Strumfi de iulie-august 2007 (73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Aaaaaaaa, mi-am adus aminte. Alina, vorbesti de nuditatea Eizei pe plaja? Noi, la sugestia Alexiei, care e fetita mare si are deja costum de baie in 2 piese, i-am cumparat Ilincai costum de baie. Hi, hi! E mortala si am imbracat-o de 2 ori, asa de proba, iar ea mititica, cand a vazut ce ras e pe noi, a inceput sa se studieze si sa se hlizeasca. Promit ca fac si poze, spre deliciul si hazul publicului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

'Neata, doua vorbe ca sunt pe fuga, azi nu stam deloc acasa:
Ame, am fost si la Albena si la Nisipurile de Aur si cel mai relaxant mi s-a parut la Balcik . Albena e cam ca Mamaia pentru mine, muzica si volei, fotbal pe plaja, prea multi romani (no offense). Noi mergem in mai si iunie la noi la mare, ne gandim dupa aceea pentru mai departe. Lia, venim si noi la intalneala pe plaja, sper sa ne mutam la mare cat de curand.
Cafera, ma bucura mult ca ti-a placut Tatiana Stepa, are o voce superba, iar poeziile pe care canta ma dau gata mereu.
Maria Gheorghiu, in afara de vocea dumnezeiasca pe care o are, este si un om extraordinar, a fost colega cu tata. Sper din tot sufletul ca si copiii nostri sa aprecieze muzica si poezia care ne-a incantat pe noi. Asa cum eu am fost crescuta cu Cenaclul Flacara si cu concertele de la Ateneu, asa si copiii mei vor creste cu muzica pe care o preferam noi, mai tarziu sper sa le intelegem si noi preferintele. Nu pot sa nu devin nostalgica, gandindu-ma cum aveam 3 ani si stateam pe scarile de la Circ la Cenaclu, cand trebuia sa inregistreze tatal meu, de care mi-e dor acum...
M-am intins cam mult cu paranteza, ideea e ca, atunci cand ne gasim amandoua pe mess, iti dau unele din cantecele mele de suflet pe care cred ca le vei aprecia asa cum o fac si eu .

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

multumim de complimente!oana cu mutrita aia ne inebuneste pe toti,va asteptam la arad cum sa nu, dar spune-i lui victor ca elisa se lasa greu,uite cum il impinge pe mihneaaici....a invatat-o tacsu ce si cum,sa nu "se lase" asa cu una cu doua...
ma bucur ca v-au placut planurile noastre de party,toata lumea e bine venita si pt cine nu ajunge facem si un party virtual,promitem!

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

votati bulina www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=5" target="_blank">aici(asacreste) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">aici(elisadescoperindlumea)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Buna dimineatzaaaaaa!!!
Alina.a, am multe sa-ti zic: in primuul rand: mama zice ca sunt o papushika??? Pai si e!!! Doamne, ce dulceatza de fetitza ptiu ptiu ptiu! Si altceva: aia e bunica?????? Ce tanara e, ptiu ptiu sa n-o deochi si pe dumneai! Sa-ti traisca toti!Ideea cu petrecerea e minunata si ce a spus luna cu bags-urile pt copii e grozav!!
Dar cati mp de gradina ai? Sau curte...stiu eu? Ma gandesc ca daca ne ajuta si pe noi Doamne Doamne sa ne mutam la curte pana la vara poate reusesc sa-i fac si eu lui laurentiu petrecere frumoasa in august...

Cafera, suntem fix pe aceeasi lungime de unda si cu Cenaclul Flacara (mie mi se increteste pielea pe mine de cate ori aud ala cu 20 de ani, atlantida, gutuia, de fapt la gutuie bocesc de sare camesha de pe mine ) si cu muzica greceasca la o taverna!!!

