Leoaicele DC*(15)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna celor mai si mai...
Poftiti la o ccafa si o gustarica .

Daria Asa sa fie,Doamne ajuta!Te asteptam cu vesti.

Astrele spun:


26 mai

O persoana apropiata se confrunta cu unele dificultati si este normal ca tu sa vrei sa o ajuti, dar inainte sa ii oferi sprijinul ar fi bine sa astepti ca ea sa iti ceara personal acest lucru. Este posibil ca acest lucru sa nu se intample, pentru ca ea nu isi va dori sa te implici in problemele sale. Nu trebuie sa iti asumi responsabilitatea fata de aceasta persoana, indiferent daca ti se pare ca are nevoie de ajutor. Cel mai bine ar fi sa o lasi sa se descurce singura si sa invete din greseli.

* Dragoste: Te gandesti la o relatie serioasa, insa este posibil sa nu fi gasit inca persoana potrivita. Nu iti pierde speranta, pentru ca vei avea suficiente ocazii sa cunosti pe cineva care sa aiba toate calitatile pe care le cauti tu.

* Cariera: La serviciu, s-ar putea sa ai o intalnire importanta in cadrul careia va trebui sa faci o prezentare a proiectului la care lucrezi in momentul de fata. Incearca sa fii cat mai concisa in exprimare si sa nu te pierzi in prea multe amanunte.


Altul


Ii unesti pe cei care au idei si planuri in comun, te dovedesti a fi un lider bun.
Cei din jur au multe de invatat de la tine, asa ca fii pregatita sa le poti tine piept intrebarilor si sa nu faci o impresie gresita. Arta si cultura sunt in centrul atentiei pentru tine in aceasta perioada, preferi sa vizitezi cateva muzee in acest weekend.

Simti nevoia sa petreci o seara romantica alaturi de partener, asa ca nu ezita sa iei cina in oras si apoi sa va retrageti intr-un cadru intim.


Revin dupa recuperare ...
intregul fara exceptie.


Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Daria draga esti una de a noastra si suntem cu sufletul si gandurile cele mai bune alaturi de tine si VA FI BINE!

Te pup cu drag si ai incredere in DD ca v afi bine!


Leditia cum te simti, te rog nu intra in panica, frica si panica nu ii fac bine lui bb, stiu prin ce treci roagate mult la DD si ai sa vezi ca va fi bine!

Eu in lunga mea perioada de spitalizare asa am facut si a ajutat atat psihic mi-a facut bine dar si fizic.

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ledi, de data asta va fi bine !!! Doar sa tii gandurile un pic mai departe, k de ignorat nu ai cum. Of, sa treaca rpd primul trimestru sa sufli usurata, sa faci shopping de hainute pt burtici ... Doamne ajuta sa poti rasufla usurata !

Eu ce sa va spun, creierasul meu ink proceseaza informatia ... adik vad dublu si tre` sa-mi fortez ochiul cu tv, pc Operatia in sine a fost de douajde minute; dimineata aveam tensiune 140 cu 100; in rest, a fost acel punct mort de cateva secunde cand nu am mai zarit lumina laserului si ma gandeam daca DD e pe aproape ... ideea e ca la 80 de ani nu ai simturile ca la 30 ... asa k no comment, acum sunt bine si fericita. Giulia cand m-a vazut cu bandaj n-a stiut ce sa faca, apoi a doua zi n-a mai stiut ce sa faca de bucurie ca o tin in brate, s-a comportat tare bine, i-a palcut sa mergem la injectii. Vineri am controlul, pana atunci tre` sa stau acasa si`n relax, k au zis doamnele ca ma bat daca merg la servici, asa k sunt in minivacanta

Dodo, cum sunteti ??? Sa stii ca nu v-am uitat !!! Dau de stire zilele astea cand trimit niste banuti pt Bogdanel !

Anca, ce-ti face moralul ???

Restul de gagici ???




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Daria,bine ai revenit!
Ma bucur ca esti bine..Te pup cu drag.
Eu acum sunt ok,doar ca am de facut curatenie la greu,insa imi astept si iubitul sa ma ajute.


POZE
my baby
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna, dragale mele Leoaice!!
vad ca ati avut un weekend foarte vioi!!! Ma bucur!
Daria, ma bucur ca incet-incet incepi sa vezi lumea cu alti ochi!!! Sper sa evoluezi bine si in continuare!!! M-am gandit mereu la tine! Imi pare rau ca ai trecut prin asa experienta, dar totul a fost spre bne!
Ledi, tin pumnii in continuare!
Anca, Lilia, si pe mine ma enerveaza reclama respectiva, o sa incerc si eu sa o blochez intr-o zi! Anca, nici eu nu stiu pe nimeni la ABN, am avut o cunostinta care lucra acum cativa ani, dar de mult a plecat de la ei! Dar de obicei intru pe un site: desprefirme si citesc acolo ce ma intereseaza, o sa caut si despre abn.

Eu intre timp, vineri am fost la doctor si mi-au zis ca am asa: citez de pe radiografie) o mica lordoza de la sarcina si "scolioza moderata dextroconcava cu reducere moderata a spatiilor intervertebrale lateral dreapta (ca epifenomen) la T12-L1 si T11-T12" . Din ce a zis doctorita e un inceput de hernie de disc care nu s-a instalat dar se poate instala oricand la miscari mai bruste, si mi-a recomandat gimnastica medicala, pat tare, sa port tocuri de 3-4 cm, adica sa nu mai port pantofi fara tocuri - cum port eu acum, rucsacel (adica sa trec pe tinuta sport, nu cu geanta pe un umar), si sa port greutatea ca in balanta, adica egal in amandoua mainile, niciodata doar intr-o mana! Adica, intr-un cuvant, m-am babit de tot!!!! Asa ca m-am lamurit: nu e nimic grav! Trebuie sa ma feresc doar sa nu ajung!
Ralcat, ce fain suna proiectele tale de vacanta!! Thassos!!!
Gabi, Catutza, pupici!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Katty, imi pare tare rau pt diagnostic. Dar sa stii k daca te adaptezi recomandarilor, nu vei avea nicio treaba, iti spun din experienta !!! Multi, multi pupici la tine sa nu simti niciun disconfort cu shalele



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Daria bun venit inapoi. Ma bucur ca a reusit operatia.
Leditia, daca ai reusi sa te inconjori de ganduri optimiste ti-ar fi mai usor un pic sa suporti neplacerile sarcinii si ingrijorarile firesti. E greu, stiu, dar cu muuuult efort de vointa sigur vei reusi.
Promit ca scriu maine despre cura de dezintoxicare, care ma zpaceste de foame, de mananc si litere , ma simt de parca as fi mahmura, dar peste 20 zile cine va fi pura, dezintoxicata si mai slaba cu un rand de colacei ? Sper ca eu, ca daca nu ... spume fac.

Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia,
Alex, Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Daria
katty,imi pare rau de diagnostic...ai mare grija de tine.
Ralcat,eu sunt optimista pana la proba contrarie..Adik sunt optimista mai mereu,dar si cand mi se intampla ceva..nah,asta e slabiciunea mea ,temerea mea.In rest ,stiu ca pot si o sa reusesc in tot ce-mi propun si-s optimista in general,dar sarcina nu depinde doar de mine...si nah,daca eram la prima poate nu ma panicam asa si nu ma ingrijoram...dar e a 4-a.
Aseara m-am uitat la Friends..am toate sezoanele si imi place enorm,m-as uita mereu...Si cum mancau ei cipsuri si beau bere..am simtit ca-mi ploua in gura de pofta si ca vreau.Asa ca mi-am trimis iubitul sa-mi ia cipsuri si o bere fara alcool
Eu oricum is pofticioasa..Mereu cand il vad pe al meu ca mananca ceva ii fur din farfurie,chit ca mi-e foame sau nu..pur si simplu de pofta
pupici

POZE
my baby
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Asa da, Ledi, optimista si increzatoare ! La asa galerie ca a noastra, ne vedem peste 33 de saptamani cu majoretele !

Ralcat, io astept cu frenezie cura aia ... pls ... fa-ti mila maine de o grasaaa



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Daria , bine ia revenit pe forum! ma bucur ca esti bine si ca ai cateva zile libere

Katty , multa sanatate

Leditia , eu zic sa lasi curatenia, si orice alta treaba, macar sa treci cu bine de primul trimestru

Gabi , ce fece Bogdan, cum merge recuperarea?

noi am fost la mama la curte, a fost frumos dar obositor totusi, intregul




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput