Strumfi de iulie-august 2007 (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

Neata fetelor

Ioana sa stii ca am urmat sfatul tau si n-am mai citit chiar toate idioteniile de la parintii intreaba ca sa nu mi se mai faca rau. Sotul e bine insa acu' ii place mai mult sa conduc eu masina decat el... ceea ce e de inteles si colac peste pupaza, primi o masina noua de serviciu.

Fetelor, m-ati innebunit cu zilele copiilor vostri.alina.a da faci petrecere, nu gluma! Ai niste idei super, imi plac insa noi ne vom limita la ceva mai modest. Fiind in miezul verii ma gandesc ca voi cumpara niste pizza, prajituri, chips si tort, sucuri naturale etc. si lumea se va autoservi. Ii vom serba ziua la curte, la bunicii mei unde este foarte frumos si umbra. Si ma gandeam sa fac cate un album pentru ambele perechi de bunici si strabunici. Iar celorlati invitati sa le ofer cateva poze cu momentele speciale. Ma gandesc ca nu va dura foarte mult pentru ca pana la urma J e cam sucita si daca nu ii convine agitatia sau o persoana devine maraita si poate or sa-i iasa si masele atunci si o sa se enerveze de-atata panarama. (cred ca eu sunt mai paranoica). Ce veti face voi acum cred ca o sa facem noi pe la vreo 3 ani cand o sa inteleaga mai multe desi recunosc ca jinduiesc la frumusetea de petrecere pe care o veti avea.
Apoi, eu sunt nascuta in aceeasi luna, la cateva zile diferenta de ea si cel mai probabil e ca vom sarbatori impreuna. Deci o sa primim cadouri duble sper eu in micimea sufletului meu

Lia ma bucur mult ca a inceput Una sa manance

Luna multa sanatate Adelicioasei!

Cineva mi-a zis ca Albena ar fi o alegere mult mai potrivita decat litoralul romanesc. Nu e nici departe si cica nu e muzica pe plaja (care pe mine ma enerveaza teribil la noi) si e mai multa liniste, nu asa aglomerat (a nu se confunda cu Nisipurile de Aur). Ati fost careva in Albena?

Mommy to www.tickercentral.com/view/8i03/4.png" target="_blank">Jasmine

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

quote:
Originally posted by cafera

Acum ma uit pe niste oferte pentru Creta. Nu sunt hoteluri de 5 stele, nici oferte de mese superindestulate, nici, nici, nici.
Dar stiu ca acolo gasesc sigur o plaja unde te duci si esti doar tu, ai tai si marea... Chiar mie dor sa stau la o taverna sa ascult muzica greceasca si sa vad cum apune soarele in mare.




buna dmineata,
noi cred ca suntem cele mai odihnite de pe forum, cu copiii nostri "sedentari", cred ca de aia ma si chinui atat sa slabesc, ca Mara nu ma solicita prea mult si David e cu ale lui (acum e la gradinita, cu toata impotrivirea bunicilor)
noi am fost in Creta la Aldemar Cretan Village si ne-a placut taaaaare mult ...

la petrecerea de 1 an nu ne-am gandit, dar sigur va fi in aer liber, cu bunicii, nasii si prieteni, la gradina noastra, ca acolo au copiii loc destul sa alerge si daca e cald sa se balaceasca


noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

buna dimineata si o ceasca mare de . Nici noi nu "stam" locului nici cand schimbam pampi , nici cand mancam , .... , doar eventual cand dormim (daca nu dam si atunci din picioruse) .

Otilia lui Laurentiu Ovidiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

buna dimineatza!
karli cel mai mult conteaza in viatza parerea celor dragi,ai celor pe care ii simti ca sunt aproape de sufletul tau....si multe dintre noi,de aici din gasca,ne stim de atat timp incat toata balacarelaa aia e asa, 0 lei 0 bani.eu una stiu sigur ca ai avut cele mai bune intentii si de aici pana la cuvinte mari cum ar fi "frauda" este cale prea mare.eu zic sa uitam acest capitol,mai ales tu,nu merita sa ai dureri de cap pt asta,ai un copil care te vrea langa el senina si vesela ca intotdeauna.stiu cum e sa ai avertisment,am avut si io unul,dintr-o prostie,iti aduci aminte eram gravida in 2-3 luni si ma durea inima ca am avertismentul ala de kko.acum ma amuz.hai la noi la povesti,vrem poze cu adeluta.
cafera suna fain si destinatia ta de la greci
ame ma bucur ca sotul tau e mai bine.
luna ce frumos scri tu despre adelicioasa.vrem poze!
iulia bine ca ati ajuns cu bine
simo eu am luat deja aparatoare de priza,chestii dealaea ce se pun pe colturile mesei,chestii cu care se leaga sertarele,dar stau in dulap ca eli nu merge...inca.asa ca mai am putina liniste...
in concediu vin cu noi si milene(miillyy) cu sotul si bijuteria de mihnea,va dati seama ce vor face pe plaja,mai ales ca mihnea e tare "pipaila" o va avea pe eli la dispozitie nud....nebunie ce mai!
dar daca tot vorbim de poze am si eu o "tura noua" aici


alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

votati bulina www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=5" target="_blank">aici(asacreste) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">aici(elisadescoperindlumea)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

quote:
Originally posted by cafera
Mi-am adus aminte de Cenaclul Flacara... Ei, da, eu am fost la cateva spectacole, pe vremea aceea si nu pot uita cum un stadion intreg canta: "in seara asta, mama, lumea e mea; o lume de douazeci de ani..."
Ce amintiri... Oare fetele mele vor avea parte de asa bucurii marunte, dar care sa le ramana intiparite peste ani? Mai putem spera ca poezia, muzica si frumosul vor fi pretuite la aceeasi valoare?

Mamica de printese



sigur vor avea asa cum am avut noi , cum au avut parintii nostrii ... eu imi pun altfel intrebarea : oare voi fii eu suficient de "deschisa" ca sa inteleg ceea ce va vedea el frumos la momentul respectiv ??? eu sper ca da

Otilia lui Laurentiu Ovidiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

alina e superba

Otilia lui Laurentiu Ovidiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Alinaaaaaaaa, ce frumoasa e Eliza si ce imi plac pozele din gradinaaaaaaaa. Super!

otim,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Neata! Si multumim de cafea.

Cafera de ce ai rasucit cutitul si ai pus si sare? Noi am fost acum doi ani in Creta, intr-o statiune mai mica, si inca ma mai "hranesc" cu amintiri. Offf, tavernele cu muzica greceasca, eforturile simpatice ale ospatarilor sau chiar proprietarilor de a ne servi si de a ne vorbi in romaneste, o terasa super eleganta si cu tot felul de dulciuri cum n-am mancat in viata mea, nisipurile roz de la Elafonissi, calatoria cu masina (cata libertate) in partea de vest a insulei prin satucuri foarte pitoresti... Anul asta tot in Grecia vrem sa mergem, pe continent poate, dar cu avionul. Eu as fi vrut in Corfu, dar nu mai vreau plaja cu pietris si apa receeee. Cand am plecat din Agia Galini amenajau plaja si adusesera nisip fin. Sugestie pentru iubitorii de muzica greceasca - Despina Vandi - ma leaga alte amintiri de ea, excursia cu vaporul pe insula Santorini si pe o alta insula, rezervatie naturala, nu mai stiu cum se numeste...

Karli nu fi supi, noi ti-am inteles intentiile si eu cred ca singura ta greseala a fost ca ai recunoscut ca ai votat de pe alte conturi, cand sunt altii care fac la fel si tac chitic. Noi te apreciem f mult si vrem sa fii aici, printre noi

Iulia am vazut pozicile cu Iris, e o scumpete

Simo Lori inca nu e atat de activa pe jos, adica merge mai mult in picioare decat de-a busilea. Dar si eu am problema cu prelungitoarele si cred ca pe timpul zilei voi scoate aproape tot din priza, cel putin la mine in camera, cred ca asta e cea mai sigura solutie. Si asa tv-ul e inchis ziua, doar calculatorul mai ramane...

Eu am o alta intrebare: cum tineti copiii departe de cosul de gunoi? Adica se presupune ca e intr-un cos cu capac in masca de la chiuveta, dar usile alea se deschid. Protectiile de alea pt usi nu cred ca sunt atat de eficiente, ca doar toata ziua se deschid usile alea de atatea ori. Trebuie sa stau oare numai cu ochii pe ea? Pai si mancare cand mai fac?

Alina.a, Lia woow ce faine idei aveti Nu ne primiti si pe noi la party Venim cu frumoase cadouri, promitem

Oana faina plimbare, la poalele cetatuii

Asta-noapte am reusit performanta sa dorm 8 ore legate Lorinutei i-a iesit deja un dintisor, un incisiv lateral, a mai ramas un incisiv central care sta sa sparga gingia si i s-a facut gingia rosie si e umflata. Nici cu gel nu ma mai lasa sa o dau acolo.
Ieri a avut numai doua reprize de somn, oare asta sa fie in legatura cu somnicul ei nocturn atat de prelungit (da Doamne tot asa sa fie)?
Acusica se trezeste si dupa ce luam masa de la 12, fugim la plimbarica.
Va multumesc ca ati amintit de crema cu protectie solara, si pe mine ma muncea intrebarea asta, pe Lori a prins-o deja soarele un pic.
Sa aveti o zi excelenta!

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Alina, ma declar indragostita. Pe veci. Ai o minunatie de fetita

Da nu ajungem si noi la Arad, sa facem curtea mai frumoasa!!! Ce! Numai Mihnea sa aiba parte de asa frumuseti!

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Vrajita de peisaj...nici nu am salutat. Nu am multumit pentru cafea. Rusine. (Da am o scuza f buna, nu?)

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput