Medicinisti din toata lumea uniti-va....AICI! (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

quote:
Originally posted by anca0234

ce stiti despre recoltarea de celule stem din sangele placentar?cat este de utila ?






Dati-i o sansa lui Matei sa traiasca!

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

Bine ai venit Mariuca.

sper ca nu ne-ati uitat.noi suntem bine,am inceput diversificarea,Iulia mananca uneori bine alteori mai nimic....


SARBATORI FERICITE !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Sarbatori fericite si linistite!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06) Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

HRISTOS A INVIAT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sonietchka spune:

Hristos a inviat! Nu v-am uitat cum as putea... dar peste agitatia acestor zile, cu cuptorul meu care s-a ambitionat sa-mi arda prajiturile, n-am avut de lucru sa ascult de doctorita mea de famile "sa dau copilului vitamine". Mai precis suc de mar. Si cum era si ziua cu vaccinul in care mi-a zis sa nu o alaptez 2 ore inainte si dupa, am zis ca o potolesc daca ii dau ceva. Dar desi putin, sucul de mar a facut ravagii... si astfel in Vinerea mare, cautam disperata un pediatru caci fata mea avea scaun cu sange, cateva firisoare dar suficient s-o iau razna. Si tot eu am fost cea certata pe buna dreptate ca ce am avut sa diversific la 4 luni jumate un copil alaptat... Acum suntem bine, dar am "haituit" biata doctorita si in ziua de Pasti ca tot nu-si revenise complet... Numai eu am innebunit ca ea e vesela si se chinuie sa se intoarca si azi a descoperit degetul ei mare pe post de suzeta si e foarte incantata... Si eu am scos Nelson-ul de la naftalina si m-am pus pe lecturat pediatrie.
Gata v-am batut la cap suficient.
Va pupam,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

HRISTOS A INVIAT!!! si de la mine, cu intarziere..
Mariuca , bine ai venit!!! Sper ca Ana e mai bine acum.
Diana, ai inceput serviciul??
Meg, dar tu nu stateai in PAntelimon...De ce zici ca spitalul e departe de tine???
Noi suntem bine, crestem , bebe misca si ma pregatesc sa iau prenatalul, numai ca habar nu am ce acte imi trebuiesc si unde trebuie sa ajung...

Cristina 24+ ,cu Mihai Daniel
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

aaa, ce surpriza placuta sa vad ca m-ati felicitat... da, am schimbat prefixul, adica de la 19 la 20 de ani


ma bucur sa va regasesc in forma. bun venit noilor colege!

eu am cam "rarit-o"cu forumul...intai pentru ca vreau sa ma reapuc de invatat, caci timpul zboara si maine-poimaine ma trezesc in locul dianei (apropo, multa bafta, diana!!!) si trebuie sa revin in activitate. apoi...nu-mi mai gasesc locul pe aici...am toata consideratia fata de voi, cele care inca mai incercati sa schimbati niste mentalitati rigide si confuzate de noile descoperiri medicale, dar eu simt ca trebuie sa iau o pauza, daca vreau sa-mi conserv energia si nervii. stiu, e o atitudine delasatoare, despre care altadata credeam ca nu imi face cinste...dar zau ca m-am saturat de suturi in fund! cine are nevoie de minee, stie unde sa ma gaseasca!

asa ca m-am hotarat sa intru mai rarut, doar sa ma relaxez, sa vad ca sunteti bine, ca aveti copilasii voiosi si sanatosi. nu stiu cat ma va tine pasa asta...poate pana ma aprind iar cu cine stie ce subiect....

fetele mele sunt bine...arina e lipita de mine...nu-mi imaginam vreodata ca pot sa iubesc cu atata intensitate si alt copil in afara de anya...nu pot face o miscare fara ea. dimineata, cand se trezeste si o mai iau in pat langa mine, pot sa mai dorm minute bune, caci ea sta si se uita la mine pana ma trezesc, nici nu se misca.
anya e alta fire, de mica a fost foarte independenta. acum, la 2 ani si jumatate, vorbim ca doua prietene la cafea si ne integem f bine. mi-a spus intr-o zi ca ea cand va fi mare, o sa manance guma de mestecat si inghetata (stie ca nu-i dau voie acum) si va avea un sot care o s-o iubeasca si care o sa doarma cu ea. eu am aprobat. dupa cateva zile, ma intreaba: "mami, eu sunt mare acum?"."da", spun eu mandra. iar ea:"vreau o guma!".

apropo de revenitul la spital...nu ma incumet deloc, nu prea ma trage ata. numai cand ma gandesc ce voi face cu fetele...si cum va sta arina fara mine. astept incurajari de la voi, cele care ati trecut prin "situatie".

va pup si imi sunteti tare dragi

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopuscasu spune:

Salutare, salutare dragele mele!

I`m back....nu prea am timp de povestit, dar pe scurt:
am stat de la 35 de sapt in spital cu amenintare de nastere prematura, am rezistat eroic pana la 38 sspt+4 zile si pe 14 aprilie am nascut un bebe Matei de 3700g, 52 cm si IA 10.
Am plecat din spital dupa alte cateva zile cu un nenorocit de pioceanic la bontul ombilical( Matei), cu o infectie urata si de care inca nu am scapat, Matei e pe Zinnat timp de 7 zile si aaa, am uitat si eu am plecat cu E coli.....asa ca traiasca si infloreasca germenii de spital


In rest, nu prea am lapte, ii dau deja completare cu Nan HA, pe mine ma mai doare inca operatia ca deh...au trecut decat 17 zile de atunci, sper sa ma refac urgent ca amindoi copiii tipa dupa mine

Anya, la multi ani fericiti impreuna cu fetele tale si sotul, bineinteles!
Cat despre iubirea la al 2lea copil, eu l-am iubit pe Matei din clipa in care l=am pus la san si l-am vazut mai bine( in timpul operatiei am zis ca e urat....deh...asa mi s-a parut) dara cum mi se pare un dragut si-l pupacesc toata ziua.
Mara il iubeste si ea f tare, vrea sa-i dea ea medicamentele, sa-l puna pe picioare, etc...suntem cu ochii pe ei mai rau decat pe butelie

Magda, te-am cautat la Elias intr-o joi acu vreo luna jumate cred, era sigur in martie la final, inainte cu o zi sa ma internez cu CUD, eram la curs la dr Fica,m-am dus la et 2 si la 1 asa m-au trimis unele doamne pe acolo, apoi mai aveam la parter sa te caut dar deja ma cam durea burta si am lasat-o moale cu excursia...te caut eu sapt viit ca tre sa dau fuga la cursuri altfel nu scap vie de la prof Fica
Magda, ce zici iti place numele Matei??
PS: nu gasesc semnul de facut cu ochiul.....

Cristina, te pup si ai grija de Mihai Daniel, iti tin pumnii!

Va pup pe toate si ne mai "auzim" cand am putin timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Anya, Diana, va admir !!! EU nu vreau sa stau decat vreo 3 luni acasa cu bebele!!! Ma gandesc ca daca lipsesc prea mult uit si medicina pe care o stiu( nu ca ar fi tare multa...)!!!
Nico, woww!!! In primul rand felicitari pentru bebe Matei!!! Cum se simte acum??? I-a trecut infectia??? Dar tu cum te simti?? Ai scapat de e. coli??
Anya, cu intarziere si de la mine,LA MULTI ANI!!! Sa fii sanatoasa, sa te bucuri de puiuti si sa ai parte de o cariera asa cum tit doresti!!!

Cristina 24+ ,cu Mihai Daniel
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

felicitari, nico, pentru matei!! nu mai stiam nimic de voi. sa fie sanatos si sa va bucurati de el. ati trecut si voi prin multe peripetii.

multumesc pentru urari!

cristina, nu te supara, ca ti-o spun cu drag, m-a umflat rasul cand am citit ca vrei sa stai doar 3 luni acasa ca sa nu uiti medicina!!! nu-ti spun nimic, dar o sa vezi ca,dupa ce il tii pe bebe in brate, ti se schimba tot sistemul de valori! mie si la un an mi se pare prea devreme sa ma intorc, sa nu cumva sa pierd clipele astea minunate, cu care nu mai mai intalnesc. abia astept sa nasti si sa-ti aud atunci parerea. iar medicina...e ca mersul pe bicicleta, odata invatata, nu se uita. vorbesc de lucrurile importante, caci amanuntele... se uita si cand esti in activitate .
cum te mai simti? a crescut buctica, banuiesc...ce vremuri...eu inca nu ma impac cu ideea ca n-o sa mai am alti copii , desi imi spun ca nu mai fac, pentru ca doi sunt suficienti. dar...nu se stie niciodata.

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!

Mergi la inceput