FIV 176

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabita78 spune:

KORA, nici nu stii ce fericita m-ai facut, deci ieri cand am facut testul eram abea ziua 8 si azi sunt ziua 9.

Parca am mai prins curaj.

Nici eu nu mai am absolut nici un simptom, nu ma mai dor sanii in schimb orice as manca ma balonez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabita78 spune:

KORA, nici nu stii ce fericita m-ai facut, asta inseamna ca ieri eram ziua 8 si mi-a iesit testul negativ, pai era prea devereme.Nici eu nu mai am nici un simptom, nu ma mai dor sanii, in schim sunt balonata indiferent ce mananc.

Sunt sigura ca vei primi cel mai frumos cadou pe 30.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Gabitza, era mult prea devreme la tine.
Kora, si eu am impresia ca mi sanii nu mai sunt asa tari si durerosi si azi m-am trezit cu un sentiment ca nu mai am nimic.
Undeva intr-un coltisor ascuns inca mai sper, dar ....
Pupici tuturor
Zouzou, multumim pentru majorete, si tuturor fetelor care sunt cu gandul la noi zilele astea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arucs spune:

KORA,GABITA,CLAUDIA va rog frumos sa fiti optimiste,mai ales acum in prag de sarbatori.Cu siguranta DD o sa aiba grija de voi si de puiuti.Hai,cu siguranta o sa fie bine.

LA MULTI ANI !celor care au nume sfant si numai reusite va doresc.Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

gabita, claudia hai sa ne tinem de manute toate trei si sa speram pana in ultima clipa!Doamne ajuta-ne....!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabita78 spune:

KORA, CLAUDIA ce mult mi-as dori sa reusim toate trei.Eu parca ma simt mai bine sufleteste de cand am aflat ca eram cu socotitul un pic inainte;aseara am adormit plangand pt ca am recitit FIV172 si am vazut ca alte fete in ziua 10 aveau beta destul de ridicata.

urmatorul test il voi face duminica, ar fi ziua 13.

Pana la urma vom reusi!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Fetelor, am fost ieri la d-na doctor Anca Gherasie, a fost foarte amabila, am sunat-o pe la ora 13 si la 17 eram deja la echo. Am stat mult de vorba, m-a intrebat ce am facut in Israel si mi-a zis ca, daca vreau, sa stau de vorba si cu Ron-El, sa-i mai cer o parere daca sa ma mai operez o data sau nu. Stia deja ca nu voi face fiv la ei si mi-a promis ca se va mai interesa si ea de o clinica unde nu se face pe loturi, dar se face ET cu blastocisti si chestii de genul asta. Asa ca pe 26 mai il voi cunoaste si pe prof Ron-El sa vedem ce parere are si el.
La echo a fost naspa, adica mi-a gasit un chist de 5 cm!!!! dar am rugat-o sa mi-l punctioneze ca sa scap si a facut-o. Am facut chestia asta ca de obicei, pe viu, dar am scapat si azi-noapte a venit si CM-ul. Deci porcaria aia era motivul pentru care nu venea. Acum mai am putine dureri de burta si de spate, dar sunt suportabile.

In alta ordine de idei, ma bucur mult pentru fetele cu rezultate pozitive si pentru cele cu gemeni (manumanu: daca poti sa-mi trimiti si mie un PM cu date despre clinica, ar fi super) si astept muuuuuuuulte rezultate pozitive in continuare.
Va pupic pe toate!

Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bondarel spune:

Buna, fetelor! Sunt membru nou, ma pregatesc si eu ptr FIV.
Am o mare rugaminte la voi: sa-mi trimiteti si mie nr de tel mobil al d-nei doctor Cocei, daca il stiti!
Adresa mea de e-mail este: ciobi782002@yahoo.com.
Va multumesc anticipat!

Alina Ciobanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Cristal bine ca ai elucidat enigma si ai scapat de chist!Ce eroina esti,sa faci tu punctionare de chist pe viu,fara anestezie!!!

gabita eu am sa fac un test de urina in zi 12,adica marti pana atunci nici nu ma gandesc....totusi noi facem mari prostii cu testele astea,dar....cine se poate abtine....

Eu am stat un pic in pat,dar nu prea mai am stare,vad ca au reaparut simptomele de cm,presiunea la ovare,fierberea in burtica,as putea sa jur ca acum-acum vine cm dar asta nu e posibil pt ca sunt in zi 23 si aceste simptome le am inca din ziua ET-ului,asa ca....sper,sper si iar sper....

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allgra spune:

Buna fetelor,

Felicitari noilor gravidute si mult succes celor in tratament.
am si eu 2 FIV-uri nereusite la Giulesti, prin urmare incerc sa ma orientez catre alta clinica. Ma tenteaza o incercare in Austria si am vazut ca sunt fete care au reusit acolo.
Madutz, poti sa imi dai te rog o adresa de mail pe PM deorece eu am incercat sa te contactez pe PM pt mai multe detalii dar nu am reusit. Multumesc.

Va pup si cat mai multe gravidute

Mergi la inceput