Fetele din America (109)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

quote:
Originally posted by ancadm

alintaroma,
sotul meu a trebuit sa isi reinnoiasca pasaportul anul trecut si am trimis toate actele prin posta, la consulat. Noi apartinem de cel din Chicago. Cred ca iti trebuie un formular pe care il gasesti pe site-ul lor, pasaportul vechi daca a expirat sau copie dupa primele pagini daca nu a expirat inca, copie dupa certificatul de casatorie, doua poze de pasaport si un plic autoadresat si timbrat in care sa iti trimita ei pasaportul nou inapoi. Parca astea au fost hirtiile pentru el anul trecut, mai verifica si tu pe site ca sa fii sigura ca ai pus tot ce trebuie. Aaaa! Era sa uit ce era mai important! Taxa de procesare.
Anca, Andreea (7 ani) si Monica (9 septembrie 2005)



tzucu-te-as si multam frumos
Si noi tot de Chicago apartinem dar site-ul m-a dezamagit profund ... pare a fi facut de amatori, parerea mea desigur .
Intrebarea mea e unde se pot face poze pentru pasaport ca habar nu am. Acum pe site zice de 4 poze pasaport.
Inca nu au expirat mai avem o luna (doar al meu expira si al Biancai)
Mai tineti minte cumva in cit timp v-au venit?
Thanks!


Edit ca intre timp a scris si Ramona...
Pasaportul romanesc expira ca american de unde ? ca avem doar 2 ani de american land
In ro fostam da mi s-a parut mai nasol de schimbat decit aici ... numai ca aici nu aveam toate informatiile dar uite ca , cu ajutorul vostru o scot cumva la capat

Happiness keeps you Sweet,
Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human,
Failures keeps You
Humble,
Success keeps You Glowing,
But Only God keeps You Going

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Corinadana, peste $4?!!!!!

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Da Ramona, nu ti spun ca ma ia jalea cand ii facem plinul...59$ ptr 14 galoane. Si apoi mergem sa luam papa si uite asa imi stric toata ziua.

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Pai, Ramona, California e scumpicica. De ce te miri?
Asta iarna cand a fost sotul intr-o delegatie in Florida era benzina cu mult mai scumpa decat la noi.
Raport: am luat si eu aseara benzina cu $3.79.
Miereamara, felicitari pentru Mazarike.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

noi platim in jur de $100 pt mancare pe saptamana pt 3 persoane la care se mai adauga si iesitul pe la restaurante. nu prea iesim in timpul saptamanaii, dar avem sapt cand iesim vineri, sambata si duminica. nu la restaurante scumpe insa.

corina, sotul a facut de 2 ori reteta ta de aluat pt pizza si-i tare multumit, a mai modificat-o dar in sfarsit pare multumit.

in alta ordine de idei, ieri cand cocea pizza la cuptor i s-a spart in bucati placa de la pampered chef, acu' ma chinui sa vad cum iau alta-n loc :(

irina, salutari la baby si ma bucur ca te simti bine. de ce trebuie sa iei progesteron?

azi is fericita ca am de iesit cu treaba de la serviciu, tare-mi mai palc zilele astea :) am sa ma si opresc sa iau lunchul cu niste fosti colegi de munca in salt lake.

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Andreea ma bucur!!! pe 22 ma fac americanca, ha ha!sau mai bine zis si americanca.

A venit si teacher a lui Ralu la scoala, dupa 8 saptamani, nu am vazut copii asa de fericiti ca si colegii ei ieri. Ce inseamna sa fii un teacher iubit de copii...

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ramona, taxiul s-a scumpit si el iar de restaurante ce sa iti spun. am fost la Hard Rock Cafe varianta romaneasca, am platit pe niste fripturi de vita in care ne-am rupt dintii si niste sucuri in jur de 35 de dolari. M-am scos in schimb cu restaurantele arabesti, ieftine si bune, eu sunt inebunita dupa mancare orientala. Am mai fost pe la Tratoria (specific italienesc), foarte buna mancarea si acolo si mai ieftina decat la Hard Rock Cafe. Nu v-am spus dar sambata am iesit si la disco:), am dantuit cateva ore, nu am rezistat mai mult ca eram pe tocuri de 8 cm:)))

Philip, progesteronul il iau pt ca asa mi-a zis doctorul de aici din Romania, a spus ca este bun, il hraneste pe bebe si il ajuta sa se fixeze mai bine. Eu am avut o pierdere de sarcina in trecut+niste fibroame si a zis ca mi-ar prinde bine sa iau pana in 12 saptamani, dupa aceea preia placenta rolul si secreta ce trebuie pt bebe (asta am inteles eu).

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Si noi tot cu $3.77-3.79 luam benzina de la coltz de la noi. E drept ca nu stam chiar in miezul LA-ului, ci la 30 de mile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

quote:
Originally posted by Siminaf

Si noi tot cu $3.77-3.79 luam benzina de la coltz de la noi. E drept ca nu stam chiar in miezul LA-ului, ci la 30 de mile...



acolo la voi e mai cald oceanul, poti sa inoti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Miaule, sincer, de cind cu incalzirea asta globala, e mai frig in fiecare an, din 2004 incoace (ca atunci veniram noi). Deci si apa la ocean e tot mai rece, parca tot mai putine luni/saptamini pe an e destul de calda. Bine, pentru mine era rece si apa de la Marea Neagra, ca eu is o friguroasa.

Mergi la inceput