Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE - (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Krika, de obicei schema asta, clomifen si gonal, se da pentru inseminari artificiale. E un tratament de stimulare destul de serios care sper sa dea roade. Iti tinem pumnii si sa vii cu vesti bune.
Aerlilian , ma gandesc la tine si tin pumnii stransi, stransi pentru intalnirea cu dr.T. Asteptam vesti !
Pup toate fetele

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

Magdita Ma faci sa rosesc
Fireyes Fiecare organism reactioneaza diferit la stres, dar din pacate urmarile interne sunt aceleasi. Asa ca hai sa-ti dau un sfat, pe care eu nu l-am putut urma: incearca sa te gandesti la lucrurile care te fac sa te simti bine si uita de probleme
Krika Ce iei tu, e un tratament de stimulare, iar de gonal nu am auzit sa faca vreun rau, din contra...te gravideste.
Eu cred ca l-am simtit pe bebe miscand si ieri si azi, dar nu sunt f sigura, deoarece am mancat si fasole cu ciolan, Boo, Ralu, Monica, cum e cand misca prima data? Eu l-am simtit de fiecare data in acelasi loc, spre pubis. El sa fi fost?

17+
http://community.webshots.com/user/ancaoradea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Doamne, Ancutzule, ce emotie trebuie sa fi simtit...

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Krika.... mesajele se modereaza mai greu si nu apar in timp real.E un tratament de stimulare mai tare, dar e super bun daca nu ai foliculi. Tratamentul se face sub stricta monitorizare ecografica, sa nu uiti. Tinem pumnii sa se lase cu burtika.
Aelilian...nu mai dai nici un semn, cum fu?
pentru toate dragutzele!

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Sar'mana Anca de sfat, dar tare mi-e ca o sa-ti calc pe urme...asta nu-mi iese..

Aerlilian avea programare numa' pe la 3, daca-mi amintesc eu bine...si apoi, asta e doar un indicator general, cred ca numa' diseara se va milostivi si de noi...dar o asteptam

http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

ca veni vorba, vreau si eu sa va intreb ceva ca nu sunt sigura ca asa trebuie sa fie: pe la mijlocul lui aprilie laparo, gasit endo, nu severa, dar imprastiata in cavitate+pe un ovar. menstruatie aparuta, acum z20-21, deci teoretic si dupa ovulatie.
de vreo 2-3 zile am niste dureri f puternice (cum nu aveam inainte de laparo) in ovare.
asa trebuie sa fie? eu inteleg ca s-a lucrat pe ovare,dar e ceva ce simt f puternic si nu am mai avut atunci cand endo era in floare...
i s-a mai intamplat asta cuiva?

http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Fireyes, eu nu am avut dureri intense de ovare dupa laparo, insa stiu un caz similar, e vorba de Bebe2008, care la fel ca tine, s-a laparoscopiat in decembrie, iar in ianuarie ne-a scris un mesaj aici ca are dureri mari de burtica la o saptamana de la ovulatie si nu stia daca e normal. Ei bine, se cuibarea bebe. A ramas insarcinata la o luna de la laparo. Acum e fericita gravidutza, sarcina decurge normal, ceea ce iti doresc si tie

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Multumesc, Magdita, dar din pacate la mine nu se prea potriveste, caci eu n-am prestat in perioada fertila caci am avut o menstruatie prelungita rau (aproape vreo 2 saptamani) si dupa am mai pierdut vreo cateva zile cu analiza sotului (abstinenta+supararea de dupa aflare rezultate)... doar daca nu s-a intarziat fantastic ovulatia, in conditiile in care la mine rareori ajung la 28 de zile per ciclu, asta e un maxim (asta fireste, daca nu ma mai pocneste cate o amenoree, ca avem de toate in meniu

dar daca tu zici de cazul Bebe2008 si de altul nu mai stii, macar ma linistesc ca nu am de ce sa ma ingrijorez, vreo problema...

http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krika spune:

Va multumesc din suflet dragele mele. Parca m-ati mai incurajat, ca eram tare deprimata. Am fost si le-am cumparat de la farmacie cu 250 lei, iar acum astept sa-mi vina menstruatia ca sa pot incepe o noua runda de tratamente..

Normal ca voi face monitorizare in ziua 11-12 ca sa vedem ce se intampla.

Nu mai am rabdare sunt disperata si crizata ca tocmai la mine se intampla sa nu pot face copii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Dragalaselor,m-am intors!!!A fost super ok!Tutu nu a fost deloc ursuz,am plecat de la el extrem de optimista.I-am aratat tot ce aveam facut,am stat de vorba suficient si am facut si o eco.Astazi,z7,folicul 16,8 si endometru 6,2.Mai facem o eco vineri dimineata.A zis ca incercam asa doua luni,dupa care daca nu vine bebe facem inseminare.Mi-a zis ca la prima vedere se pare ca sunt super investigata si nu ne-ar trebui decat rabdare si perseverenta.Dar va vrea totusi,dupa ovulatie,sa facem o alta spermograma.Stiti voi unde si stiu sigur ca imi veti spune,nu-i asa Magdita?Sper sa mearga asa in continuare si sa nu raman dezamagita.
Fireyes ce-i cu deprimarea asta?Daca afli ca s-a intamplat minunea???
Ioana...tu stii...ca ti-am spus...sunt foarte incantata!.Multumeste-i de urari finutei tale din partea mea si spune-i ca am simtit tare multa caldura cand mi-a dat sa beau din cana ei.Asa ca...sigur iau boala ei!!!
Boo ,adica pleci si ne lasi doua saptamani???Nu vei putea intra sa ne pupi macar timp de doua saptamani???Ce ma fac...
Monica,subscriu la ce s-a spus mai sus...e fata lui tata.Merita sa incerci un baietel,poate va semana si cu tine...Oricum,e un copil minunat!!!Sa va bucurati de ea!
Va multumesc din suflet ca mi-ati dat informatii care mi-au fost atat de necesare la intalnirea cu Tutu.

Mergi la inceput