Puiuti de Randunici 2008 !! (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Amira, of, esti sigura? Ca ei au salturi in crestere. A luat suficient ca sa poata stagna putintel... daca doarme, e ok, mai insista cu titi. Cred ...

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

da, nicoleta, avea si are 6 kg in continuare! are destul, dar ti-am zis chiar nici 1 g mi se pare dubios... acum nu pot sa mai insist cu tzitzi ca iau medicamente...

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

Toata lumea e afara sau doarme? Roxana pitica ta e destul de mare in comparatie cu a mea care tine la silueta, incearca sa nu te mai stresezi ca nu e bine sint perioade si perioade. Ti-am scris si la cap trecut daca vrei iti dau pompa mea poate te descurci mai bine cu ea decit sa te chinui, daca o vrei da un semn.
Am pus citeva poze de la botez sint doar de la rest pt ca restul inca nu le-am primit.


http://community.webshots.com/album/563346200dAJmqg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

da cleme , o sa vreau pompa ta, dar sa vedem cum facem, ca eu sunt cam nedeplasabila zilele astea. poate maine vin si eu in parc cu randunoiul si te sun! multzumesc frumos! nu se vad pozele

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Nicoleta, eu am scos-o cu 3250g din spital si la o luna avea 4250g. In primele trei luni trebuie sa ia cam 750g pe luna. Daduse Gecko un grafic de crestere destept, il caut si il postez. Eu zic ca e foarte bine Matei, alapteaza linistita!

Cat despre stersul secretiilor, Remaliss, in spital mi s-a spus sa nu umblu acolo...spalatul extern din timpul baii este suficient...acum...vorba Cristinei: pe cine sa mai crezi si ce sa stii sa faci mai bine!??!

Vazut poze de Diana-de-Kitzy si de Rebecca-de-Remaliss !

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

stai ca le-am gasit!

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

OK Roxana astept un tel de la tine. Eu vad pozele, acum am deschis semnatura numai ca sint undeva mai in josul paginii.

http://community.webshots.com/album/563346200dAJmqg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

da,sunt mai jos! f frumoasa Diana, ca si mamik dealtfel! ce falcutze are si ce palarioara frumoasa

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Ce mai fac fetele dragute?

La Multi Ani Clau! Sa fii sanatoasa, iubita, norocoasa, si sa te bucuri de familia ta!!!

Randunici sa va traiasca bebeii crestinati! Am vazut poze foarte frumoase

Gecko m-am distrat de minune cu povestirea ta cu nenea

Nicoleta nu stiu daca raspunsul meu o sa-ti fie relevant, pentru ca eu o hranesc mixt, dar in prima luna Sanziana a luat cam un kg. Stiam ca trebuie sa ia intre 750g - 1 kg, deci stai linistita ca puiul tau e bine.
Si eu eram convinsa ca laptele meu nu e suficient, din pacate am si dreptate. Nu se satura, si din cauza asta am bagat si laptele praf. Eu o cantaresc in fiecare saptamana, si cand o alimentam doar la san, nu lua mult in greutate. De cand am inceput si cu bibe, a recuperat mult.

Si tot la capitolul mancare, stiu ca am mai intrebat o data, dar nu am apucat sa urmaresc raspunsurile - cat mananca bebeii vostrii din bibe la o masa? A mea a ajuns pe la 150-170 doar din biberon, plus ce mai suge de la mine inainte! Mi se pare foarte mult! La voi cum e?

Mai vorbeati de spalatul fetitelor - mie mi s-a spus sa O CURAT ACOLO! Apropos de cate bordeie, atatea obiceie. Mi-au aratat cum sa desfac putin labiile si sa curat secretia aia, pentru ca nu e numai de la hormonii mamei, ci se mai aduna si piele moarta, si pishu, si reziduuri de kk, si trebuie curatate. Asa ca... dupa baie, cu un betisor cu vata udata cu ser fiziologic o toaletez. Nu insist mult, pentru ca nu-i place sa stea cracanata. Deh, e pudica...

In alta ordine de idei, sunt foarte fericita ca am scapat de constipatie De cateva zile bune, are scaun singurica. S-a reglat de la sine, ca medicamentele nu au avut nici un efect...



Kya mamica de Sanziana mica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Cleme, superba Diana! Asteptam si alte poze.
Of, m-a stors Iulia azi...cand sa manance, a adormit, cand zic sa pleca in parc s-a trezit si a mancat, cand sa iesim pe usa iar urlete, iesim in fine, ne plimbam juma de ora, iar incep racnete...ce sa fie, ca abia a mancat...caut o banca mai retrasa, intre timp tace...ne mai plimbam, iar urla...zic, i-o fi sete...ii dau apa, bea zdravan, tace un pic, apoi iar...o iau in brate, transpirata, incepuse sa bata vantul, o pun la loc...si in final, cu un picior ros de pantof, iar am alergat acasa cu carutul si sirena inauntru...ii dau sa manance, papa cu pofta juma de biberon, apoi cu mari rugaminti restul...o pun in pat si varsa in jet, multicel...Acum i-am pus muzica si s-a calmat. Ce-o avea????????

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput