Gravidute si mamici de TIMISOARA (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Irina eu ptr haine de graviduta mai deosebite iti recomand sa mergi la Premaman in Mall. Ptr patut la Pifu in galerie e cel mai de calitate, insa daca vrei asemanator si la un pret mai mic iti dau nr de tel al celor care ni l-au facut pe al nostru...tot din lemn de brad...Partea proasta cu patuturile astea din lemn e ca bebe se mai loveste...cam oricate laterale de patut ai pune...Cristi m-a exasperat ca dormea numai pe latime si scotea cate un piciorus...imi era teama ca o sa si-l rupa...De aia de la 6 luni l-am culcat in pat.

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Antivergeturi am folosit de la Sanosan la prima sarcina si ptr sani Mustela, iar acum am Mustela...Ambele sunt ok!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Miha multumesc, o sa dau maine o tura prin mall. Cred ca am buba la cap ca fug de magazinele de haine de gavidute zici ca sunt speriata de bombe. Sau inca nu am gasit eu inca magazinul potrivit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

adevarul e ca unele haine de gravi sunt asa de inchise la culoare si urate cu spume... greu gasesti ceva dragut... plus ca se merge pe conceptia... haine de gravi =haine de femei grase...

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxyn spune:

Eu am 8 saptamani, cu aproximatie.
Sincer va spun, abia astept sa mi se vada burtica si sa port hainute de gravida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxyn spune:

Vreau sa va mai intreb ceva: credeti ca perusul este daunator sarcinii?

Am perus de vreo 4 ani si face parte din familie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Roxy eu nu cred ca sunt chiar cea mai indicata persoana sa raspunda. Eu m-am trezit ca nu am imunitate la toxoplasmoza, desi am o pisica de 3 ani si am mai avut inainte pisici,plus ca am stat bot in bot cu toate pisicile de la bunici. Si totusi nu am renuntat si nu cred ca voi renunta la pisica mea, pentru ca, pe langa ca e parte din familie e atat de obisnuita cu familia si tabieturile noastre incat nu cred ca ar supravietui in alta familie.
Deci nu, eu nu as renunta la animalutul meu de casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Irina, multumesc!

Eu hainele de gravi mi le-am facut la croitoreasa mea si la prima sarcina si si acum si sunt tare multumita!

In legatura cu mobila copilului noi am luat patut de lemn ca nu suntem adeptii celui cu plasa ... si mobila poti sa o faci la comanda dar sa iei in considerare si pe cand creste bb.

Cat despre creme de vergeturi eu nu am folosit ci in prima sarcina creme de corp si pe burta si pe sani crema cu galbenele. Iar acum crema ptr piele uscata de la Garnier( aia rosie) si vad ca e ok.



Cristina

Alex 20.02.2006

W 32 Beatrice

http://community.webshots.com/user/cristinalex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

La multi ani tuturor florilor noastre!!!

Si bebelina mea v=a avea nume de floare!!! Narcisa!!! dupa tati.
Si si eu am nume de floare Lacramioara!

Ma laud singura hi hiiiii

Pupici


Cristina

Alex 20.02.2006

W 32 Beatrice

http://community.webshots.com/user/cristinalex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

La multi ani Lacri! La multi ani tuturor floricelelor!

Azi am fost toata ziua cu Cri...m-a alergat prin botanic de mi-au iesit ochii! Acum imi astept sotioru` ca a fost pe la Herculane la distractii...cica team bulding!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput