Puiuti de Randunici 2008 !! (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Bai Cristina!!! Si dc ai sti ca am alergat la calc. smulta, nespalata pe fata, in pijamele...vai mama mea, numai sa fiu prezenta cu cafeaua!!! Doar am vrut eu aseara sa te intreb la cat tre' sa fiu prezenta la apel, da' la mine serile sunt cu program artistic, are fii-mea o energie...Acu beau tot de la tine, ca tot ai facut-o, dar revin dupa ce ma aranjez si eu nitel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Alice - Nu cred ca reusesti sa dai tu ca tre' sa mai faci un copil pentru asta. Eu ma trezesc in functie de unul sau de altul, sau de amandoi, dar cand ma trezesc din cauza la amandoi sigur nu mai dau ca nu apuc la calculator, e jale mare in casa cand is singura cu ei doi dimineata, 2 pampersuri de schimbat, 2 biberoane de servit, un prunc la ragait, unul la atarnat de mami pe motiv de gelozie, nu mai continui. Iar seara...seara avem si noi momente artistice. Ii fain, ce sa zic...Daca la Vladic au trecut tare greu primele trei luni, la Daria luna asta vad ca trece de nici nu apuc sa ma uit in oglinda de repede. Asa ca baga repede si tu inca un prunc, sa fii in rand cu lumea la cafe.

PAMPERS MA OMORI CU RECLAMA TA!!!

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Cristina, si eu la cafea! Desi Rebecca si-a reglat somnul de noapte, tot sunt adormita dimineata! Acum motaie in leganut, Razvanel e la gradinita, a pupacit-o o gramada inainte sa plece! Dragul de el, sta numai pe langa ea!
Frumoasa mamiceala cu 2 copii, desi uneori iti vine sa te duci pe campii!

Remalis, frumoasa camera Rebecai!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Clau - eu mai am "doar" 1 an si 4 luni pana il dau pe Vladic la gradinita . Mama cateodata stau si visez cu ochii deschisi cum o sa fie atunci Deocamdata astept cu nerabdare caninii, 4 la numar, inca 5 masele si cred ca imediat dupa aia incep cu dantura la fetita . Pe de o parte va invidiez pe voi, mamicile cu copii mai mari,ca ai reusit sa faceti o pauza , dar pe de alta parte ma gandesc ca sunt totusi norocoasa ca n-am apucat sa ma relaxez si am inca mana data , iar de scapat, scap odata aproape (numa sa nu vina cumva si bb3 ca o iau si eu pe campii atunci)

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Ali - am vazut dolofanica, si pe surioara! Faini copii ai facut, mamicuta!

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

'neata!
Mai avetisi pentru mine?


mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

quote:
Originally posted by tuchita

'neata!
Mai avetisi pentru mine?


mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze



Cat incape! Cum ii Ilinca? Dar Seb?

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Neata!
Cristina, oricum nu inteleg de unde ai atata energie, mamico. Uite, eu am avut chiar o noapte linistita si tot ca dupa o garda ma simt. Si cand am mai dat adineauri cu ochii la TV de un reportaj despre Praga, primul loc din strainatate vizitat impreuna cu randunoiul si de care am ramas etern indragostiti, mi-au tasnit lacrimile...si m-am intrebat oare cand vom putea sa revedem Praga iubirii noastre...
Ariel, de ce sa spui ca simti ca se rupe o legatura cu puiul tau??? In primul rand n-ai pierdut laptele de tot si asa putin cum e trebuie sa-l mai pui in continuare pe Teo la san. Iar daca nu va mai fi deloc...sa inteleg ca tu crezi ca o mama care da biberon e mai putin mama?...Vei vedea ca nu e asa; te cred ca e frustrant, cu atat mai mult cu cat ai alaptat bine-mersi un copil si nu ai avut astfel de probleme dar capul sus, nu esti singura! Si va fi bine. Interesant sfatul privind ragaitul la cei cu reflux...eu am incercat si asa sa o ragai pe Iulia dar aproape niciodata nu a mers, daca nu o salt pe umar ca pe un sac sunt putine sanse sa o ragai. Iar cand ragaie...maamaaa, ca un porcutz autentic face, am impresia ca jumate din stomacelul ei era aer!

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Cristina, eu n-as fi stat atata intre copii, dar asa a fost sa fie! Ma gandeam ca nu o sa mai raman deloc insarcinata, dar Doamne Doamne mi-a ascultat rugile si a aparut testul cu 2 liniute...
Dar intr-adevar tu nu ti-ai iesit deloc din mana!! Eu recunosc cu mana pe inima ca uitasem aproape tot, parca am luat-o de la 0!

Tuchita, da, hai la cafea. Ce mai face ILinca?

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

buna dimineatza!!

Azi facem si noi 3 luni! nanananana!

Ali sarumina de urari! ti-am fazut copii , fumosi foc , sa-ti traiasca!!

Remalis, bun venit si nu fi suparata ca nu a fost cu intentie sa te oocolim , hai la mamiceala , .....si scumpa camera fetitei , sa-ti traiasca

Cristin a, sar'na de cafea

Bai , eu ieri am avut program administrativ , casa, bec si farmacie si apoi plimbare cu piticania( de la 13 la 18).
alalataieri am scris un mesaj cu tot ce a vizionat : poze de la botez ( Clau ) cu nora si cuscra frumoase),si am mai vazut puiuti frumosi , delphinasul lui Sovi , Andreiul lui Delphina scumpa, si am mai vazut dar cer permisiunea sa fiu uitata si sa nu mai revin ( din cauza de copil) asupra capitolului. sincer nu am timp
Editez sa completez ca-s cu capul rau , nu am mai ajuns mesajul la voi pt ca se intrerupse curentu si .....ioc mesaj.

va si fug ca plinge copilutzul

o zi uaoasa sa aveti



Giani .. Mamica de ANDREI ,....


andreiul meu
www.onetruemedia.com/shared?p=5bc6f5660d90bedd8e8485&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Andrei=minunea mea

Mergi la inceput