Lavi, chiar, despina vandi!! Si pe langa ea eu o ador pe anna vissi (ii stiu toate cantecele pe de rost de pe albumul antidoto) si pe notis sfakaniakis! Offff, ce dor imi e de grecia! Lasa ca se face bebika mare si mergem!

Luna, daca vrei sa vezi copil cu ceva par caraghios dispus pe cap (normal in partzi si o mare coama de-a lungul crestetului ca la punkeri), uita-te la mine la semnatura!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

violeta noi avem aproxi 600mp de curte din care numai jumatate e amenjata.restul dupa paste o pavam partial,acum e haosparerea mea e ca 300mp maxim 400 este super de ajuns.asta daca iti permiti sa ai firma care sa se ocupe de ea.sotul meu tunde gazonul saptamanal,asta inseamna 2-3 ore,vara trebuie udat zilnic,iar o ora,pomii fructiferi vine un domn si ii taie ii stropeste,eu ii curat,arunc fructele daca sunt prea multe,etc,sunt o groaza de nimicuri care se aduna,si cu cat e mai mare cu atat mai mult de lucru.bine si placerea e fantastica.uite aici cateva imagini.l-am admirat pe laurentiu,e adorabil! maam si cata mobilitate are! pai elisa mea e o placinta atat de comoda...


alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

votati bulina www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=5" target="_blank">aici(asacreste) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">aici(elisadescoperindlumea)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Buna dimineta!

Karli bine ai revenit! Noi te cunoastem de mai bine de un an (chiar daca numai virtual in cazul meu) si nu e nevoie sa te explici! Suntem o familie vituala si noi suntem alaturi de tine!

Alina super bine suna petrecerea pentru Elisa! Iar mutrita ei e de milioane!! Lampadare de hartie creponata sau nu eu am vazut la Ikea. Aici pentru aniversari se organizeaza tot felul de concursuri pentru pitici si fiecare copilas castiga cate o punguta cu cadouri - dulciuri, jucarioare, maruntisuri, pe acelasi principiu ca in Anglia, sa primeasca toti cadouri! Noi nu avem asa de clar petrecere de un an, stiu ca vreau sa fac un colaj/filmulet cu primul an de viata a lui Emily si mai stiu ca al meu vrea sa ii faca o pinata!

Despre mare, soare noi nu stiu daca o sa putem sa ne luam vacanta in adevaratul sens al cuvantului vara asta dar planific ceva mai la toamna iarna in tarile calde!

Simo aici pentru prelungitoare exista niste protectii, un fel de cutiute http://images.ciao.com/ifr/images/products/normal/904/product-868904.jpg . Eu nu mi_am procurat inca dar am cam trebui pt ca apartamentul nostru nu e deloc baby-safe + ca fie_mea de destul de kamikaze e felul ei!


MADA mamica de Emily 07/08/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

am uitat sa dau raportu' o iau de la capat 66.8kg

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

votati bulina www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=5" target="_blank">aici(asacreste) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">aici(elisadescoperindlumea)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Cat despre kilograme sunt VARZAAAA!!!! Adica 71.5 azi dimineata!!! Imi venea sa plang de nerviii! Deci pun punct si o iau de la capat!

MADA mamica de Emily 07/08/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Mada merci ...dar are fix acelas defect...nu e problema de bagat degete in rpiza, pentru ca am aparatori din alea de plastic...e problema sa nu le ridice si sa le bage in gura si sa saliveze pe ele.

Simo mami de Matei

Viata unei fetite de 4 ani - haideti sa o salvam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Alina.a, 600 si ceva de mp am avea si noi...ufff, sper s-o rezolvam pana in vara. Foarte, foarte frumoasa casa si curtea ta! Sa tot faci petreceri! Iar primavara arata fantastic! Multumim de aprecieri! Da, e ffff mobil de la 6 luni. Nu sta o secunda locului Prevad ca va fi foarte nazdravan, cat sa ma deshaleze pe mine, dar nu-i bai! Important e sa fie ei sanatosi!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput