Mamici din Arad! (99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Sunt super pozele si a lui Gabi si ale tale Alina(noroc cu Gabi ca le-a pus ca am uitat de ale tale ).E super si ideea de excursie si ceea ce ati vazut.Nu e de mirare ca le-a placut copiilor.Mi-ati facut pofta cu cafeaua din paharele de plastic,adica facuta la aparat .
Alina masina mea e pe benzina la fel ca si cea pe care am facut scoala.Stiu ca e ceva diferenta intre dizel si benzina.Eu mai am si problema pantofilor ,la condus.M-am obisnuit cu cei fara toc ,deloc si chiar cu saboti fara toc tot simt diferenta.Acum se mai pune si faptul ca am burta si stau mult mai departata fata de volan si pedalele le apas mai ciudat.
Diana a plecat la Timi de luni.Am vorbit o data cu ea zicea ca e mult timp la spital.Dimineata pana la pranz (copiii dorm cand ajunge)si seara de la 19 mai merge iar la contravizita.Vlad tot intreaba cand merg acasa si unde e tati lui,de ce nu sunt in parc prietenii lui si etc.Timeea e bine din cate am inteles.Amandoi sunt disperati cand o vad pe Diana.Mai nasol e ca in fiecare zi stau si la parintii ei si la socrii.Va mai povesteste ea cand mai intra.


Carmen(36+) si Melania Ioana(14.01.2005)




ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am fost la plimbare cu Miha, Matia si Victor.
Ade mi-a facut putina febra, am simtit-o calda afara si i-am luat-o acum, are 37,5, i-am dat Nurofen. Nu stiu de la ce poate fi...
Si Matia avea febra.

Azi l-am inscris pe Dragos la inot si a fost prima zi. I-a placut, dar l-au cam speriat scufundarile.
Si-a facut si Calin abonment la bazin, asa ca vor merge impreuna.




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:

Ceau fetele.
Alina tu cred ca m-ai intrebat daca mi-a trecut raul;doar luni m-am simtit naspa, acum sunt bine, doar ca de cateva zile m-a cam secat de toata energia maimutzica mea mica, ca-i tot maraita si nimic nu-i convine.Ar sta tot catzarata pe mine.Sper sa-i treaca repede;banuiesc ca-i ies caninii ca nici nu doarme cum trebuie.
Masinile, eu zic ca fiecare functioneaza altfel, si daca sunt acelasi model si folosesc acelasi tip de combustibil.Alinus, cred ca ti-ar prinde bine sa conduci cu Cipri al nostru o data in dreapta, si ti s-ar parea super calm si dragutz Calin dupa asta.Eu am vrut sa plec pe jos de multe ori si sa-l las cu tot cu masina.
Nu mai pot scrie de Maia ca urla si nu mai pot gandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Si eu am vazut pozele, nu mai stiu daca am zis. Familii implinite, copii frumosi, locuri superbe.
Nico, bine ca nu-ti mai e rau.
Carmen, tu nu te plangi deloc? Mai poti dormi noaptea? Mai ai rabdare? Eu eram disperata in ultimele doua saptamani.
Flavia, ce mai zice Bogdi? Vorbeste mai multe, nu? Le stalceste rau? Celelalte cu pitici mici, care cum si-au dat drumul, ca acum iar nu ne-am vazut de mult si nu mai stiu.






Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:

A adormit Maia .Am si eu cam o ora de liniste, doar ca trebuie sa mai fac cate ceva pe aici prin casa.Maia e destul de vorbareata, spune destul de multe cuvinte si destul de corect.Arata cu degetzelul cand vrea intr-un anume loc, si zice "mami acolo"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:

Si mai stie sa spuna "lasa" cand atenteaza vreun copilas la jucaria ce o are ea in mana.Asta cred ca a furat-o de la sedintele de dresaj ale lui Cipri la care a asistat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Niko, imi place ca esti foarte activa pe aici in ultimul timp.

Ada, mergeti maine la serbare?
Stii cumva daca s-au adunat bani de cadouri pentru educatoare? Calin zice ca lui nu i-a cerut nimeni nimic, am zis sa intrebe maine dimineata ceva mamici cu care se-ntalneste.

Gabi, cum sunt copiii?
Am vazut pozele, sunt faine si alea din pestera foarte reusite. Le vreau si eu.

Adelina mi-a mai facut febra pe la amiaza, 37,5, azi noapte n-a facut deloc. Ma ingrijoreaza ca n-as vrea sa fie bolnava pe sambata (vom fi la nunta).

Cristiana, ceva poze cu David nu ne mai pui?
Te asteptam mai des pe aici.




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut

Matia e praf. Nu are febra mare doar 37 cu 5 a facut si aseara si astazi, dar nu a mancat nimic toata ziua , e super carait si linisit.

Nu am apucat sa vad pozele, ca am fost tot plecati.

Daria a avut concurs de pian, a luat locul 2. Locul 1 l-a luat iarasi "cine trebuie". Asa m-am saturat de fazele astea.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Imi pare rau ca sunt si Ade si Matia bolnaviori.
Ai mei sunt mai bine, dar inca mucosi si tusitori iar Ioana e exagerat de maraita si mamoasa.
Ada Ioana si-a dat drumul destul de bine la vorbit si mai uimeste pe zi ce trece. De vreo saptamana a inceput sa articuleze cuvintele, asa ca daca zice "Tudoie", moshuie, nicuie(bunicule) de ce nu ar merge si mami-e si tati-e cu accent pe e . Pana acum isi zicea Ioana( se intelegea undeva intre Ioana si Iana) dar de o vreme isi zice Oana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buona sera!
Sanatate la bolnaviori si felicitari la tot mai vorbaretzii
Eu am o strumfa proaspat repatriata si vestea ca firma se inchide la sfarsitul lumii iunie.Deci sunt super-prinsa perioada asta si la birou si acasa ca trebuie sa invat,sa umblu pe la interviuri si o mai am si pe Diana in zona.Cand am intrat pe usa azi ... m-a intampinat peisajul de baza,plin de diverse prin toata casa Ma cam dezobisnuisem ...
Noapte buna!

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput