Piei, ispita.... dulce (22)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelk spune:

quote:
citat din mesajul lui mariussimiuc

Chiar daca e pranzul eu va servesc cu o cafea si o [url="http://good-


mmmm, tare bine mai arata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Miha, bine ai revenit la prajitureala
fetelor stie cineva ce-i cu Natalia? nu are nimeni nr ei? eu il am dar acasa...cand vb cu mama poate ii zic sa mi-l dea...sper ca este ok si ea si copilashii...
pe toate

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk spune:

quote:
citat din mesajul lui monica-elizabet

Miha, bine ai revenit la prajitureala


Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Salutare.Eu am facut dulce ptr sambata.Am facut tortul de inghetata de pe culi,nu mi-a iesit sa pufos din cauza de frisca care nu s-a batut bine.Apoi am facut niste prajituri cu crema de frisca cu fructe,una cu caise si una cu ananas,la cea de caise am pus si jeleu de visine deasupra si arata ca scufita rosie.Am mai facut galuste cu prune dupa reteta Alinutei(sarumana) si strudel cu branza de vaci si visine(parca Laura de pe culinar).A! Si doua prajituri de ciocolata,una cu crema ganaj si una cu crema de unt si galbenusuri si foi de rulada si foi de bezea,dar la astea nu am poze..si nici la strudel n-am poze,a fost asa o zapaceala sambata ca n-am reusit sa pozez tot ce trebuia.


Monica,de ce sa nu fie OK Natalia?

HAi ca uitam sa va dau poze.aici si aici si ceva aperitiveaici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

adi, ce de bunatati ai facut
eu am pus acum infrigider un tort diplomat(facut in forma dreptunghiulara) reteta criss75
Natalia este bine, am reusit sa vb cu ea pe ym...nu o mai vazusem eu de mult dar nu-i de mirare suntem pe contratimp mai mereu nu o mai vazusem de mult pe-aici de aceea am intrebat...
numai bine tuturor si spor la prajiturit

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Vreau o prajitura....




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

pana la urma ce praji ai facut/

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica-elizabet

pana la urma ce praji ai facut/

Nici o prajitura.Asa ca acum rontai la pufarine. Poate maine.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

vai miha...da' se poate
nici eu nu am facut praji...doar clatite cu ciocolata si dulceata de capsuni

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Si eu vreau o prajitura...:)

Noi am mancat ieri clatite cu visine si frisca.Nu le-am mai asezat asa frumos cum face NAtalia,doar le-am umplut cu visine si frisca si am papaaat..yammy...si nici nu le-am pozat,daca nu le-am aranjat "mumos".Am facut clatite albe si clatite roz,hihi,visinile au lasat mult suc si l-am folosit in loc de lapte la a doua ture de clatite.



Mergi la inceput