Bucurii de sept-oct 2006 (126)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Neata fetelor,

n-am mai intrat ieri si deja am ramas in urma.

Monique, frumusel renul tau!!!! Cosmi e totdeauna o dulce.

tasia, poate daca organizam o intalnire cu tine ma mai urnesc si eu pana in parc la Titan. ca asa mi-e de dor de fete si nu reusesc sa mai ajung in parc, ma tot duc pe langa bloc, ca m-am saturat sa conduc si mi-e cam greu cu burta asta mare. fetelor, aranjati de-o intalneala. la mine serviciul (SC DARIA + VICTOR SRL) este norma intreaga dar flexibil.

Lilina, am citit ca ti s-a intamplat ceva de rau cu parfumul, dar nu am ajuns sa citesc si ce. sa va povestesc apropo de asta o intamplare de acum cativa ani: eram internata in spital, raceala puternica la plamani. era imediat dupa revelion si eram foarte deprimata (pe mine spitalele ma deprima mult). si prietena mea s-a gandit cum sa ma inveseleasca: mi-a pus toate fardurile ei intr-o punga, parfum, chestii de cochetarie si a zis ca vine la mine la spital sa ma machieze si aranjeze, ca sa mai ies din starea de deprimare. plus o pijama haioasa. si pune punga pe clanta usii, iar jos, langa usa, punga de gunoi. ei stau la 4 etaje si arunca gunoiul afara. si la plecare ii spune sotului sa arunce gunoiul. sotul ia punga cu farduri pregatita pt mine si o arunca in tomberon, fara ca ea sa observe ce a aruncat el. cand ajung la mine, ea isi da seama ca nu are punga si, va dati seama scandal. la intoarcere cautau amandoi prin tomberon punga cu farduri, doar doar mai salveaza ceva: nimic, punga nu mai era. v-am povestit intamplarea asta ca poate asa mai o inveselesc pe lili vis a vis de parfum. oricum, lili, trebuie sa recunosti ca am avut gura aurita acum vreo cateva saptamani cand iti uram sa castigi la loto ca sa pleci in vacanta in Bali.

itzy, am o datorie la tine care imi sta pe cap. fir'ar sa fie, cum facem sa ne vedem?

m-am uitat cu mandrie la pagina de inceput, unde am vazut si burtikoasele de bb2. multumim Microbu (sper ca-mi aduc aminte bine, tu ai facut adaugarea) pt upgradare. daca se poate adauga la noi Andrei la nume. eu ii spun Victor, dar numele complet va fi Victor Andrei.

va pupam

Roxana & cocutzel Daria (06.09.06) + Burti- bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Buna dimi fetele...in sfarsit am net...yupiiii

Nu am citit nik din urma, acum ma apuc sa recuperez...

Suntem bine, poate oleaca agitati, analizele au iest ok, deocamdata stau in cumpana daca sa iau de acum vitaminele sa sa astept pana la 20 de sapt...voi vedea...

Revin!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina 7+
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Lilinooo, spor la cumparaturi!

Xandrutza, ii dau Smecta si Biseptol, dar nu-i plac deloc, i le dau fortat ca n-am alta cale. Si antitermice, ca inca mai face febra.
O enteroviroza mi-a zis dr. ca are.

E o zi superba afara, si noi stam in casa! of!

MamiLili, Alexutza, voi ce faceti?



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Alexutza, aparusi!

Mie mi-a dat sa iau Materna cu Se incepand cu saptamana 14. Pana atunci am luat numai acid folic si Utrogestan.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Gety - Utrogestan am luat si eu cu grasanu, acum vad ca nu mi-a mai dat...tot Materna mi-a dat si acum, dar din motive de kg, deocamdata am zis sa mai stau, sa iau mai incolo..

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina 8+
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Am revenit si noi din week-end-ul prelungit. Ma bucur ca v-au placut pozele. Multumim de aprecieri!
Am avut parte de o vreme superba zilele astea asa ca ne-am plimbat pana am picat lati. De ieri e si mama mea la noi pentru 2 saptamani! Sunt tare bucuroasa, mai ales ca ne mai ajuta cu Maria.
Am vazut poze foarte frumoase cu Bucuriile, nu nominalizez ca sa nu cumva sa omit pe cineva.
Gety, imi pare rau ca tiza noastra dulce iar nu se simte bine! sa-i treaca repede!
Am sa mai fac si eu poze zilele astea cu Maria noastra ca a venit buni cu geamantanul incarcat de lucrusoare pentru ea, unele mai frumoase ca altele. Sper sa apuce sa le poarte pe toate!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

multumesc, am fost aseara la cumparaturi si NU am cumparat nici un parfum, am luat de-ale gurii si pt.Vladone o sapca, o camasa de businessman si 2 perechi de chilotii...probabil primii lui chiloti pishaitzi....si am fost si in Bali (cu gandul)

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Lilina, felicitari pentru castigul de la loto! Noua nu ne dai nimic de baut cu ocazia asta?
Am uitat sa va spun ca am fost vineri cu fii-mea s-o inscriem la pediatru. Cum a pus omu' stetoscopul pe ea a si inceput sa urle. A zis doctorul ca avem un copil foarte energic de parca mai trebuia sa ne spuna asta. E ok, e sanatoasa, dezvoltata armonios, a si cantarit-o, are 10,8 kg deci e bine in mare. I-a facut si un vaccin contra pneumoniei care cica intra in schema de vaccinare aici in Germa, si mai trebuie sa mai mergem pentru un alt vaccin peste 2 saptamani. In cabinet avea doctorul si un centimetru de perete, am pus-o pe Maria "la zid" s-o masuram si avea 81 de cm incaltata cu adidasi! Asta e, e pitica, bine ca e sanatoasa. Daca o sa continue asa cu inaltimea va trebui neaparat s-o dau la un sport, sa ajunga si ea macar la un 1,68 m cand va fi adult.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Hai ca va bombardez cu mesaje. Dar vroiam sa va povestesc o chestie de la dr. La plecare doctorul i-a intins Mariei mana. Eu am vrut sa o iau pe Maria de manuta sa faca si ea gestul dar doctorul mi-a spus sa n-o oblig sa faca ceva ce ea nu vrea. Eu nu cred ca am obligat-o sa-i dea mana doctorului, dar daca eu nu-i arat copilului cum trebuie sa reactioneze intr-o astfel de situatie, ea de unde sa stie ce trebuie sa faca? Ca nu vrea sa dea mana e alta chestie, dar eu zic ca trebuie sa-i arati copilului cum e normal sa reactioneze intr-o astfel de situatie. Daca eu nu-i arat, ea nu va stii niciodata si va fi prost crescuta. Nu stiu, poate sunt eu mai conservatoare, dar eu asa gandesc. Eu zic ca chestia asta se poate aplica si la "nu o obliga sa salute, daca nu vrea", etc. Si atunci unde e educatia pe care se presupune ca ar trebui sa i-o dau copilului meu? Voi ce ziceti? Sunt eu conservatoare si are medicul dreptate?
In alta ordine de idei sunt suparata ca Maria nu a mancat ieri mai nimic. Nu stiu de la ce-o fi fost dar toata dupa-masa s-a hranit exclusiv cu biscuiti si apa. Altceva n-a vrut.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Lexi sa sti ca si Cosmina are acceasi greutate si inaltime.Si nu mi se pare o problema.
Cand a avut Cosmi enterocolita, cam asta a papat in primele zice sticksuri si lichide(apa sau ceai).Nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi. Sa bea multe lichide e important.
Cat despre educatia copiilor, ce sa zic. Si noi o invatam sa spuna " merci" sau " pardon" dar le zice cand are ea chef. Cred ca sunt micuti inca, nu strica sa incercam, dar nu sa-i fortam.

Hai mai Lili, nu te-ai ales si tu cu nimic din banutii castigati la loto.

Roxana, burtik si Dariutza.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput