MAMICI si GRAVIDUTE de ITALIA(30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ciao fetelor
Noi am petrecut un week-end bestiaaaaaal!
Sunt si ff obosita acum,mai scriu maine detalii si poze.
De cand am facut luna de miere,nu ne-am mai distrat asa bine ca zilele astea,acum si cu Delia.

noapte buna,pe maine

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

andreicorina pe unde esti?

Noapte buna!Sa aveti -i cuminti,si sa va lase sa va odihniti!

cand implineste sufletelul nostru un an
poze cu Ambra

,,In tot raul e si umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Aiutooooooooooo!!!!!!!!!
Dimineata Grig s-a trezit cu vreo 10 punctulete rosii (mici,ca si cum ai pun varful pixului)pe fata si pe cap...eu si mor daca imi fac varicela acum...duminica avem botezul.Mihai nu are decat vreo 2...
Ce poate fi?
O s-o sun pe doctorita mai tarziu ca acum nu raspunde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

neatza fetele

uff ginger nu shtiu ce sa iti zic ....poate sa fie atat varicela cat poate si de la caldura ( cu toate ca nu prea cred )Ai facut vr-un vaccin de curand??adica zilele astea?eu as suna la pediatru s-au m-as prezenta direct cu ei acolo!Te pupam dulce si sper sa nu fie varicela!

noi facem caca cam diaree ...oare mai poate fi de la dinti??E caca galben ..de la laptic clar...oare ar trebui sa ii schimb laptele?

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank"> Alex 8-9 luni

povestea nasterii lui bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

ginger sper sa nu aiba varicela.Incearca sa nu te alarmezi,pana vezi ce zice dc.Eu zic ca daca nu sunt pe tot corpul,nu e varicela.

mamii eu zic ca mai poate fi de la dinti.Vezi,copii reactioneaza diferit,si Ambra la primul dinte a facut febra 3 seri,la al doilea deloc...



cand implineste sufletelul nostru un an
poze cu Ambra'
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:



Ginger, inainte sa apara bubitele au fost mai "fara chef" , cu apetit scazut? Au ceva febra in prezent?

Mamii, al meu facea kk mai moale in periada dintilor, dar nu diaree...Cere la farmacie fermenti lactici, refac flora intestinala...

Hei gagici unde tot umblati de nu mai dati pe aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:


Noi am fost la dr azi si,pt ca n-am rezolvat problema nici cu Sedastip,ne-a recomandat omogenizate de fructe (mere si pere)..astea sunt clasicele borcanase,nu? Si nu-i cam repede????
In rest,totul ok,5650 g si 60 cm
Ginger,sper sa nu fie nimic grav
Mamii,pana la urma cum ai facut cu laptele,ai renuntat sa alaptezi?
Oana
Si o zi buna tuturor!

Raluca

de Anais Iasmina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Mi-a zis ca nu prea crede sa fie varicela ca nu au pustule si le are doar pe fata,cap si pe manute 2...Mihai nu are doar una,doua.Zice ca probabil sunt piscaturi de insecte...Daca pana maine se inmultesc atunci merg cu el la control.Nu a fost nici rau dispus nici febra nu are si mi-a mancat bine...nush' ce sa zic.Sper sa nu fie varicela ca atunci cum facem botezul????Vaccinul l-am facut in 20 mai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreicorina spune:

Salutare fetelor,noi suntem mai toata ziua pe afara si nu prea mai apuc sa dechid pc.Venim la pranz acasa ca sa doarma Nicolas si eu atunci fac,curatenie,mancare ca altfel nu reusesc mai nimic decand a venit caldura

Mai rau e ca sunt intr-o pasa foarte proasta,saptamana trecuta am aflat ca matusa mea(sora mamei mele)a fost diagnosticata cu cancer uterin si inca nu stim in ce faza este,mai nasol e ca ea are 3 copii dintre care cel mai mic are 6 ani.Asa sper sa poata sa o opereze cat mai repede si sa fie totul bine

Va pup fetelor si multa sanatate va doresc,sa aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

LA CAT MAI MULTE LUNITE AMBRA SI MATTEO!

Salut toate fetele!
Cam tarzior ptr o barfa ,dar trebuie sa-mi spun oful...vremea la mare a fost cam naspa ...bine macar ca a plouat doar luni...in rest am facut multe plimbari pe mal...baietoiul a si innotat...la cat era de rece credeam ca voi chema salvarea.
La intoarcere,am facut incercat o scurtatura, ca sa scapam de coada formata de masini si am trecut pe la Montalcino...cunoasteti vinul ??...superbe coline dar siiii vinul.

Multumesc fetelor ptr ideile de box...intr adevar Mami nu se merita unul scum ca nu se stie care pe care...Simo ptr deplasari voi folosi patutul pliant...binenteles nu ptr somn.

Berarpiri deci ma confundai ...poza cu dintzu era a Stefaniei.
La mare am fost la Grosseto...mai avem obiceiul sa mergem la Folllonica.
Daca ii place fetei banana mai dai din cand in cand...si dupa ii faci un clisterin cu glicerina.

Stefi cum ai reusit sai faci poza?...ca a mea nu sta atata cu gura deschisa.
Sant sigura ca nu ai ramas ,deoarece chiar daca ovulezi nu poti sa fi fff fertila ,din cauza prolactinei marite...sant cazuri cand se si ramane.

Pe la noi e o vreme nasoala...parca vine toamna ,nu vara.

pup toateeeeeeee fetele si va doresc o zi splendida maine

Baietoiul mai are 4 zile de scoala si dupa...am puso...ca daca e timp nasol trebuie sa fiu superrr activa.








Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput