Dulceturi si papanasi de sept -oct 2007 (151)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Hop si noi, prin zona.
Am tot sarit cand scriati despre dernatita atopica iar acum il banuiesc pe Andrei ca ar avea asa ceva.
Mai exact, acum ceva timp, i-a aparut pe un piciorus, o pata mica rosie, aspra la pipait, care e formata din 2-3 punctulete mici. Dr de la circa a zis ca e pielea mai aspra si mi-a dat sa-i cumpar o crema, Lactobase repair,cu care sa il dau de 2 ori pe zi. Bunnn. L-am dat cam o saptamana, s-au mai atenuat cele 2 pete, ca avea cate una pe fiecare piciorus, acum au aparut iar, pe un piciorus vreo 3-4 pe celalalt 2, sunt rosii, aspre la pipait, revin, si cate 2-3 punctulete formeaza aceste pete.
De azi i-am scos iaurtelul ca banuiesc eu ca de la el este, si vreau sa vad daca dispar.
Cum e cu dermatita asta atopica? Poate fi asa ceva?

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Eu apar tarziu la schimbul 3, sa urez cu toata dragostea La multi ani ! dragilor nostri papanashi si dulcetzele. Sa fie sanatosi, sa creasca mari si fericiti, iar noi sa ne bucuram de ei ! Sunt comorile noastre de nepretuit
Sper sa nu supere pe nimeni indrazneala mea de a face acest film. Daca cineva are vreo problema, va rog trimiteti-mi PM si scot pozele care nu doriti sa apara.
De asemenea, regret ca nu am gasit poze cu toti bebelushii. Daca vreti, mai adaug.
Oricum, sper sa va placa

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Betty, nu stiu exact despre care post de radio vorbesti. Eu am unul salvat, recomandat de Sabina (parca)... Are diferite stiluri de muzica, pe pohta inimii... Vezi ca sunt in josul paginii (ca sa nu iti faci cont)... Sper sa ajute. Pupici!!!

http://www.sky.fm/


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

neata!
aseara am ajuns si noi:)

Luy, ce draguuuuuut. O sg problema, poza cu Gh sta prea putin domne (glumesc, iti dai seama)

Cecilia, eu zic asa: daca tot are cine sa doarma cu el...ia intarca-l matale doar pe timpul noptii

eu te inteleg perfect cu oboseala, pentru ca am trait aceeasi situatie acum 5 ani. Nu stiu cum am rezistat, ca aveam si licenta si eram anu 5. robabil ca totuis varsta . Nu vreau sa insinuez ca esti in etate, pacatele mele:)), ci simt pe pielea mea ca la 23 rezisti parca mai bine ca la 28




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

La multi ani Rodica! sa fii senina si fericita ca acum toata viata!

Sanatate bolnaviorilor;)

piciuuuu, misto rucsac, dar are si acoperitoare pt cap? totusi, e usuro de dus, e mare lucru.
Noi n-am luat inca.....si arde! vreau totusi sa aiba chestie din aia de sprijinit cand stam pe loc.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,

Sabina, as face cu mare placere asa, sa-i dau laptic doar seara si dimineata, dar............s-o putea?????? asta-i intrebarea.....

Luyesti fenomenala mamico, cand ai avut timp pentru asa....

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Luy m-ai facut sa dau apa la soricei,de emotie, nu-mi vine sa cred ce de bebelusi mari si frumosi sunt in ''gasca'', parca ieri ne aratam poze cu ecografiile....ce a trecut timpul.....am si uitat de existenta acestei melodii, uffffff ce ti-e si cu varsta asta...hihi, Sabina, 23 ani sau 28? mai pune mama ceva ani la mine(cum sa ma supar)

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Cecilia, eu cred ca se poate. Spune-mi, macar in weekend, nu poate tati sa mearga la el cu un bibeorn cu apa? poate intelege ca nu-i mare scofala sa te trezesti din somn pt atata lucru.
Mie implicarea tatalui in problema asta mi se pare cruciala.
si am eu asa o teama in ceea ce priveste intarcatul brusc, mi se pare un soc f mare tp organism. De aia spun ca daca te-ar inlocui cineva noaptea ar fi excelent.

(eu vorbesc....tot weekendu a supt asta ca la nebuni noaptea)




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, intru tare pe fuga sa urez si eu sarbatoritilor si sarbatoritelor de iunie distractie maxima, misunare roditoare si descoperiri minunate luna asta cu dedicatia speciala sa nu uitati totusi de "bare necessities"...

Revin mai spre seara sa citesc din urma si sa dau raportul.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Neatza!

Luy, esti extraordinara! Cand ai avut timp sa faci videoclipul? M-ai facut sa dau apa la soricei.

Teo, bine ai revenit. Cum fu? Cum s-a comportat Mihnea?

Betty, eu nu am salvat linkul pt ca de obicei laptopul il am pe mute din cauza lui Stefan.



Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput