Gravidute & Mamici de IASI (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata!
'Neata, Monica! Cea mai harnica ai fost azi!
Ce optimista esti tu in ceea ce ma priveste
Da' ai idee cam cat am umblat dupa pantofi ieri? Crezi ca mai rezist?

Apropos, are cineva idee pana la cat e deschis Sirajul sambata?

Sa aveti o zi super, sa va distrati si sa va ganditi si la cei care muncesc


---------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

buna dimineata
LA MAI MULTE LUNITE STEFAN!!
Noi inca nu ne-am hotarat ce facem azi, iesim oricum..
Miha,ce scumpica e sarbatorita
Monica parca tu ziceai ca nici o mamica de la odiseea ta nu e din nou graviduta, eu am gasit una in "plimbarile" mele, monicabo, mamica de Andreea Ioana 11.07.07, e graviduta de noiembrie 2008.
O zi minunata!



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 6 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Noi suntem cu totii farnaiti.A avut Robert de data asta o mare generozitate,ne-a dat la toti. Speram sa ramanem la faza asta doar.
Am luat ieri si "batista bebelusului"...Sa-i dea DD sanatate celui ce a inventat-o ca altfel nu stiu cum o scoteam la capat.

In rest nimic nou si interesant...bazai si eu pe aici ca doar am avut 4 zile in care n-am facut nimic. Casa e iar cu fundul in sus,s-a adunat un morman de haine de spalat...Parca am fi vreo 10 in casa asta...Nu mai reusesc niciodata sa le pun la locul lor..


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

E mai greu in concediu decit cind am si serviciu.M-am saturat de mofturi de copii.

Acum fac turte in ceaun de tuci(in loc de piine).Cum facea bunica.La cererea sotzului .

Da Kriss,avem si noi o dar abia saptamina asta ne-a dat vestea.Sper ca vor urma si altele.

Ralu sper ca ai gasit pantofi.Nu de alta dar vin iar ploile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Am gasit pantofiiiiiii intr-un final. Cand mai aveam putin si urlam sa ma auda tot Iasul ca am nevoie de papuci marimea 35. Ca 36 erau ca si cum ar fi fost nr 38. Inca 2 degete aveau loc in pantof. Am luat ce mi s-a potrivit in seara asta. N-am mai facut absolut nici un moft. Nu-s tocmai incantata pana la superlativ, da' e bine Decat deloc...
Si cand mai gasesc ceva sa-mi placa, fac tot posibilul sa iau pe loc, ca altfel nu se mai poate.

Vad ca pe aici tare liniste a fost azi.

Miha, cum mai stati cu nasucurile?

Monica, au iesit bune turtele? De-ai sti de cand n-am mai mancat de alea.... si ce bune erau cand le facea bunica direct pe plita.... Ehehehe....

In seara asta am fost la concert cu Ducu Bertzi. Frumos, dar prea scurt
Maine seara avem Semnal M.

Am avut si ploaie cu gheata azi... Si ce ploaie... Am crezut ca nu se mai opreste.

Ce sa va mai povestesc? Ca aberez pe aici de una singura...

A... LA MULTI ANI FERICITI SI SANATOSI PENTRU RALUCA (BYU)!!!!

Gata, cred ca plec la nani mai repede, ca-s obosita de nu ma vad.
Noroc ca maine e sarbatoare si am de gand sa lenevesc
Noapte buna!

---------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Astazi, de Ziua Tineretului, iesenii sīnt invitati īn Piata Palatului pentru a-i asculta pe: Parlament, Corina si Konnecto-r. Concertul este organizat de municipalitatea ieseana si Consiliul Judetean Constanta.

De la ora 20, in Piata Unirii, concert Semnal M.
Sambata, concert Mondial.
Duminica, concert Mircea Baniciu.


--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata!
O cafea, un ceiut, ceva?

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

eu vreu cafea! ralu multumesc! ma bucur ca ti-ai gasit pantofi pe marimea ta. asa patesc si eu , multe colectii sau serii ce-or fi nici nu fac marimea 35!!!

LA MULTE LUNITE STEFAN!
LA MULTI ANI RALUCA!


miha sanatate multa la tot familionul!(toti 10) tu l-ai invatat pe robert sa fie generos, asa ca sa nu te plangi!!!

celia ma bucur ca sunteti bine! va pe toti trei!

michelle voi ce mai faceti? dominic inca nu alearga singurel dupa fetite??!!!

monica nu dispera! mai e putin si se termina concediul!

oana inca n-ati ajuns in iasi? daca nu, relaxare din plin!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

LA MULTE LUNITE STEFAN!
LA MULTI ANI RALUCA!


Ce vreme .... acum e soare si dupa ce te imbraci, cand ajungi la usa incepe sa ploua. Cand te dezbraci iese iar soarele.... Vreau sa vina odata vremea buna.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

buna fetele, io tot cu bb la purtator, dar vad ca de vreo 2 zile am dureri de burta si spate ca la cm, dar nu sunt contractii, sper sa mai stea puiul pana dumica dupa- amiaza , pana vine dr socolov.of mai sunt 2 nopti.........

http://www.dropshots.com/davidsolo2
http://www.dropshots.com/davidsolo3
http://www.dropshots.com/davidsolo4
http://www.dropshots.com/davidsolo5
http://bd.lilypie.com/7Gxkp3.png
ana-maria 39+ si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput