FIV 179

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Cristal mult noroc la intalnirea cu dr. si abia astept sa-mi spui parerea lui despre hidrosalpinx.
Moniland sa ne ajute d-zeu si sa ai gura aurita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi_m spune:

Buna,
si eu am incercat sa ma programez pt. ziua 21 la Giulesti dar prof. Marinescu nu este in perioada 26.05-06.06 si va trebui sa astept luna urmatoare...
Am mai vazut aceasta intrebare, dar nu si raspunsul... la cate zile dupa ziua 21 incepe inhibarea ? imediat ? Ma streseaza aceasta zi , pt. ca nu stiu daca intru in program sau e posibil sa ma programeze altadata ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adenuti spune:

mimi- eu am inceput inhibarea in ziua 21-a .bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Cristal1995 multumesc frumos de urari!
Iana_mari sa fie cu noroc atunci! Eu am gresit, nu pe 6 ci pe 9 iunie merg la eco la profu' si sunt curioasa ce schema i-mi va propune de data asta. Eu sunt tare nehotarata acum si inca nu stiu cu cine voi face FIV-ul. Ti-am mai spus ca am fost si la dr. Predoi si mi-a suras ideea monitorizarilor din 2 in 2 zile si testarea Estradiolului tot din 2 in 2 zile, pe toata perioada stimularii. Mai am inca o programare maine la alt medic la Gynera, asa ca poate zilele astea voi lua o decizie, in sfarsit!! Multa bafta i-ti doresc, sa fie FIV-ul cel norocos si sa deschizi partie la Odisee si pentru noi!

cu drag Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

La multi ani, tuturor sarbatoritelor de azi, si implinirea tuturor dorintelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Buna dimineata!

La multi ani cu sanatate si impliniri celor ce azi isi serbeaza onomastica!
Sa ne traiti cu numele!

Am vorbit si eu ieri cu dr.-ul si din cauza aglomeratiei mari de la Giuly in perioada asta am hotarat sa o lasam pt. septembrie.Vom fi gasca mare la toamna...!


Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Adenuti mie mi-a intarziat CM vreo 3-4 zile din cauza tratamentului. Cand a venit, a curs mai putin ca de obicei dar s-a intins pe mai multe zile. In mod normal dureaza 4-5 zile, acum a durat vreo 8 sau 9, dar repet, foarte putin spre sfarsit.
Imi pare rau ca te simti asa rau. Si mie mi-a fost putin greata la un moment dat dar nu am dat prea multa atentie. Nici nu mi-am dat seama ca ar putea fi de la tratament. Hai ca ai trecut de jumate, mai ai 6 zile. O sa mai faci diphereline si dupa dar e posibil sa iti micsoreze doza, mie mi-a injumatatit-o.

Gagici, maine aveti treaba, trebuie sa-mi tineti pumnii, am punctia.
Deci, va rog foarte mult sa va focusati! Cat mai multe ovocite, minim opt ne trebuie ( vrem sa incercam blastocist ). Asadar, tinem pumnii cu scop precis, DA!?

Va multumesc si va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adenuti spune:

LA MULTI ANI celor care isi serbeaza astazi onomastica ,sanatate si implinirea tuturor dorintelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betuta spune:

Buna fetele si LA MULTI ANI,
cine ma poate ajuta si pe mine cu un raspuns legat de histeroscopie. M-ar interesa cat te tin in spital, cam cat se da la doctori, ce tip de anestezie se practica, cam cum te simti dupa?

Va multumesc si va doresc tot binele din lume si cati copii vreti fiecare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Buna fetelor !

de ieri am inceput FIV ul la Medlife ; sper sa fie intr un ceas bun si Dumnezeu sa ma ajute sa ajung pana la final cu bine si sa am bebelusul dorit ! estradiolul a fost 33,5 si am primit doza minima de Puregon de 100 u.i/zi pana vineri cand o sa merg din nou la eco;


pupici tuturor si la multi ani sarbatoritelor !



In asteptarea minunii! Daria. Foto de familie !

Mergi la inceput