Puiuti de Randunici 2008 !! (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Naty imi pare rau ca e frichinita Iulia. Si pe mine ma dispera cand urla fara nici un motiv! Asa a fost aseara in parc - eram si noi cu sirena dupa noi. Pana la urma s-a linistit cand am luat-o in brate. Am purtat-o asa o tura de parc, pana a adormit (...si eu nu-mi mai simteam bratele). Peste vreo ora s-a trezit, si iar urlete peste urlete. Desi avea doar 2 ore de la ultima masa, in masina n-am mai rezistat si am pus-o la san! S-a linistit mancand.



Kya mamica de Sanziana mica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Naty, are o zi mai proasta, cred ca inca este agitata dupa botez, in cateva zile o sa fie din nou ca inainte, stai linistita! Uneori ei plang de dragul de-a plange, au momente cand pur si simplu simt nevoia sa planga!

Si mie mi-au spus din maternitate sa o curat pe jos ca se strange multa mizerie si acolo, caca, pipi, crema pe care o folosim...

Fetelor, multumesc de urari!

Olgutzika, bine ai venit, abia astept sa vad poze cu voi prin plimbari! Pup Sophia mica si frumoasa!

Noi acum am intrat in casa, am stat afara 3 ore, timp in care a dormit intruna si inca doarme in carucior...
Trebuie sa vina Razvanelu' de la gradi...

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_Singh spune:

neatza rindunici,

am aparut si eu asa fulgerator ca iar trebe sa-i dau sa pape la sugativa.

Fetelor, sunt rupta, jasmine are colici rau de tot si mai e si constipata pe deasupra si plinge si plinge si plinge de nu stiu ce sa-i mai fac.
nu dorm mai mult de o ora jumate intre mese si restul sosoiesc la strunf.
Cind trece perioada asta ???? ca tare imi pierd rabdarile.
Operatia mea se vindeca incet, inca am dureri dar suportabile acum.Am fost cu Jasmine la plimbarica ieri dar n-am rezistat eu la mers, ma intepa burta rau.
Naty, cum ai reusit tu atit alergatura dupa cezariana.....


CLAU, LA MULTI ANI !!!!!

sUNT IN URMA RAU DE TOT, habar n-am ce-ati mai facut....

Naty , parca tu aveai botezul acum in mai, daca imi aduc bine aminte

oooofffff, iar plinge pisica....fug s-o hranesc si revin

Dana 40+ cu Jasmine Victoria

pozne :)
http://picasaweb.google.com/DSinanansingh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Kya - Daria mea mananca mai putin, cam 120 ml maxim la o masa. Se intampla sa manance si 90ml. Dar si aici depinde de copil, fiecare cu metabolismul lui. Si Daria a luat 900 g in prima luna, alimentata cu lapte praf exclusiv.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Acum 2 zile am experimentat si noi vomatul in jet pentru prima data. . Tare nasol!

Naty tu-i dai Iuliei apa simpla cand ii e sete? Ca eu nu i-am dat decat ceai de la Milupa si Humana - de musetel, de chimen si fenicul si mai e unul "Vise frumoase" calmant. Le bea cu mare placere. Nu sunt decat vag indulcite.

Si nu stiu daca e de la ceaiul de chimen, sau de la picaturile binecunoscute, sau de la biberon, dar nu mai are colici de cateva saptamani. Si tare bine e!



Kya mamica de Sanziana mica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Confirm si eu ca am fost sfatuita sa curat fata la fofo de secretie...dar si daca nu eram sfatuita, nici prin gand nu mi-ar fi trecut sa o las asa...ce, eu nu ma curat si spal daca am o secretie?!
Kya, Iulia (in afara de azi ) mananca fix 120 (de fapt, stii si tu ca laptele reconstituit la 120 ml de apa e 135 ml!); exista doar 1-2 mese pe zi, de regula spre seara, cand mananca 150-160. Mi se pare CHIAR mult cat mananca Sanziana dar asa e ea, ce vrei? E mult mai rau sa te rogi de copil sa pape. Si da, ii dau apa chioara (ma rog, plata fiarta si racita) pt ca ceai am incercat de musetel, Baby Calm, Baby Drink si nimic nu i-a placut, vesnic le-a varsat-e drept, ceai de la firma n-am luat pt ca, dupa ce mi-a zis Delphin ca-i da lui David apa si am incercat si eu si a baut ca o sugativa am zis ca n-are rost sa o mai chinui cu ceai. Singurul care i-a placut, cand a avut diaree a fost ceaiul de menta-dar cum de regula e cam constipata evident ca nu-i pot da. Deci, apa vreo 30 ml de 1-2 ori pe zi, mai ales dupa ce transpira.

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Cristina asa e, fiecare cu metabolismul lui. Eu la Sanziana am asociat cantitatea mai mare de lapte papat cu scapatul de constipatie.

Si pentru ca are si ea zile si zile, astazi e ziua cu somnul! A dormit, frate, in prostie! Azi noapte obisnuitele 6 ore, apoi de la 7 la 11, la pranz a mai motait ceva, si acum e 5 si doarme de la 2. Nici nu da semne de trezire.



Kya mamica de Sanziana mica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Mda, deci am un copil care mananca mult! Gurmanda ca tat-su
Vrea sa-si pastreze porecla din maternitate "grasa". Daca asa functioneaza ea, sa-i fie de bine! Oricum cu greutatea e in grafic, nu peste.
Deocamdata nu ma plang, dar daca tot asa mult o sa manance si peste 15-16-17 ani, atunci o sa avem o problema

O sa incerc si eu de curiozitata sa-i dau apa, sa vedem daca ii place.



Kya mamica de Sanziana mica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Naty,imi pare rau ca Iulia e agitata...si cu intarziere ii spun si eu randunoiului tau LA MULTI SI FERICITI ANI!!![/b][b]Sa fiti fericiti impreuna!!!


Eu cred ca o iau razna de tot...nu sunt gata analizele,doar maine...nu mai suport,parca e din ce in ce mai greu sa traiesti in Romania

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Kya - dar cate biberoane mananca pe zi? Poate is mai putine decat la noi. Daria mananca de 6 ori pe zi.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput