FIV 179

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns @dodo@ spune:

Buna fetelor, va urmaresc zi de zi, am devenit dependenta de voi. Cand intru in casa prima data deschi net-ul sa vad daca mai sunt ceva vesti. Intotdeauna, sper sa fie bune, dar din pacate mai sunt si fete care inca mai sufera in asteptarea marii realizari. DD este cucnoi si ne va ajuta pe toate.
Am si vesti noi, am reusit sa ma programez la Giuly pentru Z21, asa ca incep marile sperante si emotii si pentru mine.Am programare pe 6 iunie.
Deja ma gandesc la injectiile pe care le am de facut. Nu mi-a placut niciodata sa fac injectii, totdeauna le-am evitat, dar acum fiind incu totul alt scop, imi va fi mai usor.
Apropo sunt dureroase injectiile in burtik? N-am facut niciodata.
iana_mari, si eu tot la dna dr. COCEI merg, imi poti spune ce tratament ti-a dat si cat te-a costat? Multumesc
catalina2307, multumim ca inca ne mai vizitezi si ne ajuti cu sfaturile tale. Sarcina usoare si sa-ti dea DD doi copilasi frumosi si sanatosi
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Iana_mari: simt ca de data asta va fi totul bine...
Dariela: nu am mai vorbit deloc. Astept sa-mi povestesti mai multe, cum a fost, etc.
In legatura cu intepaturile, am avut si eu, nu prea se recomanda mamografii decat dupa o varsta mai....inaintata, dar puteti face echografii mamare. Mie la aproape toate tratamentele mi-au aparut chisturi la san, m-am panicat dar, la aprox 1 luna dupa ce terminam tratamentul se retrageau singure. Am inteles ca sunt chisturi de foliculina, sper sa nu vorbesc prostii. Eu mi-am dat cu Mastroprofen (gel) si am mai luat Mastodynon picaturi (inghitite), DAR atunci cand am terminat tratamentul si am constatat ca nu este sarcina!
Bafta celor in tratament!
Ioana: la multi ani si din partea mea, cu o mare intarziere, dar nu prea am stat pe acasa in ultima vreme!
Pupici

Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

@dodo@ mie tramentul mi la dat Marinescu nu Cocei.Deocamdata ma costat 480ron.dipferelinul,dar acesta este pt, inhibare nu stiu inca ce-mi da pt. stimulare.
Injectiile in burtik nu dor deloc.Eu mi le fac singura.Succes.
Cristal,iubita sa te auda d-zeu Tu ce mai faci te-ai hatarat pt. o noua laparo.?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Albena - Eu nu prea am simtit intepaturi in zona ovarelor decat in ultima perioada si de fiecare data am avut 17-20 de foliculi. Asa ca nu este o regula.
Iana mari, digeka, cristal - M-am mai linistit putin desi la mine intepaturile au aparut la aproximativ 5-6 luni de la ultimul tratament.


Dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Buna fetelor,

Revin si eu azi, dupa ce ieri am facut HSg-ul la Giulesti cu rezultat ok. Si uterul arata bine, ca de fapt asta a vrut dr sa afle. Am dus si restul de analize la dosar, dar mi-a picat tavanul in cap cand a venit vorba de programare: m-a programat in octombrie! Cu multe insistente si lacrimi am reusit de la Cocei sa ma puna pe lista de iulie, in caz ca renunta vreo fata. de iunie nici nu poate fi vorba, desi sunt Z11 si aveam timp berechet, dar sunt multe fete chiar si la "rezerve".Am inteles de la dr mea, Hodovanu, ca in general se taie cate o fata de pe lista cel putin si ca am sanse sa fac in iulie. Daca nu, nici nu ma gandesc a astept pana in oct., ma duc in Austria de la primul FIV si gata. Mi se pare absurd sa stau sa ma rog sa iasa o fata de pe lista ca sa apuc sa fac in iulie!
Dodo, tu cum ai reusit sa te programezi in iunie? Am inteles ca atat Niculescu, cu care fac eu, cat si Marinescu sunt full full, nu stiu ce sa zic, dar sunt tare confuza.

Fetelor, vroiam sa va intreb: cate zile dureaza din Z21, cand incepi inhibarea?
Sunt descurajata, deja sunt satula de Giulesti si tare ma gandesc la o alternativa....

va rog sa ma schimbati pe listuta, la FIV de iulie-august, cu putin noroc

Va pup si succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

iana_mari: luni, pe 26, am marea intalnire cu Ron-El, sa vad ce zice si el de operatie. Eu, una, sunt foarte hotarata s-o fac, si am sa incerc s-o conving pe d-na dr Gherasie ca asta vreau... Si, dupa asta, sa ma horatasc odata la ce clinica voi face urmatorul fiv, ca sunt taaaaaaaare in dubii. Acum zic ca in Austria, in 10 min vreau in Grecia, peste o juma de ora in Ungaria si tot asa...
Pisik: depinde la cat timp iti vine CM. Eu, care am un CM undeva pe la 35-45 zile, am facut inhibare 14-18 zile inainte de stimulare. Oricum, nu-ti va incepe stimularea pana nu apare CM. Bafta multa!
Pupici

Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albena spune:

Dariela,multumesc mult de raspuns,mi-a mai venit inima la loc...pana maine cand merg din nou la ecografie
Multa bafta tuturor(tare aiurea e cand trebuie sa faci injectii zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Pisik eu am facut inhibare 22 zile iar stimulare 17 zile. Dar depinde de lo o persoana la alta, in functie de rezultatele analizelor.
Pup si succes

10+ cu 2 louloudakia
Va iubeste mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns @dodo@ spune:

pisik06 si eu am patit la fel ca tine. Am fost la control la inceputul lui aprilie si m-a programat in iunie-iulie. Si eu am fost nervoasa la inceput, dar am vazut listele cu ochii mei si intradevar era full. Dar poate tu esti mai baftoasa si prinzi in iulie. Multa, multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Iana, nu data viitoare, ACUM va fi cu final fericit.
Pisik, ma bucur ca e totul ok cu uterul. Cel putin ai taiat problema aceasta de pe lista.
Zouzoulina, cume la voi? Caldura mare?

Mergi la inceput