Copilasi din 2002 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Am supravietuit!!! Si cu brio!!!!
Pana la urma nu mi-a scos nervul, era o carie mai mare dar nu asa mare...mi-am mai facut ceva carii, am schimbat si ceva plombe, mi-a curatat dintii si mi-a scos o masea...in total 5 ore!!!!!
Dar am fost intr-o stare de somnolenta adanca, nu prea imi pasa ce se intampla cu mine, desi eram constienta si imi aduc aminte tot...a fost foarte bine!!!!
Mai am implantul de masea pe care il fac tot cu sedare si gata...sper 10 ani cel putin sa nu mai aud freza aia!!!!!

Lucia, am uitat sa va felicit!!! Am vazut poze, ce frumuseti pe acolo!!!! Totul arata superb!!!!! Va invidiez...daca sotul nu ar bombani ca e asa departe am veni si noi!!!!!

Katty, cred ca Andrei e super fericit cu educatoarea lor de suflet!!!!

Nicoleta, inca putin!!!!!





“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, Disneyland 2008
Mami si tati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Criq, minunata pasiune are Mariuca! E o scumpa!
Sanzi, bravo pt. ca ai scapat de dentist. ai vazut ca nu a fost asa nasol?
Katty, tot asa imposibila e circulatia in Bucuresti? Oare s-o gasi o rezolvare?
Nicoleta, succes la inot! Incearca sa te odihnesti cat mai mult acum, cand vine bb mai greut. Dar cresc ei si totul e minunat!!
Multumesc pt. aprecierile la adresa lui Bogdan. Sper sa isi imbunatateasca tehnica-sa invete sa respire inainte de sfarsitul anului. Sanzi, da, el face lectii particulare--la cele de grup nu prea facea progres. Pana ii venea randul sa dea si el dintr-o mana, se termina lectia.

Noi azi am avut sedinta cu parintii. De data asta a mers mai bine ca in trecut, in sfarsit l-au mai si laudat pe fi-miu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Azi sunt singura acasa dimineata...ieri amrudit la bagajul pt maternitate, dar nu e inca terminat... azi-noapte am visat ca nasteam... oooof, sa vina mai repede si "clipa" asta, ca nu prea mai am rabdare!

Ruxij, eu nu am apucat sa vad filmuletele, poate le mai pui odata?

Sinzi, gata, a trecut! Si eu am oroare de mers la dentist, sper sa nu fie cazul ceva timp de aum incolo... desi dupa sarcina...

Azi se pare ca e inca primavara in Brasov, vom iesi iar ca matele la soare... dar cu grija, sa nu oboseasca piciul, dupa-amiaza mergem la engleza si sa fie cu capul limpede :). Aseara l-am imbracat cu scutec de unica folosinta pe unul dintre ursuletii din dotare, Stefan a zis ca ala va fi scutecul de rezerva :). Si dupa aceea asa l-a luat in brate si il iubea... sper sa simta la fel si pentru bb Matei, cel original :).

O zi buna, mie tot mi se pare ca e vineri...

Nicoleta 38+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si mami de Stefan (27.01.2003)

AMR MAXIM 11 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by ruxij

Salut! Ati scris foarte mult in capitolul trecut! Super!
Vad ca la voi ploua. La noi in sfarsit e frumos, am facut prima data gratar in curte si am mancat in curte, apoi tati si Bogdan au jucat fotbal in curte. Acum vrem sa mergem la o terasa la cafea/inghetata, dar ne e cam lene:)) Ieri am fost cu prieteni de ai nostri si de ai lui Bogdan, la un restaurant si apoi in parc, sa se joace copiii, ca faceau ca toate animalele pe sub mese prin restaurant de ne era si rusine:))
In sfarsit am reusit sa pun si eu pe net filmulete de la inot, ca pana acum mereu am uitat camera.

http://family.webshots.com/video/3030937310083643131Cpxvuc



Nicoleta, aici sunt filmuletele, adineauri le-am vazut si eu.
Bogdan inoata foarte bine, bravo!!
Si Mariuca e pasionata de pictura si de dans, foarte frumos!
Si poate ne arata LUCIA ce mai deseneaza Liviu in Australia, va amintiti desenele lui cu masini? Robert ar face toata ziua numai lego si mai nou experimente (i-am luat un kit cu magneti si alte chestii de experimentat).
Sinzi, bine c-ai rezolvat cu dintii.
Katty, tin minte cand spuneai c-a plecat pe neasteptate educatoarea, acum, ca s-a intors, sper sa si ramana macarpana merg copiii la scoala, asa ar fi normal.
Indraznesc sa spun ca de azi a venit si aici primavara.

Concursul "Clipe de viata 2007" www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=15" target="_blank">desenand si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">crocodil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cristina, ti-am vazut baiatul cu ochi frumosi in pozele de la concurs . Multumesc, am vazut si o parte din filmulete, bine inoata Bogdan al lui Ruxij!

La noi e iar innorat... ce ne facem??

Nicoleta 38+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si mami de Stefan (27.01.2003)

AMR MAXIM 11 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Io-s tare bucuroasa ca avem un vreme frumoasa si calda. Sper sa ramana asa!!
Sanzi-5 ore!!!!!!Da' cum ai putut tine gura deschis atata timp??????Felicitari!!

Nico-gata-gata bagaju'?? Cu de toate pentru toti??

Ruxi, de fapt, Bogdan de Ruxi:JOS PALARIA!!! Bravo!

Crig-ai gasit "sandalute cu "cioc??

Katty-ne chinuie si pe noi talentu' de pictori. Am desenat 3 iepuri, da' pe fereastra!!

Sanatate la maxim la toti!!

cristina si Andrei(am 5 ani!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

A venit primavara si la M-Ciuc ! Avem 21 de grade C, la ora aceasta ! Cred ca intram direct in vara cu asa temperaturi !
Revin mai pe seara cu mesaj, acum, lareg la fetele mele, sa iesim la o plimbare in parc !
O zi cat mai faina, in continuare !





Nina, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=11" target="_blank">copilarind alaturi de Nina-Cristina, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=29" target="_blank">Mica Visatoare, la "Clipe de viata 2007"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

La Brasov vremea sta in dubii...

Cristina, eu mai am de lucru la bagaje, dar putintel. Incep emotiile, face bb Matei niscaiva manevre in burtica... s-o fi pregatind si el.

Nina, poate vine primavara odata! stefan vroia bicicleta ieri, abia l-am convins ca nu pot... Desi stie ca nu prea mai pot una-alta... ca doar sunt insarcinata :D, zice el. Insa cand vine vorba de practica...dorintele lui sunt arzatoare.

Eu ma tot invartesc prin casa, pun la spalat, mai fac ordine, sa las totul ok cand va fi sa plec in maternitate, de sambata incolo poate sa fie oricand, numai sa mai apuc sa fac un eco si un TSN, sa nu fim chiar in ceata...

O zi super sa aveti.

Nicoleta 38+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si mami de Stefan (27.01.2003)

AMR 9 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Francisca spune:

mamici

Nicoleta, iti dorim si noi nastere usoara si sanatos !


Abia astept poze cu Matei si sa ne povestesti reactia lui Stefan, ca frate mai mare .

toate mamicile si copilasii de 2002.

Multa sanatate!

Francisca & Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna si de la mine!
Ruxij, intrebai daca se poate circula in Bucuresti. Primele doua zile ale acestei saptamani a fost de cosmar, eu circuland mai mult pe zona Stefan cel Mare, Obor, Pantelimon unde au fost majoritatea blocajelor. Dar de doua zile vad ca se circula ok, nu am mai avut probleme.
Sinzi, ma bucur ca ai scapat cu bine de stomatolog! Intr-adevar, Andrei si nu numai, toti colegii lui sunt in al , o asculta, o dragalesc. atata doar ca am vorbit ieri mai mult cu ea si nu cred ca va ramane si anul urmator cu ei! Naspa treaba!
Cristina22, bun desenatul si pe fereastra. Poti sa-i lasi acolo si aveti decoratiuni frumoase de Pasti!
Nicoleta, burtica cu Matei! Stefan ce zice? Simte tensiunea? Are emotii? Stie ca se apropie termenul?
Nina, succes la plimbare cu fetele!
Va pregatiti de paste, ati inceput cumparaturile, cadourile etc?

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput