Dulceturi si papanasi de sept -oct 2007 (150)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Sim, Rox, Melania si va multumesc din suflet pentru raspunsuri. Abia acum am apucat s aintru sa vad. AM avut o zi plina, cu 2 iesiri la plimbare, ca a fost si la noi cald chiar daca vantul si-a facut de cap, dupa care am iesit cu tati sa mancam in oras. Acum am adormit fluturasul si astept sa se termine programul la masina de spalat, dupa care ma bag si eu la somn.
Aaaa, azi la noi a fost cutremur de 6,7 gr numai ca noi fiind in parc, nu am simtit nimic. Tati era la birou si ne-a sunat panicat s ane intrebe daca suntem ok. Doamne, bine ca am fost afara ca daca eram doar eu cu fluturausl in casa si incepeau sa se zgaltaie una alta, ma panicam tare. Brrrrrr.
Acum la somn.
Noapte buna! Pe maine.


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Neatzaaaa! la toata lumea!

Ma omoara noul program de trezire al lui Stefan, la 7 juma e in picioare (la propriu) si incepe sa strige dupa mine. Pe la 10 il ia somnul si mai doarme o ora, dar eu nu mai pot sa adorm.

Azi cred ca o sa ma duc in cercetare dupa triciclete, e un magazin Neonato aproape si o sa ma duc sa vad daca au ceva. Nu o iau azi, dar vreau sa imi fac o idee despre ce imi trebuie.



Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Lia, ma bucur ca ti-a reusit reteta de lasagna. Si multumesc pentru ca ne-ai spus si noua parerea ta in legatura cu masinuta Chicco. Miruna dragalasa.



Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Sim, iar te mananca palmele?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Buna dimineata... scriu si eu un pic inainte sa se umple locul cu oameni, ca dupa aia.. nu mai apuc.

Zic de la inceput ca n-am mai citi de ceva vreme... cred ca vreo 2 capitole .. l-am frunzarit acusica pe ultimul.. asa ca daca trebuia sa zic cuiva ceva (de bine, normal ) sa considere ca am zis...

Noi suntem bine, trandafirul a invatat sa se ridice in fund.. asa ca cu greu o mai culci acum.. zilele trecute chiar a adormit stand in fund .. e foarte amuzant(a).
Lisa, cu aceasta ocazie am "decazut" in pat... mama l-a coborat imediat ce si-a sters lacrimile ce-i dadusera cand m-a vazut ridicandu-ma singura. Semnat Ioana.

Altfel, nimic special..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Nana... cutremur? 6,7 pe ce scara?
Vad ca te interesezi de mancare de cumparat in Ro.. probabil ca esti aproape de plecare... sper sa va fie bine.. si sa mai ai si tu un pic de timp pentru tine.. Eu una, cand aud prognozele pentru iulie ma ingrozesc... Cred ca noi o sa mergem in august..

Maria, ma bag si eu la cinstea maturitatii tale

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

mai papanasho.. sa lasi femeia pe "drumuri" doar pentru ca a sters pe jos cu buretele de vase? Ce naiba mai.. era doar niste apa

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Picio, pleci in Ca fara print? Wow, esti tare! cate zile o sa stati departe unul de celalalt? Poate functioneaza si pe post de cura de slabire... ca sunt convinsa ca o sa te topesti de dorul lui. Have fun!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Yaia, inteleg ca ai sustinut examenul si ca a fost bine? Ca prea te felicita toata lumea! Felicitari si de la mine! Mi-ai pastrat tort?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Roxana... in Turcia cu copiii sau fara?
Inteleg ca tanti s-a dat pe brazda si ca acu' mai respiri si tu? Respira repede, ca cine stie ce-o mai apuca si te lasa fara aer!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput