Nasterea la Medlife (9)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mercimac spune:

Buna seara fetelor,

In ultimul timp nu v-am mai scris pentru ca nu m-am mai simtit in stare sa stau la calculator seara dupa ce o fac o zi intreaga la birou. Desi ne apropiem de 31 de spatamani inca merg la birou pentru ca acasa as muri de plictiseala. Dar, cu durerile de spate pe care le acum acum imi vine sa renunt la serviciu dar nici statul acasa nu e bun pentru ca nici in pat nu pot sta.
Mami_papatot felicitari pentru bebica! E o scumpa. Am vazut-o in poze! SA-ti traiasca sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea! Povestea e incredibila, chiar mai realista decat ma asteptam, insa nimeni nu te-a intrebat care au fost costurile finale? Ru m-am hotarat sa nasc tot la Medlife. Inca nu am un dr dar dr mea o sa ma trimita la cineva de acolo. Vineri mergem la ea si vedem pe cine imi recomanda.
Cand am vesti va tin la curent. Pana atunci, daca are cineva un remediu pentru durerile de spate, v-as ramane indatorata vesnic.
Multumesc si va pup
Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Iubu, bine ai revenit!!!
Catalina, pentru durerile de spate este buna crema de arnica, se gaseste la plafar, dar stiu ca o poti gasi si in unele farmacii!!

Cristina 25+ ,cu Mihai Daniel
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Mercimac din pacate durerile de spate vor exista de acum inainte...
Si eu am incercat diverse dar nu am scapat.. dar dupa nastere dispar complet..:)

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criscris spune:

Felicitari mami, sa fiti sanatosi si cei mai fericiti!!!

Cine urmeaza? Mai am si eu putintel, putintel... Ieri am vb cu dr Mendez ce fac daca ma apuca... Chiar nu are nimic impotriva sa incercam natural. La mine chiar e posibil sa se intample mai devreme, avand deja colul scurtat.

Da, asa cum a intrebat cineva mai devreme, spune-ne, mami, si cat te-a costat, mai ales ca ai prins preturile noi, nu? Ca noi mai avem o dilema si cu vaccinurile... mai nou nici vaccinurile nu sunt incluse in pretul nasterii...

Pupici, asteptam vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

hello hello!!!

e adevarat ca la medlife daca ai fetita iti cer cercelusi si ii gauresc urechile imediat? am auzit cate ceva dar nu sunt sigura. vo ice stiti despre asta?

25+ cu

http://bd.lilypie.com/JZwNp2.png

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Marina&year=2008&month=8&day=14&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana M. spune:

quote:
Originally posted by Marina_1609

hello hello!!!

e adevarat ca la medlife daca ai fetita iti cer cercelusi si ii gauresc urechile imediat? am auzit cate ceva dar nu sunt sigura. vo ice stiti despre asta?

25+ cu

http://bd.lilypie.com/JZwNp2.png

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Marina&year=2008&month=8&day=14&babycount=1



iti zic eu maine cum e, ca maine nasc...fetita !

Dana M. 39+ si Raluca (6 ani si 2 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Dana nastere usoara si bebita sanatoasa....

Eu zic ca daca ceri sa ti s gaureasca urechile si ai cerceii ii ac gauri cand vrei tu..:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

buna fetelor,

am mai scris la acest subiect pe cand inca nu eram insarcinata, de fapt tocmai pierdusem o sarcina.
Acum insarcinata fiind, ma confrunt cu o alta problema....mi-a iesit risc crescut de sindrom down la bitestul facut la medlife, adica risc de 1/167. Vinere viitoare sunt programata la amniocenteza tot la medlife cu silviu predoi.

Vreau sa va intreb daca printre voi sunt fete carora le-a iesit DT sau TT prost la medlife si daca in urma amnio sau a nasterii bebelusul nu are nimic si este sanatos.
Va rog sa nu ocoliti intrebarea mea, am mare nevoie de raspunsurile voastre. Eu sunt pacienta mirelei popa.


maryb 14+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Da, Maryb, daca recitesti prin odiseea randunicilor, am avut 2 cazuri, Cory3maz si Ririan; ambele au ajuns la amniocenteza si totul a fost ok. In plus, cunosc personal un caz careia i-a iesit f prost TT si NU a vrut sa faca amnio; are o splendida fetita de 2 ani! Eu zic sa nu te alarmezi inutil, aceste teste au o mare relativitate, indica un risc, nu neaparat o realitate. Domnul sa te aiba in paza!

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pierrine spune:

Buna! Si eu cunosc o fata careia i-au iesit prost si bitestul si triplu test si era in culmea disperarii. Si-a facut amniocenteza si totul e Ok. Are fetita si sarcina decurge absolut normal. Nu te speria, aceste teste se bazeaza mai degraba pe interpretari statistice( varsta, greutate, etc)decat pe datele concrete pe care le furnizezi.
Fa-ti amniocenteza ca sa te linistesti, nu implica nici un pericol pt. bebe si ne mai auzim cu vesti bune!
quote]Originally posted by maryb

buna fetelor,

am mai scris la acest subiect pe cand inca nu eram insarcinata, de fapt tocmai pierdusem o sarcina.
Acum insarcinata fiind, ma confrunt cu o alta problema....mi-a iesit risc crescut de sindrom down la bitestul facut la medlife, adica risc de 1/167. Vinere viitoare sunt programata la amniocenteza tot la medlife cu silviu predoi.

Vreau sa va intreb daca printre voi sunt fete carora le-a iesit DT sau TT prost la medlife si daca in urma amnio sau a nasterii bebelusul nu are nimic si este sanatos.
Va rog sa nu ocoliti intrebarea mea, am mare nevoie de raspunsurile voastre. Eu sunt pacienta mirelei popa.


maryb 14+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele
[/quote]

Mergi la inceput