Puiuti de Randunici 2008 !! (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Off,Ariel prin ce treci!!!Hai fi optimista!!

Delphin, am vazut pozici faine cu David!!!Imi place freza ta!

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

daca mi-ar merge si mie netu asta cum trebe', as vedea si eu pozele mai repede...

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

asa creste strumful mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Maria, de la cine ai internetul????


Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Mah, da unde sunteti toate??????????????

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

bebe e la plimbare cu ta-su si cu catzelul. Eu m-am apucat de sarmale si vad ca am prea multa carne si prea putine frunze de varza. ce fac cu carnea? Ca am apucat deja sa o amestec cu de toate...
Off ca nu ma invat minte sa masaor//



Vio, mamic fericit de bebe Sean Adam (16 martie 2008)

MIRACOLUL DIN VIATA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

poti face "musaka", cu piure sau cu dovlecei sau vinete. un strat de legume sau piuree, un strat de carne...si tot asa.

Maria, lyvy, merci

ilpun cate putin, Maria, e aproape aceeasi pozitie ca in scoica.

pozici
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=59ecfb6ceda7fc8433bfcc&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> montaj




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Vio,

Ai vinete?

Am mai dat reteta.

Taie vinetele in doua pe lung si scoti partea cu samburi. Apoi le pui niste sare si le lasi nitel sa zemuiasca. Arunci acea zeama, le speli si le oparesti. Oparirea se face astfel: pui un vas cu apa la fiert si cand apa fierbe introduci cate o jumatate de vanata cate 30 sec. Toate astea se fac pt a scoate amareala din vinete. Suna complicat dar cand te apuci sa faci nu-i chiar asa o tevatura.

Apoi umplii fiecare jumatate de vanata cu compozitia de carne ramasa (compozitia de la sarmale, de la ardei umpluti etc.) si le bagi la cuptor sa se faca.

Se servesc calde. Personal imi place fffff mult sa pun deasupra un sos dietetic de usturoi facut din 1 catel de usturoi, un iaurt dietetic si ierburi de provance si marar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

a reusit mama sa vb cu dr. si i-a zis ca mai mult ca sigur NU este vb despre meningita, ca el banuieste ca ar fi vb. despre o sinuzita, dar nu se pronunta 100%, decat in momentul in care vor avea rezultatele la analize, adica maine. i-au scos si branula si i-au dat voie sa manance. alex e mai bine, a inceput sa se joace cu fetitele din salon si sa ceara mancare :) acum s-a dus marcel iar sa-i duca carti si jucarii, numai ca nu are voie sa intre la ea, fiind spital de infectioase. doar mama are voie sa iasa din salon, pana la usa sectiei, numai 5 minute.
mi-a mai venit inima la loc!!! fetelor, multumesc pt suportul moral, inca 1 data! sper sa se termine tot sirul asta de ghinioane, care ne bantuie.
eu am ratat molifta. trebuia sa ma duc azi la preot, am vb ieri cu el sa mi-o faca azi...dar, asta e! il mai caut luni...
ieri, la ctrl, dr. a zis ca sunt ok si ca pot reveni la "viata normala", iar ca "gauricile" in plus, pe care le detin in zona x sunt de la intoleranta la fire, ca am facut alergie la ele si ca au "sapat" ca sa iasa afara...betadina si rabdare!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

ariel imi pare rau ca treci prin asta tocmai acum..fir-ar sa fie, niciodata nu esti pregatit sa-ti vezi copilul bolnavior, mai ales cand ai unul mic acasa! dar gandeste pozitiv, asteapta intai rezultatul analizelor, nu e cazul sa faci scenarii, sunt sigura ca e alarma falsa! la G. Alexandrescu si mie mi-au spus ca Mufa e suspect de hepatita, rubeola si nu stiu ce malformatie la stomac..asa ca...stai linistita, ma gandesc la tine si va tin pumnii sa fie bine!!

noi tot intr-o alergatura azi, suntem rup[ti..m-am tuns, coafat, sper sa si tina pana maine carliontii mei!..am emotii care dau in starede nervozitate..si mai am multe de facut!..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Ariel,

Doamne ajuta!

Ce veste buna. Speram ca-i sinuzita si nu meningita. Doamne, prin cate trebuie sa treaca omu' sa ajunga sa se bucure de o sinuzita!

Mergi la inceput