Piei, ispita.... dulce (22)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

am incercat a doua reteta...ies bestiale, mai bune decat in brutarii
si...am folosit un cascaval mai tare(nici gand sa nu iasa)

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

salutare fetelor
mai,eu am tinut cura de slabire,am dat jos 5kg,iar voi imi aratati atatea bunatati,vreti sa le pun la loc?era o gluma,sper ca nu am suparat pe nimeni.
mama ce de bunatati am vz pe aici,briose si zebra Mihaelei suuuper apetisante,tarte,ingetata cu cioco in trei straturi si tiramisul Alinei de mare arta ,ca de obicei,multi ani sanatosi in continuare.
brava fetelor.eu am facut doar dulceturi,gem si compot pt iarna.
Monica ,Queije par un fel de eclere cu branza.procedeul e la fel doar ca se adauga branza.am dreptate?
Bubu,e total contraindicat acest topic daca tii cura.chiar voiam sa te felicit,arati superb in pozele de la botez.nu am apucat sa-ti spun.sunteti o familie superba.si mi-ai dat rochia ta o idee. cum sa o accesorizez eu pe a mea ,sambata sunt nasa de botez.cred ca am sa fac si ceva dulce,daca nu e f cald.la noi se obisnuieste ca la scaldatoare sa serveasca nasii cu dulciuri.daca e cald cumpar.

pupam prichindeii si mamicile lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

laura felicitari pentru kg=mele pierdute
da, prima parte a retetei este la fel cu cea de la eclere...numa ca faina de mandioca are alta consistenta si se mai adauga si branza/cascaval in ele si pana la urma ies ca niste painici mici cu branza...

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Chiar daca e pranzul eu va servesc cu o cafea si o inghetata.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Miha, eu iti multumesc pentru inghetata, desi ma lupt sa intru in pantaloni scurti fata sa rosesc. Macar stiu ca nu ingrasa asa vizibil ca prajiturile cu aluat si crema.

Poate pui si-o reteta, ca s-o incerc si eu.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Miria,reteta e cu 2 pagini in urma,postata de Alina.
Serveste cu incredere!




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

miha, multumim de inghetata
miria, bine ai revenit
pe toate

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Aha, acuma am vazut mesajul tau. Multumes! Am s-o incerc cat mai repede ca arata asa de bine! Iam! Iam!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Vad ca va gasesc pe pagina 2...
Eu am fost plecata o saptamana,in care evident ca n-am prajiturit nimic si vad ca voi tineti la poftele mele... Dar sa stiti ca am nevoie de idei pentru a-mi reintra in ritm...




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk spune:

Si eu vreau inghetata

Mergi la inceput