Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE - (32)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Aerlilian, ma bucur ca mult asteptata intalnire cu dr t a fost la inaltime si inseamna ca te apropii cu pasi rapizi de bebic Asa ca te asteptam cu foliculasi strasnici:)

La mine chiar ca ar fi vorba de o minune, mai ales ca ar trebui sa incep sa ma interesez de FIV, la recomandari dupa analize. o sa vad maine ce zice si tutu, ca deocamdata sunt prea multe cu care sa ma obisnuiesc intr-un timp scurt
Ma supara si durerile astea, ca imi propusesem sa fac aerobic, ca sa-mi fie mai bine, dar nu ma simt in stare...

ce e ciudat, e ca psihic sunt OK si-mi dezvolt apetitul pt lectura pe aici, pe DC:)

http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ancutza,splendida burtica!!!Ce repede trece timpul...Cat despre ingrasat...te rasfeti!!!La cum arati,cred ca si 20 de kg daca mai iei este super ok.Chiar nu e cazul sa-ti faci griji.Da-i lui bebe sa pape sanatos si nu-ti mai face griji!
Lucia!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Aerlilian, iubita, ma bucur mult pentru vestile bune!
Ti-am trimis PM cu toate informatiile legate de spermograma !
Doamne ajuta sa iti implinesti visul in cel mai scurt timp posibil

Pup toate fetele mele dragi

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Am intrat sa va spun PA si sa va pup Maine dimineata plecam.
IUHUUUHHHUUUUU !!!!
dar ca sa nu fie totul asa perfect tocmai mi-au iesit analizele si cica sunt un pic anemica. asta nu-i asa grav, dar ce-i mai tampit e ca mi-a iesit un streptococ in secretia de col si trebuie sa iau antibiotic o saptamana acum. trece si asta, nu ma mai panichez ca si asa n-am ce face. sunt foarte optimista ! cred ca de vina e concediul la care visez

Aerlilian ma bucur tare ca ti-a placut la T si ca ti-a dat incredere, asta e cel mai important. o sa fie bine pana la urma, o sa vezi!! Trebuie sa ai incredere.

Anca te-am vazut si eu in poze .. esti foooarte dragutza, nu stiu unde vezi tu burta aia mare. mai uita-te la pozele mele inca o data si o sa vezi diferenta . Intrebai de bebe.. eu l-am simtit pe la 18 s prima data, putin cate putin, initial nici nu stiam ca e el, dar pe de alta parte nu mai simtisem "chestiile" alea pana atunci si am banuit ca e el. Oricum era foarte jos, exact cum spui si tu. Si mult timp a fost jos acolo. Bine, si acum imi da tot in zona aia, dar si pe la ficati . Deci, mai mult ca sigur iti face cu mana deja ..

Mada, Magdita, Fireyes va pupicesc si va tin pumnii. Sa aud vesti bune cand ma intorc.

paaaaa !!

cu Alexandru
Buburuza
asa creste Buburuza


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Boo,concediu placut iubita, sa va relaxati, sa va simtiti bine si sa va distrati. Si nu te mai stresa pentru nimic, nu merita. Totul va fi bine

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

Aerlinian Ma bucur mult ca te-ai inteles cu Tutu si iti doresc din tot sufletul sa fie ultimul medic inainte de bebe. Si...multumesc de complimente, e bine sa ti se spuna ca ai unde sa pui pe tine, cand simti ca iti pocneste pielea peste tot
Boo ai dreptate, iubita, e bebeul, l-am simtit mai clar azi, miscarile sunt f fine, ca niste zvacniri, mai ales dupa ce pap. Cred ca-i place. Sunt f fericita! Mai ales ca deocamdata n-are treaba cu ficatii Concediu placut, sa va distrati cat incape, ca e ultimul in formula de 2. Ti-am vazut burtoiul, e f dragut, stiu ca al meu e micut inca, dar si eu resimt greutatea depusa, mai ales pe caldurile astea si cu muschii floscaiti. Nu am fost o mare sportiva si acum imi pare rau, ca nu ma pot sustine. Da recuperez dupa...
Pup fetele!


17+
http://community.webshots.com/user/ancaoradea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Boo ,sa te distrezi cat se poate de bine si sa te gandesti la noi!Poate la intoarcere afli vesti noi si bune!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Boobulina...concediu placut, vreme super, nu te stresa din cauza analizelor, las' ca vii din concediu si nu o sa mai ai nimic

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Fireyes ,nu ne dai vesti?Ai fost la Tutu?Ce a zis???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Aerlilian,te pup iubita, pentru gand si grija, iti raspund aici, ca pe aici am eu niste mici radacini
Am fost la dr T, mi-a zis ca nu se mai vede nimic suspect apropo de endo.
M-am vaitat si la el de durerile alea din ovare si mi-a zis (asta m-a dat un pic peste cap), ca pe un ovar as avea un chist hematic si culmea, in singurul loc in care nu si-a facut loc endo, pt ca n-avea loc de celalalt chist. Aglomeratie mare, monsher, la mine...
El zice sa nu-mi fac griji, ca se intampla si de la ovulatie. Dar nu trebuie sa va spun voua ca un chist hematic poate fi si de endo si abia a trecut un cm de la laparo...
Deci, Magdita,nu vor ochisorii sa se lipeasca de mine.
Boo, n-am mai apucat sa-ti urez un concediu nemaipomenit, mai ales ca e o trufanda, asa n-o sa mai ai. si cat te invidiem

http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

Mergi la inceput