Puiuti de Randunici 2008!! (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

deci ar fi bine cand transport Infanrixul, sa iau cu mine o gentuta termoizolanta de bere, in care o sa pun si o chestie d-aia de plastic care se ingheata, de la lada frigorifica..la cum e traficul...s-ar putea sa-i fac vaccinul la pol de care apartin eu, si e pe str.Roma pe undeva, departe de mine..
Stiam eu ca Naty zisese ceva de Rotarix, vroiam doar sa ma conving..am inteles ideea..si Tuchi si cuscra Roxyc!
Naty mie imi place rochita ta si iti vine ff bine! mi-ai dat o idee, voi face si eu la fel, dau spargere in sifonierul propriu sa vad ce gasesc si poate scap de shopping, nu-mi vine sa iau rochita si sa n-o mai port cand voi slabi...eu am o fusta care-mi place de mor (sper sa-mi mai vina), am purtat-o cred de 2 ori, dar nu prea am bluza pt ea si e cam dificila, o sa ma pozez sa va dati si voi cu parerea!
Asa ca, fetelor, avem treaba azi!!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

neata fete dragi! sau ziua buna...! bbeloiul nostru s-a frichinit iar aseara, tot in intervalul 22-24:))), peste noapte m-a "strigat" de vreo 2 ori, dar nu a supt cu asa mare elan...dr. pediatra a zis sa nu insist, caci e de dorit sa renunte usor la mesele de noapte, iar eu imi doresc din suflet asta:))) alex a mancat noaptea pana la 10 luni!. apoi au inceput frichinelile, partzurile si bazaielile de la ora 7, au tinut pana la 8, cand am adormit bustean, cu el in pat, oops, pana la 11, cand si-a cerut portia:)).am dormit de m-am spart si tare bine a mai fost!
acum doarme iar, dulce si senin in leganut, dar va trebui sa-l scol sa-l schimb, sa-l imbrac, sa plecam afara, in parc.

naty, merci pt poza de pe prima pagina. imi place rochita, e tinereasca si finuta. cred ca merge super cu accesorii rosii!ce zici? eu am numai 2 perechi de blugi si cateva tricouri in care intru...dar nu cred ca merg la botez, nu?:))) glumesc...

butucel, merci de urarile de sanatate! din fericire am rezolvat cu raceala de cateva zile. iau eritromicina in continuare, macar vreo 2 zile. sper sa nu revina iar aratarea aia!

si lui teo i-au facut ceva la calcai la spital...si am intrebat ce ii fac si mi-au zis ca nu stiu ce test pt hipotiroidie. e testul de care vorbiti voi???

cum zicea si tuchita, am inteles ca este normal ca bebeii sa planga 2-3 ore pe zi, fara motiv....cu toate ca motiv exista...stresul! bazaiala asta este seara si este datorata stresului acumulat peste zi. este ca un fel de descarcare nervoasa...de ce sunt stresati? de zgomot, de lumina, de tot ceea ce este strain pt ei. ei provin dintr-un mediu unde nu existau prea multe motive de stres...iar aici, exista cu duiumul!

va pup. am plecat afara, ca trebuie sa apara si buburuza mea de la gradi.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

ariel, ma bucur ca te simti mai bine!
naty, chiar asa, cu ceva accesorii rosii cred ca s-ar potrivi rochita!E foarte buna pt botez, ca nu e nunta sa te imbraci formal, zic eu..
Si apropo de tinuta, eu am anuntat lumea sa se imbrace casual, sa se simta bine, nu incorsetati, la cravate si papioane, mai ales ca e ziua!!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

amira ti-am trimis pm

http://community.webshots.com/album/563346200dAJmqg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

buna dimineata la toata lumea...

dragele mele (naty, stela, cristina kya), cu mare rusine trebuie sa va spun ca am o problema. am facut "invetnarul" la cumparaturile promise ca voiam sa merg azi sa le iau si m-am speriat de suma, ajunge la peste 5 mil si mi0e extrem de dificil sa-i scot acum. m-as imprumuta de undeva, dar cumva sa ne miscam repede sa-i pot da inapoi.

cred ca pe randunoi ii "loveste" ceva dupa nasterea copilului, apropo de jeep-ul in discutie de acum cateva zile...ca al meu a cumparat de pe e-bay o motocicleta. era de mult in dicutie, suntem mai fani amandoi, dar nu cred ca era acum momentul, titanad cont ca duminica avem si botezul, iar pe 7 iunie suntem nasi de cununie. eu fara toate datorita kg in plus. of of of, om scoate-o cumva la capat.

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

http://community.webshots.com/album/563183266NLYiXr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

bai frate, sunt rau cu capu'! eu cred ca la nascare am eliminat si juma' din neuroni ca m-am prostit rau! mi-am uitat parola de mail si innebunesc. faza tare e ca am uitat si care era raspunsul la intrebarea secreta!

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

quote:
Originally posted by amira_roxana

bai frate, sunt rau cu capu'! eu cred ca la nascare am eliminat si juma' din neuroni ca m-am prostit rau! mi-am uitat parola de mail si innebunesc. faza tare e ca am uitat si care era raspunsul la intrebarea secreta!



Mai fata, esti criminala! Abia astept sa te cunosc!
Mihatp, ti-am spus, daca ai un cont scrie-mi-l pe PM si-ti virez banii, daca e cazul chair pe toti si ma inteleg eu cu fetele dupa aia . Eu mi-am facut sistem de homebanking la ING si e bestial, fac ce tranzactii bancare vreau de pe internet de acasa.

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

voi faceti cadou nasilor la botez? am auzi ca asa se face...nu stiu ce le-as putea lua,ceva simbolic...ceva idei?

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

salutare randunici,noi raportam o noapte linistita ca de obicei de altfel cu mult somn mai exact pana la 11 timp incare eu am facut curat ,si pregatit mancarica pt mine si randunoi care a fost plecat sa achite suma integral pt stocarea celulelor stem prelevate la nastere,acum el a iesit afara cu bia ,ei cu bebelusha care tot plange ,nu vrea nici in brate,nici culcata ,nici in leagan nika nu-i convine.
Vio ce faine sunt pozele,sunteti superbi
amira ai reusit sa ii dai de cap parolei?
luny si noi la fel l-am tinut la frigi vaccinul dar de transportat nu mi-am facut probleme ca oricum este aproape policlinica si oricum trebuia un picut sa fie la temp camerei .
ariel bine ca ai dormit si tu mai bine,eu eram mai obosita cu bia,acum cu bebelusha dorm de rup ,mai ales ca o alaptez si numai e nevoie sa ma trez noaptea pt biberoane e parfum ,apropo cum incalziti apa pt laptic noapea ?eu pregateam de seara bibele puneam apa cat trebuia si il bagam in cuptorul cu microunde si noaptea doar puneam laptele si gata ,fugeam .
chiar ma gandeam cu ce sa imbrac la botez,naty e draguta rochita ta ,ma cam doare capul ce pot lua merge antinev ?sau iau nospa?
va

Flori mami de Bianca (29.05.2006)si acum de Madalina (04.03.2008)http://www.dropshots.com/florance82#date/2008-05-07/18:48:48

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Noi cand am fost nasi am primit fiecare cate un parfum Chanel

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput