Fulguleti de nov-dec-06 (169)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:





draga ana, multi multi ani printesei tale teodora!


tuturor celor ce poarta nume de flori!!!





Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

LA MULTI ANI, tuturor FLORILOR noastre!!!

Laura imi pare tare rau ca bona nu e asa cum credeai, ca Dani se poate sa fii suferit din cauza asta. Acesta e motivul pentru care eu am dat-o pe Ada la cresa. Si acolo invata lucruri nu tocmai bune: de exemplu ne da peste mana si ne musca cand nu obtine ce vrea; am intrebat-o pe educatoare ce e cu compotamentul acesta, pentru ca eu nu am lovit-o niciodata peste maini si nici Cristi; mi-a spus ca ele nu ii lovesc pe copii, dar sunt anumiti copilasi care fac asa si copiaza unii de la altii. Oricum sunt foarte multumita de serviciile lor; singurul inconvenient este insa faptul ca se imbolnaveste destul de des; Insa se intampla ca e mai rau in week-end,asa ca lunea poate merge iar la gradi. Am avut si o saptamana in care a stat acasa si atunci, ne-am luat pe rand liber, eu 2 zile , Cristi 2 si o zi a stat o verisoara cu ea. Am rezolvat-o pana la urma.
Chiar daca esti la inceput la serviciu, eu cred ca 2-3 zile pe luna nu e chiar asa mult daca stai acasa, chiar in concediu medical.
Eu lucrez 6 ore si am avut deja cateva zile libere. Asta este, suntem mamici si avem acest drept, indiferent ce spune angajatorul.

Va pup si sa stiti ca sunt si eu pe aici, cateodata.

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Diana
Sa iti dea DD multa sanatate, tie si familiei tale, fericire si bucurii in viata!

tuturor florilor!!!

dianarus mama este la onesti si lucreaza, soacra este tocami la Caracal, 640 km din fata blocului meu pana la ea. Daca ar fi fost mai aproape mi-as fi luat inima in dinti si il duceam. dar asa.....e prea mult, sa nu il vad pe dani cu saptamanile....nu rezist. nici florin, de altfel. voi vorbi cu ea, marti, luni mai ascult. cred, ca atitudinea ei are legatura si cu problemele de acasa, pentru ca dani a inceput sa simta acut lipsa noastra cam in aceeasi perioada. intre timp caut si cresa, maine merg la cateva sa ma interesez.

ruxandra habar n-aveam de incaltari. desi, daca am 20 de perechi de marimea lui dani (sau un pic mai mari) iti dai seama cam cat sunt de purtate. uite, chiar am sa ma uit la ele sa vad ce si cum. multumesc pt atentionare. asa deci, ai fost in vizita la d. sunt bine? ce mai fac? cand isi pune net? ca mi-e dor de diana!!!!!

bambo la noi cumparaturile se fac musai in trei, unul cumpara, dani mai alearga si unul sta dupa el. dar, dani mai sta si cuminte in caruciorul de cumparaturi daca ii dau ceva de rontait.

chris te inteleg perfect.

noi am fost la porumbei, o nebunie. bineinteles ca am luat tot ce trebuia in afara de aparat foto. dar sper ca dupa amiaza sa nu mai uit, sa va arat ce baiat frumos am.

va pup, fug sa fac ceva de mancare pt noi si poate apucam sa stam si noi 1h in pat

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Hai ma Laurici nu mai fi suparici! Dc pana acum eram convinsa ca nu vreau bona apoi tu ai pus sare pe rana. In mintea mea cred ca fff rar gasesti o bona care sa iubeasca pur si simplu copiii, sa nu faca nici un efort fatarnic.
Stiu ce zici ca e greu cu job, parintii vostri sunt indisponibili....dar spun ce as face eu...bona n-ar mai calca in casa mea nici o secunda. Problemele ei de acasa nu sunt o justificare.
Si eu ma tot gandesc la gradi.S-o dau pe garga peste vreo 3 -4 luni sa vad cum se acomodeaza...sau nu...sa vad cum reactioneaza bolile astea nesuferite la ea si sa pot sta cu ea acasa pan' implineste 2 ani....booonnnn si apoi dupa 2 ani cand se va imbolnavi, cine va sta cu ea acasa dc cei de la serviciu nu inteleg situatiunea??? grea intrebare. Pentru asta iar ar fi indicat o bunica/bona disponibila. E greu...
Stii, in parc vizasem vreo 3 bone, mi se pareau atat de iubitoare si eficiente....pe rand mi-au demonstart contrariul...una ca mesteca mancarea copilului, una ca ce sta ea sa faca papa ca in 5 min firb crenvustii, una zicea la cea mica ca e nesimtita ca sor-sa aia mare, toate barfeau parintii copiilor...jalnic.
Insa sunt convinsa ca exista un procentaj, intradevar minuscul, de bone care stiu sa fie prietenoase si cu frica lui Dumnezeu. Fii convinsa ca tu dc nu te joci de ex cu Dani intr-o zi in care te simti rau el stie ca tu-l iubesti si ca esti centrul universului pt. el. Doar prezenta ta langa el ii confera siguranta, liniste si seninatate.
Sincer....te felicit ca nu ai amanat chestia cu inregistratul. Sunt sigura ca intelepciunea de mama te va face sa iei cea mai buna decizie tu si numai tu impreuna cu tati de Dani.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

multumim de urari,minunatelor...,poftiti la tort,o reteta noua si permisa copiilor,exceptie face frisca si ciocolatadupa ce o degust va dau si voua reteta
are mama o floricica frumusica foccc,mi-e asa de draga...,azi parca-i mai frumoasa ca oricand


La multi ani,Dianarus
La multi ani,Teodora
La multi ani,floricele dragi si scumpe




Mamica stralucitoare
12+ + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Flore...mami in tara piticilor...asa e piticii dupa ce ca-s multi mai sunt si mici...cm in inaltime, cm la picior...Tu singura ti-ai dat explicatiile de baza...seamana cu tine, cu mama, cu bunica.
Ca sa raspund la pitic...Garga poarta 21 spre 22.

A-deju....vazut pe Doamna Ambasador intr-o clipa. Pe mkine nu ma deranjeaza reclamele astea animate. Vezi dc ai vedere distributiva, cred ca te incurca lentilele sau ochelarii. Iti faci rau cu mana ta. Ce face motanu'?



KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Dianarus, La Multi Ani mami de muschetari!

Ieri a fost ziua fratelui meu. Berbecii sunt niste oameni extraordinari, frumosi in exterior si perfect de frumosi in interior!

Asiza, poze nu mai avem cu londonezii??

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Dandusa, nu-i frumos ce faci! Pui poza si gata? Reteta? Hai bine ca m-am saturat doar cu vizionatul. La Multi Ani la floricica Crinuta!

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

LA MULTI ANI, DIANA!!!!
Sa fii santoasa si sa ai parte doar de lucruri bune in viata, mamica minunata ce esti

LA MULTI ANI, TEODORA!!!
Sa cresti mare si sa fii sanatoasa, ca frumoasa esti deja!
Anateo, sa-i arati mesajele noste printesei, ok? pupici

Happy Anniversary pentru toate FLORILE!


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Fetelor, multumesc frumos pentru raspunsurile voastre la pb mea...o sa caut crema cu uree, o sa incerc si cu ulei de masline si apoi merg la medic eventual, ca poate fi intr-adevar lipsa de vit. A.

Kikineata, hmmm...poze...bin' ca mi-ai adus aminte...tre' musai sa pun aparatul la incarcat ca n-am prea facut poze lately! Pupici
Dandusa, super tort!!! Baga reteta, nu sta!
Ruxandra, ai fost la Diana??!! Si n-ai facut poze???
Bambo, nici lui Denis nu-i prea convine la cumparaturi...sta vreo 10-15 minute in carucior fara sa zica nimic, apoi incepem distragerea atentiei, pe rand, prima data cu bibu', apoi ceva de rontaiala sa-l tina ocupat si nu in ultimul rand jucarii de la raionul pt. copii pe care i le dau pe rand si pe care le lasam la casa apoi ...functioneaza toate astea cam o ora si ceva...apoi musai sa-l scoatem din carucior si sa-l lasam sa zburde putin!

Va pup



Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput