Clubul nurorilor (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Salut noricile!
La multi ani ,Marina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Briza epidurala ti-o face numai daca vrei tu, altfel nu.
Eu clar o sa vreau
De anuntat va anunt daca se intampla ziua, daca nu, lasati-mi careva pe PM un nr de telefon sa pot sa dau sms.

39+ cu Diana

AMR max 1 saptamana !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Kitzy,iti doresc sa ai o nastere cat mai usoara si mult,mult curaj,nici o durere nu se compara cu bucuria de apoi,cand iti vei tine puisorul in brate,e un sentiment unic si uiti repede de tot,ai sa vezi!Eu am nascut ambii copii normal,nu prin cezariana,cu epidulara si totul a mers ok,deci...daca pozitia copilului este cea normala,cu capul in jos,poti naste normal fara probleme!Pupici si sa auzim ca Pastele il veti petrece impreuna cu bblina,acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Cami merci mult de incurajari, numa ca la mine bb e cu fundul jos si nici nu s-a miscat de acolo in 9 luni, deci o sa fie mai grea nasterea, dar ea sa fie sanatoasa!

39+ cu Diana

AMR max 1 saptamana !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Buna fetelor
Marina si numai fericire si impliniri si din partea mea .

Briza nu se face peste tot epidurala. Eu am nascut-o pe Bianca fara. Aici la noi nici nu am auzit sa se faca. Asa ca...

Kitzy incet incet..si uite ca ajungi imediat sa iti ti in brate printesa. Nastere usoara iti doresc si o printesa mancaciaosa si cuminte.

Mephala bine ai venit la norici. Poate faptul ca te vezi rar cu soacra ta o face sa fie buna. Eu ma vad cu ea foarte rar, dar asta nu ma imipedica sa o consired rea. Apropo..ca tot uit, Aly te rog sa o pui si cu bold. De mult tot vreau sa iti spun, dar tot uit. Sarcina e de vina. oricum, eu n-am mai vorbit cu ea din luna iunie anul trecut. De atunci am fost de 2 sau de 3 ori la Tg Mures, dar pe la ea n-am trecut. Luni, din pacate mergem din nou la Tgb Mures. Nici de aceasta data nu o sa mergem la ea. Spun "din pacate" ca era un drum neplanificat si mergem la un control de urgenta pt bb2. Medicii de aici spera sa fi vazut ei gresit anumite chestii si de aceea m-au programat la Mures. Sper sa fie totul bine, ca daca nu...va trebui sa fac intrerupere de sarcina Sunt disperata. de marti n-am mai reusit sa dorm decat 4-5 ore pe noapte cel mult. Si plang mereu.
noricile

Andreea 28+ si Bianca Maria
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Andreea, ma rog pentru tine si bebe, sa fie totul bine. Doamne ajuta, si-ti tin pumnii.
Multumesc pentru primire, .



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii,

multumim,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Andreea dar ce s-a intamplat? Eu ma rog pt tine si pt puiutz sa fie totul bine, incearca sa te linistesti, sa dea DD sa ne aduci vesti bune.

39+ cu Diana

AMR max 1 saptamana !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Andreea,fii optimista,gandeste pozitiv,au fost multe cazuri cand medicii s-au inselat,vezi ce ti se spune la Tg. Mures dar incearca sa te linistesti,Doamne ajuta sa fie totul bine!
Mephala,bine ai venit la norici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Andreiut dar ce au vazut medicii la bebelina?!! Imi pare asa rau ca ai probleme. Uf, si totul mergea asa de bine, v-ati mutat f repede, Bia era bine sanatoasa....
Mephala ai zis ca ai 2 strumfi? Cati ani au?

briza_marii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Briza marii, da, am doi baieti, Iustin (3 ani si 10 luni) si Teodor (1 an si 7 luni).
Uite cateva poze cu noi.

Camelia, multumesc de primire.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii,

multumim,

Mergi la inceput