,foarte sensibil:lasa draga ca mergem acasa si mai mananci ceva
Dar ce-i cu atatia puisori cu 37,5?Mey voi v-ati molipsit unii de la altii in excursie .


Carmen(37+) si Melania Ioana(14.01.2005)




ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancapolgar spune:

Neatza!Haideti la !Eu in loc sa fiu adormita si indispusa cu vremea asta, din contra, ma simt f bine. E deja mai bine de cand l-am intarcat pe Alex pt ca nu se mai trezeste de loc noaptea si dorm si eu cum trebuie, asa ca acum sunt apta sa ma trezesc pe la 8, sa ii fac lui Ovi cafeluta si sandwich-uri pt lucru. Operatiunea "olita" a realizat prima etapa, adica s-a obisnuit ca dimineatza cand ne trezim stam pe olitza si facem kk.Sper sa realizam si restul etapelor cat mai curand. De vorbit si Alex vorbeste multe si spune si cateva propozitii scurte, doar ca le cam poceste, mai ales ca tot are mania de a inversa sunetele, degeaba ii tot repetam noi cum sa spuna corect, ca tot cum vrea el le zice. Si te bufneste rasul, ca de ex. pe avion la botezat "futu", iar mie imi e cam jena cand aud alti oameni ce zice, ca cine stie ce isi inchipuie ei ca il invatam pe copil.Dar m-am distrat si eu ieri ca mi-a povestit vecina-mea ca baiatul ei spunea la supa cu taitei- "futatzei".
Carmen, e total si Ovi al tau, cum te incurajeaza el,ca mai papi ceva acasa si iti mai creste burtica.Eu zic sa nu iti faci probleme din cauza asta, ca va fi totul bine. Poate ca a fost cordonul atrofiat cand erai gravida cu Mela, dar uite acum ce mare si frumoasa e.Si pana la urma asta conteaza, nu?Sa fie sanatosi.Hai ca si noi iti tinem pumnii si-am burtica sa fie totul ok.Ce zice nenea dr?
Alinush, sa stii ca nici Ovi al meu nu e prea bun de instructor, m-am pus si eu la volan de vreo 2 ori cu el (pe camp, normal, sa fim in siguranta)si ma streseaza de numa'. Dar in ultima vreme tot ma visez conducand masina... Sa fie vreun semn ca trebui sa imi fac si eu scoala de soferi?
Na, am cam avut libarita azi, dar ma bucur ca sunt destul de bine-dispusa.

Anca , mami de Alex
Poze
"Devii ceea ce gandesti in majoritatea timpului."
Nimic nu e imposibil pentru cei care privesc catre cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Moni imi pare rau ca mai ai si stresul cautarii unui nou job pe langa cel al examenului. Bun venit acasa Dianei. Vi-a dus dorul?
Anca Tudor la fluture zicea "fute" iar Ioana in loc de "carucioru" zice "coiu".Nu vi-am zis ca si Goofy e "Gufi-e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancapolgar spune:

Am mai incarcat si eu niste poze: http://good-times.webshots.com/album/563707249MtZpOi

Anca , mami de Alex
Poze
"Devii ceea ce gandesti in majoritatea timpului."
Nimic nu e imposibil pentru cei care privesc catre cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Ancabine ca ati scapat de supt si e mai odihnesti.Ce faci ,mai ramai un an acasa pana la urma?Am vazut ca i-ati facut o vizita lui Niko,Maia si puiutilor de rotwailer.E baiat mare Alex si in tandreturi cu taticul .Succese cu olita.Dr nu zice nimic in legatura cu burta doar ca pana in 16-17 ma lasa dupa care-mi face cezariana.

Eu azi mi-am facut o parte din bagaj,adica cel a lui Serban.MAi trebuie sa fac ceva cumparaturi.


Carmen(37+) si Melania Ioana(14.01.2005)




ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Carmen, Doamne ce repede a trecut timpul...astea 9 luni, cel putin mie asa mi se pare.
As vrea sa stiu si eu raspunsul la intrebarea "cat mai alaptez"...

Anca, daca-ti place sa conduci pune-te si fa scoala. Ce mare s-a facut Alex si ce frumoase sunt pozele in natura!

Gabi, vezi ca te-am intrebat ceva mai sus. Am vrut sa te sun, dar Ade ii asa maraita ca nici nu ma lasa sa vorbesc la telefon, abia am vorbit cu maica-mea mai devreme.

De la 16 avem serbare, apoi plecam la Bihor ca maine mergem la nunta.




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Alina m, Calin le-a dat banii de o saptamana la fete dar a uitat cu desavarsire. A vrut sa-i mai dea o data.




Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:

Carmen , spor la cumparaturi! Mie nu mi se pare foarte mica burtica.Unul dintre unchii mei avea 900 g cand s-a nascut , nici macar 1 kg si e ditamai omul. Daca are peste 2,5 kg e perfect, sa nu-l tina la incubator, ca are timp sa creasca
Iara ma saboteaza astia cu reclamele lor
Moni tie iti tinem pumnii sa gasesti repede job fain
Anca , faine poze.
Alinush, Gabi si Miha -am puiutii sa se faca bine repede.
Drum bun si distractie placuta la Bihor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:

Am culcat pitica si cred ca ma intind putin si eu ca mi-e foarte somn.Sunt treaza de la 5.AM fost la vanatoare de tzantzari si nu am mai putut dormi dupa ce m-am chinuit sa-i omor vreo ora.

Mergi la inceput