Meniu de Pasti

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinia2584 spune:

AOLEU AOLEU..AM VAZUT MAI SUS CINEVA SCRIA CA FACE FRIPTURA DE PUI SI DREB DE PUI LA PASTE.PAI CUM MAI?TOATA ROMANIA STIE CA DE PASTE NU SE MANANACA PUI DOAR MIEL.....E O GLUMA PROASTA SAU???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

mai nu te mai vaita, ca nu toata lumea maninca miel,unii prefera carnea de pui asa ca....fiecare gateste ce vrea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Bun gasit si multumimpentru ideie de bunatati .
Eu o sa fac ciorba de miel dupa reteta mea testata indelung http://bucataria-sylviei.ro/ciorba-de-miel/ fac Painea Pascala care se numeste Pasca si in nordul Ardealului unde am locuit eu dar este o paine clasica cu ou si branza rasa, reteta aceasta http://bucataria-sylviei.ro/paine-pascala/
Voi mai face o friptura asortata cu miel si vitel si porc sa impactoate gusturile.
Pentru aperitive voi opta pt ceva lejer gen rodele cu bunatati http://bucataria-sylviei.ro/aperitive-reci/ numai ca adaug niste slaninuta si ceva salam de Sibiu adus din Romania .
Desert inca nu stiu ce fac ....oricum daca o sa fie aperitive si ciorba de miel nici friptura nu o fac decat a doua zi ca e suficient.
Mai trag cu ochiul la retele voastre sa vad ce pot adauga pt subiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavinia2584

AOLEU AOLEU..AM VAZUT MAI SUS CINEVA SCRIA CA FACE FRIPTURA DE PUI SI DREB DE PUI LA PASTE.PAI CUM MAI?TOATA ROMANIA STIE CA DE PASTE NU SE MANANACA PUI DOAR MIEL.....E O GLUMA PROASTA SAU???

Aoleu aoleu,ma dor ochii de la literele tale!Pe bune!Si nu e o gluma proasta!

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavinia2584

AOLEU AOLEU..AM VAZUT MAI SUS CINEVA SCRIA CA FACE FRIPTURA DE PUI SI DREB DE PUI LA PASTE.PAI CUM MAI?TOATA ROMANIA STIE CA DE PASTE NU SE MANANACA PUI DOAR MIEL.....E O GLUMA PROASTA SAU???

Si daca nu ne place mielul nu mai mancam nimic de Paste?


www.bucataras.ro/miha/" target="_blank">Miha papa tot

De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavinia2584

AOLEU AOLEU..AM VAZUT MAI SUS CINEVA SCRIA CA FACE FRIPTURA DE PUI SI DREB DE PUI LA PASTE.PAI CUM MAI?TOATA ROMANIA STIE CA DE PASTE NU SE MANANACA PUI DOAR MIEL.....E O GLUMA PROASTA SAU???


eu abia astept sa mananc drobul meu din pui si nu stiam ca este o regula sa mananci ceva anume...este o traditie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Citat:
citat din mesajul lui catutza

Citat:
citat din mesajul lui lavinia2584

AOLEU AOLEU..AM VAZUT MAI SUS CINEVA SCRIA CA FACE FRIPTURA DE PUI SI DREB DE PUI LA PASTE.PAI CUM MAI?TOATA ROMANIA STIE CA DE PASTE NU SE MANANACA PUI DOAR MIEL.....E O GLUMA PROASTA SAU???


eu abia astept sa mananc drobul meu din pui si nu stiam ca este o regula sa mananci ceva anume...este o traditie!






Nu vezi ma ca toata Romania stie,numai noi nu,bine ca ne-a informat.Huh,ce bine,maine poimaine dau coltu' si eram neinformata!

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Daca se mentine pretul la miel asa de ridicat eu renunt la miel ca tot il mancam cu noduri ca imi era mila!
Stie cineva o reteta care sa fie simpla-simpla si f. buna de Pasca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

noi mancam peste si salata de cartofi,probabil am sa fac o supa de primavara cu multe verdeturi de sezon si oua rosii.Daca avem pofta de cozonac sau alte chestii dulci mergem in vizita la soacra

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Vaaaai Deus,sacrilegiu!Peste!Cum peste bre,e o gluma proasta!
Lavinia,iarta-ma,dar ai fost haioasa rau!

Hai ca nu mai zic,nu ma parati la sefa sa-mi dea cartonas,da nu m-am putut abtine

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput