Mi-e dor de MAMA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui witeflower
pentru ca parintii (si mai ales mamele) sunt cel mai important sprijin pentru noi, chiar si atunci cand crestem, cand suntem si noi parinti...


Nu e intotdeauna asa, dar acesta un alt aspect trist in viata.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia52 spune:

Nu ma pot opri... Desi am varsta mamelor voastre sau mai mare, sunt o sentimentala... mereu mi-am iubit mama. A murit la o varsta destul de inaintata... dar nu conteaza... dorul de ea nu se va stinge decat odata cu mine. Va inteleg si
Va doresc multa sanatate si putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Lucia, fetele

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Si mama mea s-a dus la 66 de ani dupa o lunga si rea suferinta. Luna asta pe 21 se implinesc 2 ani. Si mie mi-e atat de dor de ea ! Tot luna asta se va naste si primul nepot din familie si ea nu va fi aici sa il vada, si-ar fi dorit f mult asta. Sper doar ca acolo sus sa ii fie bine, sa fie fericita asa cum nu a fost aici.
Pretuiti-va parintii, sunt cel mai de pret dar de la Dzeu.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

Crinutz, foarte frumos ai spus: "pretuiti-va parintii sunt cel mai frumos dar de la Dumnezeu".

Dumnezeu sa aiba grija de sufletul tuturor parintilor dusi... by the way: te iubesc mama, si imi lipsesti enorm, si ma iarta daca cumva, candva nu te-am pretuit asa cum meritai, atunci cand ne erai alaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Foarte emotionat subiect.
Mama mea traieste si ma rog la Dumnezeu sa o mai tina multi ani de acum inainte.
In schimb tatal meu a murit. Cu toate ca nu l-am cnoscut foarte bine, deoarece parintii mei s-au despartit cand noi copiii eram foarte mici, ma doare ca nu stiu exact anul in care a murit, ca nu stiu unde este inmormantat ca sa pot sa-i aprind macar o lumanare.

Ana mami de Mar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Amandoi parintii mei traiesc, ca si socrii mei, dealtfel.
Dar nici-unul dintre ei nu ma poate ajuta, toti fiind batrani si bolnavi.
Asa cum sunt parintii mei, batrani si bolnavi, incapabili sa ma ajute sa-mi cresc fetita, ii iubesc si as suferi enorm daca i-as pierde.
Da-le Doamne sanatate .
Intotdeauna voi gasi o vorba buna la ei.

lisaelisa

mami de ingeras dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

azi sunt 3 luni de cand s-a dus si mama mea sa se odihneasca.
pentru mine ea n-a murit si n-o sa moara niciodata! e atat de vie in inima mea incat de multe ori am senzatia ca e undeva, la o iesire undeva si se va intoarce. mi-e tare de dor de ea si nu e ora in care sa n-o am in fata ochilor, sa nu-i vorbesc in gand sau saptamana in care sa n-o visez.
intr-o zi pe patul de boala mi-a zis ca o sa fim impreuna pana la capat. asa si e, suntem impreuna pana la capat!
sa se odihneasca in pace toate mamele, toti parintii nostri!






un copil creste in inima mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betiana spune:

Atunci cand MAMA sau TATA pleaca dintre VII ei nu mor. Ei traiesc prin ceea ce noi numim gene (ereditate), prin modul in care ne-au educat. Traiesc in sufletul si mintea noastra pe VECIE.E greu sa umpli acel gol.Poate doar NOU-VENITII (copiii) vor putea sa mai aline DORUL.Parintii mei traiesc si le doresc viata lunga langa mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

offffff, fetelor... ma bucur pentru voi, insa in acelasi timp, sunt invidioasa ca voi inca le aveti langa voi, si mama mea nu mai e

era subiectul: mi-e dor de mama... voi le aveti langa voi, pretuitile!!!

il am pe tata, si ma bucur pentru asta, il iubesc la fel de mult... si sunt fericita ca este langa mine... si ar fi fost si mai bine sa fie si mama... dar asa a vrut Doamne-Doamne, sa o ia la el...

Te iubesc, mama... acolo, in ceruri, unde esti!

Mergi la inceput