Asociatia PROADOPTIA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

In editia de maine a Evenimentului Zilei va aparea un articol despre asociatie si problemele adoptiei.

Ma bucur din suflet ca am reusit sa ne unim.



Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Felicitari, fetelor! Sincere!!

Credeti ca veti reusi sa aveti, pana pe data de 15 mai, urmatoarele date:
- denumire oficiala
- cod de identificare fiscala
- cont bancar (IBAN-ul)
?

Daca da, s-ar putea reveni la cei care au semnat petitia cu rugamintea sa completeze si sa depuna formularul 230 "Cerere privind destinatia sumei reprezentand pana la 2% din impozitul anual" pentru ca 2% din impozitul pe salarii DEJA PLATIT sa se duca in contul asociatiei. Ar fi minunat de prins acest tren, care nu implica un efort financiar suplimentar, ci doar unul de completare si depunere a cererii (la administratia financiara sau prin posta).

Detalii aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalv spune:

buna dragele mele , felicitari pt.toate demersurile facute;ma alatur voua si sper sa reusim ca prin aceasta asociatie sa luptam pt drepturile noastre si ale viitorilor nostrii copii

nusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia72 spune:

Si eu vreau sa trimit cei 2% din impozitul de salariu la Asociatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Rozi foarte buna ideea cu cei 2%.
Saptamana asta voi avea datele de identificare ale asociatiei PROADOPTIA , vom incepe inscrierile de membri , colectarea celor 2 procente din impozite si a altor donatii si sponsorizari.



Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia72 spune:

BUNA ASI ,

EU AM FORMULAR PENTRU CEI 2 % SI TREBUIE SA IL COMPLETEZ, ESTE FORMULARUL 230 DE PE ANAF. DACA VREI IL POT POSTA PE NET.
CLAUDIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabineta spune:

Rozi excelenta ideea cu 2%
chiar discutam cu niste prieteni anul trecut si ne ofticam ca am lasat 2 procente la stat doar pt ca nu am avut formularul respectiv si nu am stiut datele unui ONG oarecare...
asi imediat ce ai datele necesare te rog sa le scrii pe forum si apoi, fiecare dintre noi, are datoria de a convinge cat mai multa lume (rude, prieteni, vecini, orice) sa depuna cei 2% acolo.
ce ma bucur ca avem o asociatie care ne reprezinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

super ideea cu cei 2%.
Rozi ne indrumi ce trebuie sa facem? La noi la serv au inceput sa circule mailuri care sa ne impulsioneze sa directionam catre diversi...
Am primit asadar azi formulare pt declaratii 200 si 230. Pe acestea, amandoua, trebuie sa le completam, facem copie dupa FF si le punem la posta? Sau doar 230?
Ce altceva ne mai trebuie? Ca sa ne organizam mai ales ca e timpul scurt inteleg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia72 spune:

Hello,

Se depune numai formularul 230 de pe site-ul ANAF.

http://anaf.mfinante.ro/wps/portal/!ut/p/.cmd/cs/.ce/7_0_A/.s/7_0_1U6L/_s.7_0_A/7_0_1U6L;jsessionid=0000IIjoEN9bmCmsem-V1i-aHk3:1139eljn3/

Aici gasiti formularul 230 il scoateti la imprimanta . Acolo are si explicatiile.
Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Pe ANTENA2 se discuta acum in direct problema noastra !!!!!!!!!!!!


Tzuni mic si drag si scump si pisicos

Mergi la inceput