Dulceturi si papanasi de sept -oct 2007 (148)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Cecilia ai psu niste poze superbe ale lui Cristi. Imi place tare mult poza aia in care doarme ca un ingeras. Si felicitari nasei tale

Greieras si eu ii dau lui Mario numai tzitzi, am incercat Nan2, dar degeaba...maine ma gandesc sa il pacalesc cu un biscuite inmuiat in laptit si o sa vad daca tine...

Luy m-asm delectat fantastic cu urarile tale sunt superbe

Andreeaiosif nu stiu daca te mai ajuta raspunsul meu acum in legatura cu cu linguritza, dar si Mario a facut la fel o perioada...asa ca am oprit diversificarea pt cateva zile, iar apoi am reluat mancatul cu linguritza; eventual poti sa inmoi degetul in macare si sa incerci sa il bagi in gurita papanasului..pe Mario l-am pacalit asa.

Nana apropo de nemancat....am gasit o super metoda cand Mario refuza..il i-au cu mine la masa si eu si sotul meu mancam si pe el in lasam sa se uite...nu il bagam in seama pana incepe sa plescaie...si functioneaza...cand ii dau, mananca de rupe

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

quote:
Originally posted by cecilia L

opaaaaaaaaa, avem 8 dintisori

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

sa-i tina sanatosi
Noi nu avem niciunul


mamica de ANGELIK-MELANY si ROBERTO http://blingee.com/profile/dorateodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

quote:
Originally posted by alexpa

m-am prins si eu cum se pun pozele..
ca sa faceti cunostinta cu Alex
http://community.webshots.com/album/563574330LogZoN

ce grasunel mumos mai are un pic si pleaca

mamica de ANGELIK-MELANY si ROBERTO http://blingee.com/profile/dorateodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am adormit baiatul meu obosit, azi a avut tare multa treaba, pe langa faptul ca a mai iesit un dintisor a venit mamaia si tataia in vizita, iar pe la 5 a venit si verisorul lui Andrei de 3ani si 9 luni.CRisti a fost innebunit dupa Andrei, ii facea capul ca si la titirez, unde mergea el, hop si Cris de-a busilea, a trebuit sa-l conving pe Andrei sa se joace pe covor, iar acolo a inceput distractia, pe ce punea mana Andrei voia si Cris, Andrei un dragut nu a protestat, a povestit baiatul meu cu Andrei(banuiesc) sau cu noi, de ma dureau urechile, nu ne mai puteam intelege de piticul meu, a studiat toate carticelele cu animale si a vb cu ele, asa cum a facut Andrei, deci am ajuns la concluzia ca baiatul meu vrea un fratior sau o surioara......

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Ali, Celia, Sabina Y. multumim mult. Tudor va trimite multi! Acum e exploratorul dintat, ca am luat pauza la delfinarit pana in august. De, cica incepe sezonul la lacuri, desi pana mai acum o saptamana a fost cam frig afara. Abia de saptamana viitoare vin "caldurile" (anunta pt. joi 22 de grade ).

Ana, , multumesc! Si concediu placut!

Tudor mi-a oferit astazi cadoul de ziua mea, anticipat. S-a trezit pe la 7, ca de obicei, nu a mai vrut sa adoarma, a papat tzitzi, la bazin a fost super activ si fericit, ca a fost ultima ora pe anotimpul asta, apoi a papat tot si frumos (fructe) la bazin, a adormit pe la 11 in masina, pe drumul de intoarcere si a dormit pana la 13:30 in scaunul de masina, in casa. Eu il tot asteptam sa se trezeasca si am adormit si eu si sotul, am dormit cam vreo ora si ceva. Apoi s-a trezit, a papat legume si a cerut si biberonul cand l-a vazut pregatit, am fost la o prietena cu bebe de 10 luni si s-au jucat pe patura in curte, apoi la plimbare vreo 30 de minute, ca vremea era superba, dupa care ne-am intors acasa. Si m-am gandit sa-l dau putin in leagan. Si a adormit afara, in leagan. L-am dus in casa si a dormit imbracat si incaltat, la el in patut, de la 16:30 pana la 18. Apoi a papat iaurt cu piersica si ne-am jucat frumos pana la 21:40 cand l-am schimbat, dat tzitzi si la 21:50 era deja adormit in patut. A fost azi un copil de pus la gazeta de perete, de ar fi asa in fiecare zi, maine as face bebe 2. Poate e si din cauza ca au iesit dintii de sus si nu-l mai supara gingia. Vorba aceea: 4 out, 16 to go! Si sora-mea zice ca la canini e durere mare!
Si cat timp am fost noi plecati, sotul mi-a lasat acasa un buchet superb de flori, trandafiri albi si roz, lacramioare si un alt soi de floare alba ce nu stiu cum se cheama, plus un tort mare in frigider pentru maine. Asa ca am scapat de facut tort! Sa tot fie ziua mea!

Va las acum, merg sa citesc pentru examenul de marti.
Pupici tuturor!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

ricea, Betty


Ana, concediu placut.Ma bucur ca ati scapat de febra si sunteti mai bine.


Legat de plecatul la mare, noi am decis sa facem o prima iesire saptamana viitoare, s-au anuntat 30de grade (la mare)asa ca vom pleca 3sau 4 zile, depinde cat poate tati.Vrem sa incercam o pensiune prin Mamaia, nu vreau la hotel,Cristi refuza papa la borcanel si am nevoie de frigider si un eventual acces la bucatarie. Am gasit cateva pensiuni dragute in Mamaia nord sau chiar un apartament in complexul Hanul Piratilor, a fost cineva acolo? oricum nu ne-am hotarat, noi avem si o alta posibilitate de cazare, dar o pastrez ca rezerva....

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

[maroon]Sabina/maroon]am citit si eu al tau subiect ,dupa cum descrii ar fi piscatura de purice dar poate fi si piscatura de tantar.Acum nu stiu daca au aparut tantarii

mamica de ANGELIK-MELANY si ROBERTO http://blingee.com/profile/dorateodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Yaia, pe Tudor, exploratorul dintat. Frumos cadou din partea baiatului ai aprimit azi, sigur maine o sa se intreaca si o sa fie la fel de cuminte.


Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Ramonaianiintradevar este interesant articolul

Cecilia eu am incercat pt nopti nedormite Calmababy si vreau sa spun ca s-a sculat doar 1 data. Incearca sa ii dai si poate te ajuta....si mai incearca sa il lasi cate 5 minute dupa ce s-a trezit, pentru ca se poate intampla sa se culce la loc, daca nu il bagi inseama, dar conditia este sa fie la el in pat

Roxana sunt inca in urma, dar sper ca ti-ai luat examenele. Ahh. ti-ai gasit vreo alta bona?

Mada28 f bine a crescut Luca

Myral uff prin ce amotii ati trecut...bine ca nu s-a intamplat nimic rau si ca sunteti ok. Mie imi este frica sa il i-au in brate pe Mario cand mergem cu masina..prefer sa il las sa tipe, dar nu ma risc. Si eu tin tot scaunul tot in dreapta spate, cu spatele spre directia de mers

Sabina foarte interesant tabelul cu valorile procentuale ale dezvoltarii


Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

quote:
Originally posted by cecilia L

Yaia, pe Tudor, exploratorul dintat. Frumos cadou din partea baiatului ai aprimit azi, sigur maine o sa se intreaca si o sa fie la fel de cuminte.


Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi



Cecilia, multumim de pupici si ii intoarcem inzecit! Sper sa fie asa cum zici tu.
Cristi cum mai e noaptea, doarme mai bine sau la fel?

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput