Meniu de Pasti

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Sacrilegiu zici?
dar ce bun este...la mine este simplu, daca ma apuca in ziua de Paste o toana ca vreau sa beau doar suc de morcovi atunci beau doar suc de morcovi :-)si am un sot model care-mi accepta toanele fiindca stie ca-s pe invers la capitolul mancare.

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Vreau si eu o reteta pt foi de napolitana. Am avut una buna si am pierut-o. Era cu zahar ars, nuca, margarina si nu mai stiu ce si cum se facea. Ma ajuta cineva, va rog

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia1112 spune:


SoriLea, cred ca te referi la foi Lica. Reteta e aici: www.reteteculinare.ro/forum/discutii/foi_lica_cu_nuca-3255/" target="_blank">http://www.reteteculinare.ro/forum/discutii/foi_lica_cu_nuca-3255/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Drob de miel ( cu adaus de pui ) reteta mamei mele : http://bucataria-sylviei.ro/drob-de-miel-reteta-mamei-mele/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina11 spune:

@flori76:nu pui otet in ciorba?
eu una nu pun faina....ci amestec galbenusele de la 4 oua, adaug smantana, iar apoi adaug zeama cat sa se umple castronul...si apoi torn totul in oala in fir subtire .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina11 spune:

Si ca sa raspund la subiect... ceea ce prepar pentru masa de Pasti:

Ciorba radauteana
Friptura de pui cu legume
Salata boeuf
Salata de vinete
Gordon bleu
Cozonac
Pasca(de ciocolata )
Spor la treaba fetelor!
P.s: oua rosii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

De Pasti voi face:
-pasca fara aluat
-tiramisu
-stufat de pui
-drob de pui
-ciorba de vacuta
-oua rosii
-salata

Eu nu mananc miel, iar pt sot gateste miel soacra-mea.

Va doresc un Paste fericit cu multa liniste in suflet!

Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Comerciantii s-au smecherit rau de tot!Au pus in organele de drob si mate,le-am vazut acasa .
Noua ne place f. mult gustul de miel,aici nu ar fi o problema,dar nu am idee ce se poate face cu matele.
Sa incerc cateva bucati,bine spalate ,sa le pun taiate bucatele mici ,dupa ce au fiert,la drob?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

B.nica sincer nu cred ca e o idee buna in matele acelea de exemplu intr-o zi cand ai chef de bucatreala poti face ceva carnaciori speciali, "visli" sau cevade genul le zice gasesti tu pe net o reteta. Stiu ca sut deosebiti, au si carne de oaie/miel in compozitie, mancam in Romania si imi placeau tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

matele se pun la drob. curatate, fierte si taiate - ti-au pus exact ce trebuie, b.nica, nu te-au pacalit. pacaleala era daca NU ti le puneau....
in alta ordine de idei, in acelasi mod le poti pune la ciorba de miel, dar tb sa le fierbi pe ele separat mai intai, in apa cu sare & otet, sa se "curete" perfect.

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

FEBRUARIE thing-a-day

Mergi la inceput