Nu mai suntem bobocei - emotii de clasa a II a-6

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Sa ne tineti pumnii, simbata dupa-masa Antonia are spectacol de balet, are si ea 2 dansuri. A venit joi acasa cu cele 2 costume, este asa de nostima cu tutu-urile si coronita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

oanagabriela-bafta antoniei! sa ne spui cum a fost.

In 3 iunie e sebarea micutei cand de fapt e si ziua ei iar in 11 iunie al lui cristi. Avem costumatii sper eu ca va fi frumos.

Si Cristi a facut anul trecut inot vreo 3 cursuri, a si slabit in acea perioada.Unul din cele trei cursuri a fost intensiv asta insemnand duoa saptamani de luni pana vineri curs, atunci a fost extenuat. Anul acesta il voi inscrie din nou dar nu la intensiv.
In iulie vom merge la mare, abia astept de fapt sincer astept mai mult concediul ca sunt destul de obosita.

biluta-felicitari!

Bafta copilasilor care mai au teste sa scapati cu bine de ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Da, asa e. Si eu vad ca a obosit. La testul ed la mate a depunctat-o, numai pt ca l-a scris urit pe 4 si invatatoarea nu a "perceput", desi se vedea clar ca e 4. Insa, a fost o lecti ebuna, caci a inteles ca trebuie sa scrie mai ordonat. La dictarea de ieri, f grea de altfel, a luat 1.

Acum am pregatit bagajul pt tabara de luni. Intr-o ora pleaca la un coleg sa joace WII. Maine mergem impreuna la o aniversare la.....piscina! ca tot se vorbeste intensiv de piscine, pe-aici:-))

Bafta Antoniei la spectacol si asteptam poze!

We placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

La multzi ani copiilor, de ziua lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

La multi ani dragi copii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Bianca a plecat azi in tabara. S-a trezit al 5.30, spunindu-mi ca e asa de emotionata ca nu mai poate sa mai doarma (in cond. in care ieri a dormit pina la 10.15). Peste 60 de copii si 6 invatatoare au plecat azi. Nu va puteti imagina admosfera de dimineata cind, peste 100 de parinti, frati, bunici au condus copii la autocar. Noi era emotionati, iar ei super-incintati ca o sapt. nu au scoala, ci distractie. Maine ua programata o excursie, iar seara bianca is o colega sunt de serviciu la bucatarie (prin rotatie, cite 2 copii fac de serv. la fiecare masa). Miercuri, aniverseaza 8 ani ai unei colege in cadrul unei discoteci.

Ieri am fost la ziua unei alte colege de-a ei la piscina. A fost superb. 3 parinti si 9 copii. Ne-am impartit copii, 3 la fiecare parinte, dar n-am avut nici un fel de pb, caci toti stiau sa inoate f bine.

O sapt. frumoasa va dorim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Noi am scapat cumva de teste; Acompaniatoarea spune ca s-a descurcat foarte bine, acum astept rezultatele; e drept ca am facut ce nu fac de obicei: i-am dat in fiecare dimineata cite o jumatate de lingurita de calmobambin, un sirop natural 100% si vad ca l-a ajutat ( nu i-am mai dat niciodata nimic cu exceptia la Omega3 pentru concentrare); drept rasplata ne-am rasfatat prin magazine in weekend si si-a ales un joc Stratego si unul de carti;

o saptamina buna,

Ana

http://www.floriinro.ro/


Love all. Trust a few. Do wrong to none

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Cum au petrecut puisorii de ziua lor?
Andrada a primit un joc Scrabble, un set de palete pt badminton si o carte cu legendele romanilor. A fost incantata de toate.

Azi au spectacol de magie la scoala si abia asteapta sa-si cumpere un set de magician.

La inot merge nesperat de bine dupa 4 ore. Ma bucur ca in sfarsit ii place un sport. La scoala au lasat-o mai moale cu temele, cred ca vede si d-na ca n-are cu cine....pe caldura asta

off topic: cumplit de geu scriu cu reclama asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Noi de 1 iunie am fost la o aniversare la piscina. A fost superb!

Aseara m-a sunat Bianca di tabara! Era f. fericita, spunea ca abia ce se intorsesera de la piscina:-) Si era ora 22,30 cind a sunat ea. Azi au discoteca diseara, iar in cadrul ei o serbeaza si pe o colega, care azi implineste 8 ani.
Imi spunea ca a trimis deja vederi si ca sa-i trimit si eu una:-) Asa ca azi, ma conformez si-i scriu copilului, chiar daca poimiine vine acasa:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Andreia, ce frumos e in tabara si trimisul vederilor imi place.


Oana, cum a fost la spectacol.

Si noi le-am luat copiilor de 1 iunie jucarii de aer liber: popice, set de golf, cort cu bile.
Weekendul asta ne mutam, deci probabil vom fi fara internet.

Sapt. viitoare este iar masa la scoala la Victor cu mancare traditionala, si dupa le vor pune un film in aer liber.
Pe 10 iunie, are un spectacol de muzica cu clasa, se va duce taica-sau sa il asculte si sa il pozeze.

In rest, asteptam vacantaaa si vara (pe aici e cam ascunsa).

Pe curand,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput