Strumfi de iulie-august 2007 (82)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:


din pacate eu intru tot mai rar.
acum alex e bolnavior si nu mai am timp nici sa respir. de cateva zile are febra mare si desi ii dau antibiotic tare greu il duc pe linia de plutire. azi mergem iar la dr ca nu se mai poate. antitermicele nu isi mai fac efectul.
alina.a daca apuci sa mai citesti pe aici sa sti ca asteptam mesajul tau pe mess. abia astept sa ne vedem.
incerc si eu sa fiu la zi cu cititul dar e mai greu sa scriu.
luna stiu ca iti faceai problema daca adelise o sa reziste la o calatorie cu masina. cel mai mult andra a stat in masina 8 ore. ultima ora a trebuit sa o iau din scaun caci nu a mai vrut sa stea. drumul era de 4-5 ore dar am prins blocaje. dupa 4 zile am facut cale intoarsa (adica 5 ore) si nu au fost probleme. andra a stat in scaunel foarte cuminte. noi in concedii tot cu masina mergem. sotul nu vrea cu copiii in avion.
am admirat pozele stumfilor si tare mi-au placut. mi-a placut si cum s-a jucat [b]anya[/a] cu noi.

pupici tuturor ca tare dragi imi sunteti.

nico, mami de Andra si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Andicu, e tare dulce Filip, si nu doar cand doarme asa. Si Saby doarme cu funduletul in sus sau in pozitia "lotus" sau in spagat, de ma doare mintea cum poate sa doarma asa.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Andicu, dragalaaaaaasha pozitie de somnik!
Brazuka, noi oricum mergem cu masina, asa ca putem iesi si in parcul vostru, ca si asa ne-am plictisit de titan. Ne putem vedea si acolo. Vorbim. Valabil si pentru alte fete doritoare.

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Nico, multa sanatate lui alex!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

hello!

am citit atat de mult, ca nici nu mai stiu ce vroiam sa raspund. oricum, am vazut muuuuuulte poze, mi-au placut toate si subscriu la parerea generala ca avem copii tare frumosi (probabil ca aceasta parere este raspandita la toate grupurile de mamici ). concediu placut calatoarelor si sedere placuta celor care inca nu sunt pe drum! multa sanatate puilor bolnavi! felicitari pentru progrese tuturor strumfilor!
si la multi ani pentru bogdan, care acum e deja baiat mare! mai e putin si il sarbatorim si pe baiatul lui jadi si incet incet trecem de la la sau .

vroiam doar sa va spun ca noi suntem bine. ne-am intors din concediu si acum spal, spal, strang rufe, calc si ah, da spal. probabil ca duminica voi termina teancul de rufe. saptamana asta suntem singure acasa, eu am un mega text de tradus, asta asa pe langa treburile casnice si nu stiu de ce la ora asta nu ma duc sa ma culc.

am facut si o vizita scurta la medic, ca o banuiam pe iris de infectie urinara, dar se pare ca nu e nimic, probabil doar caldura a bulversat-o.
in rest, ea nu e asa avansata ca alti strumfi. tot fara dinti (deja ma streseaza rau aceasta tema), tot nu vorbeste (adica zice dadadada, dar doar atat), tot ne mai luptam cu mancarea 3 zile din 7, dar macar cu somnul e ceva mai bine. n-am mai cantarit-o, ca tot uit, dar arata bine, tot doua cute pe picioare si falcute de hamster.

momentele ei de glorie sunt la playgroup unde fura jucariile altor copii si dupa aia ii mangaie sau canta cu toata lumea, de imi trece orice suparare.
poze nu am, ca eu nu sunt mare fotografa, iar aparatul meu e batran si bolnav. poate mosul sa ne aduca unul nou, iar pana atunci pastram in suflet momentele frumoase

va pup si ma duc sa ma culc, ca la 5 jumate iar imi da iris trezirea si ma ia de proaspata.

noapte buna, mamici de strumfi!

edit, ca am vazut ca memoria la ora asta imi joaca feste si pana la tudor mai sunt muuli strumfi, adica mai ales strumfite, asa ca mai intai le sarbatorim pe ele. acum chiar ca , ca cine stie ce prostii mai scriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Andicu, e tare dulce Filip dormind. Eu am tras cu ochiul in tot albumul si imi plac toate pozele. Ma repet si eu sa-ti spun ca sunteti o familie frumoasaaaaaaaaaaaaa.

Pentru Alex al lui Nico, multaaaaaaaaaaa sanatate!

I_ulia
, m-am bucurat sa te citesc. Spor la treburile casnice si la tradus. Mai povesteste cum a fost in concediu.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Despre prezentarea de moda...

Ploaia ne-a ocolit, dar frigul nu. S-a amanat ora prezentarii undeva pe la ora 21,30 si Ilinca a rezistat eroic. Alexia, in rochie cu spatele gol, nu a vrut sa auda sa-si puna ceva pe ea pana intra si am avut emotii ca raceste. Ca sa inchei, a fost foarte frumos, multe reflectoare si lumini, public mult si rochite frumoase, iar fetitele tare dulciiiiiiiiii.
Am o suparare: nu mi-au iesit pozele. Sotul a fost cuprins de emotie si nu a reglat aparatul si a filmat mai mult. Astept sa-mi trimita o alta mamica mai norocoasa.

Va pup si fug la somn. Motivut trezirii a fost sa-mi fac dus ca aseara am adormit imbracata. Nu mi s-a mai intamplat de hatttttttttt...Sper ca nu v-am gonit visele. Hi, hi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Neata! Cafeluta e gata, ia uitati cum abureste

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Neatza mamici si strumfi!

mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletz


www.traduceri-rapide.cabanova.ro" target="_blank">traduceri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Bunaaaaaaaaaaaaa!

Mergi la inceput