Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (145)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by Sabina

mai Roxana, si eu care speram ca te-a trimis la psiholog
lasand gluma, imi pare bine ca te-ai convins :)




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Nuuu, doar mi-a zis zambind ironic "Baiatul a stat la 8 luni jumate si dvs voiati sa fie primul"

Dar nu i s-a parut anormal ca ma preocup daca este ceva cu el. Adica nu s-a indoit de faptul ca nu a stat bine inainte sa ajung acolo.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sa va spun ce a facut acum seara perfotratorul de tatzilici, a tatzilit el acolo, iar la un moment dat a scos tatzi din gura, s-a uitat la ea, a mangaiato, a mai papat putin, a scoso iar, a pris sfarcul intre degete si l-a bagat in gura si tot asa, am schimbat tatzilica si dupa putin timp a repetat operatiunea, l-am lasat putin si am plecat de langa el usurel de frica sa nu ma taxeze( m-a taxat de mana dupa baie), a ramas sa se alinte cu tati si cica sa adoarma.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Am reusit sa imbrobodesc si eu copii. Vlad doarme si sarbatorita e cu ta'su, ii citeste povestea de culcare. Va multumim de urari, vi le intoarcem inzecit.

Prisi, imi pare tare rau ca printesa e bolnavioara. sa se faca bine repede.

Rox, bine ca te-ai linistit. A fost un finutz nenea neurologul. Nu te-a trimis la psihiatru.

Eu am fost la gradi, am prestat petrecerea de acolo, apoi o tura in mall sa mai iau niste hainute de vara copiilor, pe urma acasa, bag PAG la greu ca e o vraiste de nedescris. Maine am pogram administrativ toata ziua. Sper sa ma lase Vlad, ca altfel e jale. Miruna o sa fie la o alta zi de nastere cu taica-su toata dupa-amiaza, asa ca raman singurica sa termin pregtirile. Si duminica party . Moama, zici ca organizez ditamai nunta.



Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

buna seara, intru si eu pe fuga ,

LA MULTI ANIsarbatoritilor de astazi .
Domnisoara MIRUNA sa cresti mare si sa aduci numai bucurii parintilor tai !
DUAMNA CARPATINA foarte frumoasa Ioana ,sa-ti traiasca .
PRISI multa sanatate MIRUNEI .
ROX ce bine ca te-ai linistit in privinta lui Andrei .
DEVYLLAce draguta e ERIKAcea plimbareata si vorbareata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Cecilia, cam asa face si Vlad cu dansa (cu tzitzi adica), daca e satul si are chef de joaca. Zici ca-i pisica cu motocelul.

De kilograme nu ma plang, si intru in aproape toate hainele vechi. Dar ma uit cu jale in oglinda la sunca pe care o am in loc de abdomen (abdomenul meu plat de alta data ) si m apuca plansul cand vad cat e de fleoshcaita si plina de vergeturi. Si de azi intr-o saptamana plec la mare.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Sabina pai dupa 2 ture de dieta (maine o retmin pe a2a) am dat doar 7 kg jos, am cam 66 jumate, dar dimineata , seara am vreo 67, as mai avea de dat inca 7 sa fiu cat de cat multumita...faza nasoala e ca daca ma imbrac in ceva ma strans se vede ca am slabit destul de bine, daca-mi iau mai largi parca-mi atarna burta, nu stiu ce sa fac sa scap de ea, aseara am reusit sa fac 14 abdomene, sa vad in seara asta daca iese ceva

Cecilia
Ana spor la treaba si petrecere frumoasa

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

sa va zic, in seara asta i-am dat lui miru Augumentinul pe care l-a luat fara nici o problema, acum inainte de somn am vrut sa ii dau Nurofen si a vomitat , asa a facut si as'noapte, tot dupa ce a simtit gustul la Nurofen, cred ca a dat afara si antibioticul, acum nu stiu ce sa fac, ca antitermic, i-am pus un supozitor cu paracetamol, sper sa nu mai faca febra dar daca nu-si mai face antibioticul treaba....

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ANAspor la treaba maine si distractie placuta duminica .
Eu va las ca micuta mea terorista este tot maraita ,se trezeste noaptea de cel putin trei-patru ori ,iar eu maine lucrez pana la 14 si apoi trebuie sa mergem la o petrecere .Duminica mai avem o aniversare si as vrea sa fac si ordine ,sa repet cu Alex pt teza ...off

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Prisi, ai incercat panadol in loc de nurofen? Ca ala e gretos rau.

Maria, sa stii ca Vlad s-a mai potolit un pic. Azi noapte s-a trezit doar de doua ori, iar acum vad ca doarme de aproape doua ore stanca. Nici n-a miscat. Spor la treaba maine.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Prisi, abia acum s-a mai obisnuit Andrei cu nurofenul, dar si acum il mai dau cu forta cand e cazul. Il suporta numai pe cel cu capsuni, celalalt este mai innecacios. Incearca sa nu il mai dai impreuna cu antibioticul. Si noi am patit la fel cu vomitatul la raceala din ianuarie si dr a zis ca daca a trecut o ora de la antibiotic este ok. Oricum si eu prefer tot supozitoare, ca nu suporta siropelele. Nici Panadol, nici Calpol. Dar culmea, si el lua Augmentinul fara probleme, insa nu e asa dulce ca Nurofenul, am gustat si eu si imi taie respiratia.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput