MAMICI si GRAVIDUTE de ITALIA (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Alex-bine ai revenit
felicitari pt dintisori



ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreicorina spune:

Buna seara fetelor,scuze ca n-am mai intrat dar azi am fost toata ziua pe afara ca a foat foarte frumos si aseara am cazut pe front n-am reusit sa intru pe forum.
N-am reusit sa citesc tot din urma,dar sper sa reusesc maine dimineata,cand intru si eu deja ati trecut la un nou capitol.
Bidonsky,numele meu de familie e Andrei,si pe baietelul meu il cheama Nicolas.
Katiapam noi de craciun am fost in Spania cu avionul,baiatul a fost super cuminte si cat am fost in avion el adormit,in legatura cu carutul noi l-am dat chiar inainte de a urca in avion dupa ckec-in,si cand am coborat ni l-au dat,dar am inteles ca depinde de carut adica cat e de mare(noi avem acum unul mic sport de la chicco)In rest vezi la bagajul de mana sa nu ai multe lichide,shampoane,creme etc,sa ai doar papa pt Giulia.lapte(nu mai mult de 250 ml) si cateva borcanele sau ce ii dai papa.De exemplu pe mine m-a pus sa-i gust laptele lui Niki(aste sunt regulile)
Stiu ca a scris o mamica :"cand aude de calabria sau sicilia" si vroiam sa ii zic ca nu stiu cum e in sicilia,dar vb de orasul unde locuim noi acum Scalea,este un orasel foarte frumos si foarte linistit,iar oamenii sunt foarte primitori si extrem de calzi,si in nici un caz nu e "razboi "pe strada.Scalea este un oras turistic iar zona este super,ai munte ,mare,padure tot ce vrei.
Nicolas nu ma mai lasa sa mai scriu e foarte mofturos si tre sa-l pun la culcare.
Noapte buna fetelor si promit sa scriu mai multe maine








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreicorina spune:

In sfarsit Nicolas a adormit asa ca eu am venit la pc,scuze am vrut sa scriu check-in dar dupa ce am trimis mesajul am vazut ca am gresitROXALI am reusit sa citesc din urma si am vazut ca te gandeai la Calabria si Sicilia,Sa stii ca asa spuneam si eu cand mi-a zis sotul prima data sa venim in Italia in zona aceasta,dar acum dupa 7 luni chiar n-as vrea sa ma mai mut de aici,in plus chiriile sunt foarte convenabile si viata este linistita.
ALEX bine ai revenit si felicitari pt dintisori
Bidonsky tu cum te simti?De unde esti din RO?
Daraban ce parere are fetita de olita?Ii place?Si eu il pun pe Nicolas l-a olita imediat dupa ce se trezeste si inainte de somn si uneori se mai nimereste si face pipi,caca
Pupici multi la mamici,copilasi si gravidutze si va astept maine dimineata la cafea.
Sa aveti o noapte linistita si somn dulce ca eu tare vreau sa dorm






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

bine mai da omul si si pe aici adica eu..pai eu sincer nu prea am avut timp zilele astea si putinul timp care l-am avut am incercat sa ma tot fac inteleasa ..da' tot n-am reusit, petro stie povestea.

va voi spune un rezumat despre mine si despre cum ma simt.
andreea multumesc de intrebare

in primul rand vreau sa urez bun venit printre noi corinei!

eu zilele trecute avand in vedere ca s-au adunat multe pe capul meu, la un moment dat nimic nu ma mai multumea, saracul sot la inceput nu stia cum sa reactioneze, credea pe bune ca am luat-o razna, dar dupa si-a dat seama ca nu-mi e usor si mi-a venit incontro . m-a ajutat cum a stiu el(deh' ca barbatul) dar ma bucur ca m-a facut sa ies din starea in care eram .nu pot spune ca nu am ramas cu sechele,dar asta e mergem inainte.

intre timp am cunoscut tot personalul de la ambasada caci ne-am fatait pe acolo vreo doua zile ba ne lipsea una ,ba alta... eu nustiu unde am avut capul... ei..meno male ca nu suntem decat la cativa kilometri departe
important e ca am rezolvat ceva si zicea sotul ca deja l-a sunat ca sapt. viitoare sa mergem sa luam certficatul si putem totodata sa depunem actele pt. pasaport individual al fetitei
nu ma asteptam asa repete..deja parca vad ca viata imi intoarce si partea cealalta de fata.. parca asa mai merge

va pup sper sa mai revin..si mai sper ca azi sa fie frumos afara caci chiar daca nu ploua , bate un vant urat tare si cum sa ies cu bebe asa? sper sa se linisteasca n-am mai fost in giro pe jos la o plimbarica cu fetita mea, de vreo doua sapt.(noroc zilele astea cu tati ce am mai iesit,dar cu masina) pai cum sa nu te apuce frate toate depresiile singura in casa...ma tot luam cu una cu alta ca treaba am garla dar nu-mi venea nici de una nici de alta...

va las o ?



Stefania X2 ... eu, broskutz :)
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreicorina spune:

Buna dimineata fetelor.Cafea,ceai,biscuiti ce ziceti de un mic dejun impreuna?
Nicolas inca doarme asa ca eu pot sa beau cafeaua linistita(sotul a plecat deja la servici)asa ca eu prezenta la pc.
Slimatei multumesc de primire,ma alatur si eu tie la o cafea.Noi acum avem norocul ca e vreme frumoasa si putem iesi afara(m-am saturat de vremea urata,si de vant).Eu am gasit solutia cand e vreme urata:sotul dupa ce vine de la servici ia baiatul la plimbare prin magazine,iar eu ma intalnesc cu o prietena sa iesim in oras,sa stiti ca da rezultate sunt mult mai calmaPacat ca a trebuit sa astept 1 an de zile ca sa realizez ca am si eu nevoie de timp liber fara copil
Slimatei ma bucur ca ai reusit sa rezolvi cu actele.
Hei fetelor,nimeni prin zona???
Va doresc o zi frumoasa si o vreme si mai frumoasa ca sa puteti iesi la plimbare cu copilasii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

Andrei corina eu zic ca esti fericita ca are tati timp sa scoate bebele afara...


Multumesc de cafele fetelor ma cam doare capul.. azi noapte aici a fost furtuna..

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

povestea nasterii lui bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Buna dimineata fetelor, o sa raspund fetelor ce mi-au scris in capitolul trecut
Roxalicerto ca Giulia papa si ciorbita, aia la 12-13 la pranz. seara uneori ii dau insa nu mereu, ptr ca pediatrul mi-a spus ca masa de seara se introduce doar la 2 luni distanta dupa ce am introdus masa de pranz, insa uneori seara ii mai dau ceva merenda de fructe cu biscuiti, dar nici asta chiar in fiecare seara. Cat despre bunatati ptr Giulia, le fac in un attimo. Am facut eu si lucruri mai complicate decat astea..insa incerc sa o hranesc cat mai sanatos posibil, cel putin acum cat e micuta. Va avea ea timp cand va fi mare sa pape toate prostiile din comert.Pana acum pasti fissi are: collazione: iaurt cu fructe de la plasmon,sau o merendina facuta de mine din fructe si formaggio, pranz: minestrina facuta din verdeturi, carne, parmiggiano, olio d'oliva si crema di riso ( ptr ca pasta inca nu vrea sa o pape, dar nu ma alarmez. astept sa fie ea pregatita). iar seara, cum am spus, uneori ii mai dau cate ceva, iar alteori papa doar lapte de la san si gata. Nu ne grabim.
Katiapam pe mes de obicei dau acele mesaje ptr a explica motivul ptr care deseori nu dau un raspuns rapid prieteniilor ce imi scriu, dar nu inseamana ca nu puteti sa-mi scrieti deloc. Daca as fi vrut sa nu primesc nici un mesaj nu as mai fi deschis deloc messenggerul, lucru ce de multe ori il fac.
Oricine-mi scrie rapund, uneori cu intarziere de vreo 30 minute, insa raspund mereu.
stafi ma bucur ca te simti mai bine, daca ai nevoie de ceva stii unde ma gasesti.
Raluk imi pare rau ptr raceala, un pupic sa treaca

CRISTINA mamica de GIULIETTA "bamboletta" 21.09.2007 =6 luni+
poze
nasterea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Neata fetele!
Sunt cam fara chef...Eduard a inceput sa tusesca putin, mi-e sa nu faca iar bronsita....ieri l-a muscat alt copil si de mana cealalta, nu mi-au spus tipele de la gradi cum s-a intamplat, ca erau multi parinti cand am fost sa-l iau....probabil ce certa pe jucarii si cei mai furiosi se descarca, astazi nu vroia sa mai mearga, imi arata mana si spunea bebe....
Raluca, cum a decurs vizita la dr?
Petro, ne multumim si noi cu lucruri mai micute...deh e dura viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Ciao-ciao !!!!! Sunt pe fuga ...

cristina - ma bucur sa te mai aud ... si sa mai au despre giulietta bamboletta.

corina (andrei) - de unde esti din Ro? Te mai intrebasem, da' se vede ca ai sarit peste ... capita!

stefania - ma bucur ca ai gasit un echilibru pt. problemele care te framantau. Si bine ca l-ai gasit in familie, nu aici pe forumuri, in lumea asta virtuala. E mult mai important sa ai familia alaturi! Numai bine tie si broscutei .... si felicitari pt. prima rostogolire !!!! La noi inca nu s-a produs evenimentul ... adica se rostogoleste ea, da nu poate inca sa-si scoata manuta de sub ea si sa se rezeme pe coate. E timp ... pana la 18 ani cand o fi majora !!!!!!

Vadoooooooo ... si revin!!!!

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreicorina spune:

Salutare fetelor.
Noi am fost un pic la plimbare si acum suntem deja acasa.Nicolas deja doarme si eu scriu linistita la pc.
Pet.cost eu sunt din Piatra-Neamt,am vazut ca m-ai intrebat dar scuze am uitat sa scriu
Micio poate Eduard are doar e o tuse simpla si o sa treaca repede.Inteleg ca copilasii se mai musca,bat la gradi,dar ai vb cu educatoarea?
Cristina85ss am vazut pozele si pot sa spun ca ai o fetita superba
Mamii intradevar pot zice ca sunt norocoasa si foarte fericita ca sotul poate sa-l scoata pe baiat la plimbare,lucreaza de la 7.30-16.30 asa ca dupaamiaza este cu noi
Salutari la restul mamicilor si va doresc o zi frumoasa
Eu fug sa fac ceva papa pt diseara,acus cand se trezeste Nicolas,papam si iesim afara

Mergi la inceput