Nasterea la Medlife (9)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jackie spune:

Mami, esti o comoara! Pe mine m-ai nimerit la fix cu povestea de azi. Am devorat ce ai scris, mai ales ca azi am avut ultima vizita la dr inainte de operatie si chiar l-am mai intrebat cu mobilizarea, dar nu mi-a dat asemenea amanunte. Sfatul cu cafeaua o sa-l notez, pentru ca eu am tensiune mica de fel. Vad ca tu ai fost super-curajoasa si asa imi propun si eu, pentru ca asa cum scriam si mai demult pe mine ma roade grija sa ajung cit mai repede la bebe. Dar sa nu ma laud...ca acum e usor!
Promit ca la momentul oportun voi incerca sa postez pentru cele interesate o comparatie cu nasterea naturala, pe care am experimentat-o cu primul copil. Oricum, din ce imi amintesc, pot sa spun ca m-am miscat la citeva ore dupa nastere, dar in nici un caz n-am zburdat in primele zile. De fapt mai toate mamele se balanganeau pe coridor tinindu-se de pereti din pricina taieturii. Ce-i drept atunci am nascut la stat si nu mi-a dat nimeni niciun calmant,nimic-nimic pentru dureri...in fine.
Sper sa nu rizi dar mai am o intrebare legata de timpul petrecut la TI (ma obsedeaza partea asta): cum iti treci timpul acolo stind in pat? Ca eu ma gindesc ca ma urc pe pereti! Ai macar un televizor (!), ti-ai luat muzica? Ma gindesc sa vorbesc la telefon...dar pe citi oameni poti sa-i bat la cap?!!
Ah, multumesc si pentru pontul cu chilotii...o sa incep sa caut!
Oricum, ma bucur sa aud ca deja te simti in forma si te misti lejer. Ce sa mai zic, spor la hranit bebica si vreme buna de plimbare! Te asteptam si cu varianta romantata! Multa sanatate si
!

Jackie 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

jakie, in TI ti se vor da reviste si laptop...daca vrei si ai chef poti vedea si filme...am vazut ca au un malder de dvd-uri...eu cea mai mare parte am stat cu florinel asa ca timpul a trecut usor...doar noaptea am ramas singura si vreo 3 ore in timpul zilei...

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT

POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
BEBE-N BURTICA[/purple][/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jackie spune:

Mersi mult de raspuns, m-am mai linistit Intru pe laptop si dau mesaje la tot cartierul!

Jackie 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

multumim, mami_papatot pentru informatii. sunt de-a dreptul pretioase.

7s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana M. spune:

mami_papatot, esti o comoara la casa omului ! multam si io !
chilotii i-am si luat, de la Miniblu/Sensiblu, cu vreo 18 lei, sunt 4 perechi marca TIGEX, din ce am vazut, io mi-am luat marimea 3, era cea mai mare, scria 46-48 da-mi vin (ca-s mai balena, ma temeam ca nu ma-ncap deloc).
Sa nu uit, mie don doctor mi-a zis ultima oara cand ne-am vazut si l-am descusut daca sa-mi iau ceva la mine, mi-a zis de papuci ! cum ca aia din spital ar fi precum foaia de hartie, prea subtiri, ceva de genul asta, asa ca asta mai caut acum, niste oboseli de papuci sa-i arunc dup-aia....cred ca ma duc prin piata sau in Cora.
Iar chestia cu cafeaua - ce idee buna ! Io am tensiunea buna dar data trecuta era sa lesin prima oara in viata mea cand au vrut sa ma mute in rezerva, noroc cu brancardierul mic dar fortos , foarte aiurea senzatia ca-ti pierzi cunostinta....mai bine bagam o cafeluta mica ...

Dana M. 38+ si Raluca (6 ani si 2 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

mami_papatot esti o comoara
desi am nascut prin ceza data trecuta (la stat) sfaturile tale sunt perfecte acum
am cateva intrebari (sper sa ai timp sa raspunzi candva, eu mai am pana nasc) : la stat dupa ce am nascut mi s-a pus ceva de genul caramida pe burta ca sa se retraga burta. asa se intampla si aici ?
plus ca in prima zi nu am avut voie sa am kiloti pe mine
si am vazut in poze ca tu aveai doar un cearceaf pe tine, erai dezbracata. de ce ?
laptop iti dau ei sau iti aduci de acasa ?
si sper sa iti revii cat mai rapid la forma de dinainte (zona cu operatia o sa fie amortita vreo cateva saptamani) si bb sa fie cuminte si sa pape tot

21+


puiutz
pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fondanta spune:

Buna fetelor!

Bine v-am gasit!Sunt noua pe forum si sunt si eu intersata de nasterea la Medlife.
Am incercat sa citesc cam tot ce am gasit pe forum ..da' au fost multe capitole si m-am concentrat mai mult pe cele mai recente mesaje.

Fericitul eveniment ar trebui sa se intample in jur de 20 Iulie 2008 si as vrea daca se poate nastere naturala(cu epidurala).
Rugamintea mea la voi e daca sunteti la curent cu ce "program" au medicii de la Medlife pe perioada verii.

Din cate am citit am retinut niste nume:Mendez, Mirela Popa, dr. Predoi . Intentionez sa sun saptamana viitoare si sa-mi fac o programare. Voi pe cine ati recomanda? Mi-e frica sa nu fie cam tarziu si doctorii mai cautati sa nu mai primeasca pentru perioada respectiva...sau sa fie in concediu de odihna..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

freshanana, iti raspund eu da tot sunt pe aici

Dupa operatie te duce la reanimare, unde ramai desbracata, ti se pune un tampon steril stii tu unde si o chestie sub fund, din acea cu plastic sa nu se murdareasca patul, cum sunt si cele pentru schimbat bebei, asa iti pune pe burtic gheata., de imbracat si pus chilotei a doua zi cand te ajuta sa faci primii pasi dupa operatie.

Louiza mamica de Yasmin - Elena 09/01/2008

poze Yasmin Elena

uite cat am crescut

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carynna28 spune:

buna fetelor!Care ati nascut la medlife sau stiti pe careva,scrie-ti si voi va rog de ce avem nevoie(ca bagaj)in afara de periuta de dinti si stik pt axila. din cate am citit la voi in ultima vreme ar mai fi nevoie de chiloti si papuci,lucruri de care nu stiam,asa ca nu vreau sa am surprize cand ajung acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Ceau Fetelor

Am revenit si eu din vacanta de la socrii... La echo dinainte de paste a fost totul ff bine.. abia astept sa merg acum pe 20 la urmatoarea pt bitest...
Sper sa fie totul in regula si peste 1-2 luni sa revin la birou pana voi naste bebe 2..parca nu as vrea sa intruu dintr-un concediu in altul..sa ma mai stresez un pic..:))
Vapup pe toate si sarcini si nasteri usoare!!

Mergi la inceput